Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Znam taki kraj, którego ty nie znasz

Martina Badstuber

Znam taki kraj, którego ty nie znasz

6.4

(5 ocen) wspólnie z

28,00

Zaproś swoje dziecko na wspólne odkrywanie niesamowitych miejsc na całym świecie!

Gdzie można spotkać takie dziwy: chrząszcze, które zakochane są w butelkach, wrony grające w piłkę nożną, osły chodzące do fryzjera?
W jakim kraju niedźwiedzie polarne mogą trafić do więzienia, gdzie krowy wylegują się na materacach, a gdzie mają własne paszporty, gdzie misie panda siusiają na stojąco, a w jakim kraju z odchodów słoni produkuje się papier?
Jeśli ciekawi cię, gdzie konie jedzą ryby i gdzie wielbłądy chodzą do biblioteki, a ryby spadają z nieba, gdzie ośmiornice mieszkają w orzechach kokosowych?

Sięgnij po tę wyjątkową książkę. Czeka cię trzymająca w napięciu, pełna humoru i fantazji podróż, która zachwyci nie tylko młodych czytelników. Autorka zaprasza na zwiedzanie 20 krajów, takich jak: Tajlandia, Francja, Rosja, Australia, Indie, Kanada, Maroko, Norwegia, Chiny, Islandia, Egipt, USA, Madagaskar, Kenia, Wielka Brytania, Wenezuela, Japonia, Meksyk, Węgry i Indonezja.

Martina Badstuber – znana niemiecka autorka i ilustratorka książek dla dzieci. W swoim dorobku ma m.in. książki „Rzepka jest zmęczony”, „Największy skarb Rozalki”, „Choinki dla pani słoniowej”. Zaczynała jako dekoratorka, studiowała projektowanie w Augsburgu, a od 2004 roku współpracuje z niemieckimi wydawnictwami książek dla dzieci.

Prószyński Media
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-03-30

ISBN: 978-83-806-9259-6

Tytuł oryginalny: Ich kenn ein Land, das du nicht kennst

Liczba stron: 88

Prószyński Media

Format: 235x218mm

Cena detaliczna: 28,00 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...