Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Witamina K2 i paradoks wapnia Jak niepozorna witamina może uratować ci życie

Kate Rhéaume-Bleue

Witamina K2 i paradoks wapnia Jak niepozorna witamina może uratować ci życie

7.3

(15 ocen) wspólnie z

39,90

 

Niepozorna witamina K2, która ratuje twoje życie i zdrowie
Czy należysz do tych milionów ludzi, którzy latami sumiennie pochłaniali suplementy wapnia tylko po to, by dowiedzieć się, że i tak gęstość mineralna kości jest u nich zbyt niska?
Wiele z nas uważa, że aby wzmocnić swoje kości, należy przyjmować suplementy wapnia i witaminy D. Nie wiemy jednak o tym, że jeżeli nie dostarczamy jednocześnie organizmowi odpowiedniej dawki witaminy K2, możemy poważnie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Bez witaminy K2 organizm, zamiast umiejscawiać wapń tam, gdzie jest naprawdę potrzebny – czyli w kościach, kieruje go do tętnic i przyczynia się tym samym do powstawania chorób takich jak osteoporoza czy miażdżyca. Na tym właśnie w skrócie polega paradoks wapnia.
Poznaj wspaniałe działanie witamin K2 i lepiej zadbaj o swoje zdrowie
Prawidłowemu dawkowanie witaminy K2 to:
- zdrowsze kości i zęby
- łagodniejszy proces starzenia
- łatwiejszy poród
- lepsze działanie mózgu
- mniejsze prawdopodobieństwo choroby Alzheimera
- skuteczniejsze przeciwdziałanie nowotworom
Odkrycie witaminy K2 jest ostatnim elementem układanki żywieniowej związanej z wieloma powszechnie występującymi chorobami, taki mi jak cukrzyca, nowotwory, choroba Alzheimera, niepłodność czy próchnica. Zrozumienie procesów zachodzących w naszym organizmie jest niezbędne do tego, aby prawidłowo zadbać o nasze zdrowie. Doktor Kate Rhéaume-Bleue opisała je w jasny i przejrzysty sposób, dzięki czemu książka Witamina K2 i paradoks wapnia to jasny przewodnik w drodze do zdrowego serca i silniejszych, mocniejszych kości.
Koniecznie poznaj tajemnicę „paradoksu wapnia” i uniknij osteoporozy i chorób serca
____
Badania wykazały, że wysokie spożycie witaminy K2 ze źródeł spożywczych znacząco redukuje częstość występowania zwapnień tętniczych i ryzyka śmierci z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego o 50 procent w porównaniu z osobami z niskim spożyciem witaminy K2 ze źródeł spożywczych. Wskaźnik spożycia witaminy K2 był również odwrotnie proporcjonalny do wskaźnika powstawania intensywnych zwapnień tętniczych i tak zwanej śmiertelności całkowitej, czyli śmierci z dowolnej przyczyny.
- fragment książki

Vivante
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-651-7010-1

Tytuł oryginalny: Vitamin K2 and the Calcium Paradox: How a Little-Known Vitamin Could Save Your Life

Liczba stron: 312

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...