Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zabić arcyksięcia

Greg King, Sue Woolmans

Zabić arcyksięcia

44,90 zł

2999

Romans, o którym mówiła cała Europa. Zamach, który zmienił bieg historii.

Wszystko wskazuje na to, że zakochali się w sobie na wystawnym balu maskowym zorganizowanym w wiedeńskim pałacu w 1894 roku. Arcyksiążę, bratanek panującego cesarza Austrii i piękna dziewczyna ze zubożałej arystokratycznej rodziny. Ich miłość nie mogła zyskać akceptacji cesarskiego rodu, ale para odważnie zdecydowała się walczyć z konwenansami.

Książka Grega Kinga i Sue Woolmans odsłania kulisy jednego z najgłośniejszych romansów Europy przełomu wieków. Pasjonująca opowieść o zakazanej miłości na cesarskim dworze zmienia się jednak w trzymający w napięciu thriller. Atmosfera w Europie zaczyna gęstnieć, dochodzi do serii politycznych zamachów, a groźba wojny staje się coraz bardziej realna.

Zakochani nie wiedzą, jakie niebezpieczeństwo im grozi, gdy latem 1914 roku wybierają się w podróż do Sarajewa.

W 100. rocznicę wybuchu I wojny światowej autorzy odkrywają nowe fakty związane z postaciami, których śmierć przesądziła o rozpoczęciu jednego z największych konfliktów zbrojnych w dziejach.

Znak literanova
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-01-04

ISBN: 978-83-240-2504-6

Opracowanie graficzne
Mariusz Banachowicz

Tytuł oryginalny: The Assassination of the Archduke

Liczba stron: 464

Znak literanova

Format: 155x235

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Anna Gralak

Ciekawostki historyczne

Jeśli urodziłeś się w rodzinie Habsburgów – zapomnij o beztroskim dzieciństwie… Z chwilą, jak wypowiesz pierwsze słowa, zacznie się surowa dyscyplina. Nauczyciel ocenzuruje podręczniki, teolog zadba o właściwy kręgosłup moralny, wykładowcy zatrują młodość prelekcjami o prawie konstytucyjnym. („Jak wychować arcyksięcia? Odkrywamy tajniki habsburskiej edukacji”). Zobacz więcej >>

Ciekawostki historyczne

Nieoficjalne motto monarchii habsburskiej głosiło „Niech inni prowadzą wojny. Ty, szczęśliwa Austrio, zawieraj małżeństwa”. Przez wieki członkowie dynastii sztywno trzymali się tej zasady. Aż nagle pojawił się Franciszek Ferdynand i wszystko zepsuł. Zamiast najlepszej możliwej partii, postanowił poślubić Kopciuszka. („AAA księżniczkę poślubię. Jak wyswatać następcę tronu?”). Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Chociaż od zamachu w Sarajewie minęło sto lat, wciąż skrywa wiele tajemnic. Przedstawiamy 5 faktów, które na pewno Was zaskoczą. Nie są to wcale żadne teorie spiskowe! („5 zaskakujących faktów o zamachu, który wywołał I wojnę światową”). Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...