Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Załamanie pogody

Załamanie pogody

65,00

 

W Serii Emblematycznej ukazuje się wybór wierszy Anny Janko "Załamanie pogody".
O jej poezji pięknie pisał Karol Maliszewski: "Płynęła przeze mnie ta spokojna, stonowana opowieść o życiu, które trzeba unieść, i o miłości, która unosi, i czułem jak się we mnie coś otwiera, wypełnia, wraca na swoje miejsce."
Również Piotr Matywiecki towarzyszył kolejnym tomom poetyckim Anny Janko okiem zafascynowanego nią krytyka - czytelnika.

Pisał: "poezja Anny Janko daje czytelnikom poczucie spokoju i ekstazy. Ekstatycznego spokoju.
Całkiem tak, jak prawdziwa i dojrzała miłość." "Załamanie pogody" to, mówiąc metaforycznie, zbiór dojrzałych wierszy - owoców.

PIW
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8196-354-1

Liczba stron: 360

Cena detaliczna: 65,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...