Menu

Paweł Beręsewicz

Każda rodzina ma swoje tajemnice. A już dzieciom to niczego się nie mówi. 12-letni Jasiek nie cierpi półsłówek i uśmieszków pod nosem – postanawia sam dojść prawdy: skąd u mężczyzny, tak blisko z nim spokrewnionego, skrywana dotąd pod krzaczastą brodą – blizna? Może się pojedynkował? Może działał w opozycji? Wyobraźnia podsuwa Jaśkowi różne rozwiązania…
Przed Wami jedyna w swoim rodzaju wyprawa do KRAINY CZARÓW!Zapowiadało się typowe sielskie popołudnie, gdy nagle Alicja ujrzała królika. To znaczy Białego Królika – biegnącego z zegarkiem w ręku i mruczącego coś o spóźnieniu. Zaciekawiona Alicja popędziła za nim, a potem… Wpadła do króliczej nory, wzięła udział we wpiętkęgonitwie, poznała szczerzącego się Kota z Cheshire i pomylonego Kapelusznika, i to wcale nie koniec!Czy znacie już ten świat na opak? Jeśli nie – czeka Was wspaniała niespodzianka. Jeśli tak – poznajcie go w nowej odsłonie. Oto przygody Alicji w mistrzowskim przekładzie Pawła Beręsewicza!
Czas to pieniądz. Akurat! Piętnaście lat życia to kawał czasu, a kieszeń Staszka Tondery świeci pustkami. Pieniądze nie śmierdzą. Może i prawda, ale Staszek wolałby sam powąchać i sprawdzić. Pieniądze szczęścia nie dają. Zapewne, ale Staszek nieraz już się przekonał, że ich brak daje go jeszcze mniej. Pieniądze nie lecą z nieba. Logiczne, tylko skąd u Mieszka i innych kolegów z gimnazjum tyle kasy w portfelu? Kiedy wreszcie los uśmiecha się do Staszka Tondery, sprawa wygląda bardzo podejrzanie. Lepiej podjąć ryzyko czy zachować ostrożność? – oto jest pytanie. Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, wiadomo, że chodzi o pieniądze. Albo kasę. ***** Zawsze kiedyś przychodzi taka chwila, kiedy człowiekowi zaczyna być potrzebna kasa i to nie jakieś żałosne wybłagane dotacje celowe na ciastko, kino czy colę z automatu, ale stałe, pewne, godziwe dochody… Stanisław Tondera, bohater tej książki Książkę czyta się świetnie, śmieje się głośno; radość lektury w czystej postaci. prof. Grzegorz Leszczyński Powieść napisana jest po mistrzowsku, bo czytelnik przez dłuższy czas nawet nie wie, że uczestniczy w jakiejś grze. Bożena Itoya, Cuda na kiju
Szeptane Paweł Beręsewicz Ile można znieść, by zdobyć bilety na Finał Ligi Mistrzów w Warszawie? Filip i jego koledzy wiedzą, że można znieść naprawdę wiele. Nawet wstawanie bladym świtem, by wcisnąć ludziom ulotki i dostać za każdą marne grosze. Gdy nadarza się okazja i chłopaki otrzymują propozycję porządnej pracy, nie wahają się. Pieniędzy przybywa, są chwaleni przez szefa, ale zaczynają mieć moralne dylematy i prawdziwe, dorosłe problemy… Trzymająca w napięciu powieść o pierwszych poważnych dylematach nastolatków, którzy przebywają w wirtualnym świecie i zmagają się na co dzień z zagrożeniami, jakie niesie powszechna obecność w Sieci. Internet do reszty przesiąknięty jest fikcją – którą tworzymy sami. Czy możemy zaufać internetowej „prawdzie”? Do czego możemy posunąć się w kłamstwie, by zrealizować powierzone zlecenie? Z recenzji Anny Kamyszek-Cieślarczyk, Psycholog i coach Paweł Beręsewicz stworzył książkę, której przekaz jest bardzo ważny i bardzo aktualny. Na przykładzie Filipa pokazuje nastolatkom, jak łatwo jest manipulować innymi i że z pozoru niewinne koloryzowanie rzeczywistości ma wielkie pole rażenia. W Internecie nie tylko różne osoby mogą być nie tymi, za które się podają – również przedmioty, produkty, usługi bywają opisywane, oceniane i ukazywane niezgodnie z prawdą. Z recenzji poczytajciedziecku.pl
W nie tak znowu dalekiej przyszłości piętnastoletni Jonasz znajduje w skrzynce wezwanie ostemplowane złowrogą pieczątką. Zabieg porządkowania głowy przez naświetlanie promieniami SIC – obecność obowiązkowa! Problem w tym, że Jonasz lubi swoją głowę taką, jaka jest. Ratunek przyjdzie z całkiem niespodziewanej strony. Pobyt w Amonie – supertajnym ośrodku dla takich jak on – okaże się wyzwaniem dla rozumu, próbą odwagi, szansą na dorośnięcie i pasmem wstrząsających odkryć. Czy po tym wszystkim, co mu się przytrafi, Jonasz nadal będzie tą samą osobą? Czy da się uciec z dystopii? Czy szczęśliwe życie w matrixie jest możliwe? Mąciciel to finezyjna powieść dla młodzieży, przy tym hymn na cześć wolnych umysłów oraz pierwszych nieśmiałych uczuć.
Ziela i Konia łączy szorstka, męska przyjaźń – do czasu, kiedy Koniu podstawia kumplowi mocno śmierdząca świnię. Poszło o Ankę, która teraz nie chce nawet spojrzeć na niewinnego. Zielu postanawia się zemścić. Niestety, Anka nadal nie chce z nim rozmawiać, za to sprawą zaczyna interesować się dyro Gorlicki oraz kilkaset tysięcy ludzi na Facebooku. Kiedy Zielu decyduje się przyznać do rewanżowego szwindla, okazuje się, że jest troszkę za późno na sypanie głowy popiołem, a za drzwiami gabinetu dyrektora czeka już na niego delegacja z Kuratorium Oświaty. **** Powieść bardzo mocno osadzona w realiach współczesnej kultury młodzieżowej. (…) Po lekturze każdy chętnie kliknąłby „Lubię to!”. biblionetka.pl
Pomcia Lewandowska Paweł Beręsewicz Lewandowskich chodzą po świecie tysiące. Nie wszyscy są sławni, ale niektórzy to prawdziwe gwiazdy. Na przykład Pomcia. Ledwie odrosła od ziemi, a już nawyczyniała tyle, że starczyło na całą książkę. Skarby, włamywacze, epidemie z czym sobie ta dziewczynka w życiu nie radziła! A zainteresowań ma Pomcia tyle, że nie sposób zliczyć. Samochody, zarządzanie, spysznianie szpinaku to tylko kilka pierwszych z brzegu. Jej tata, Robert Lewandowski po prostu pęka z dumy. Nie przesadza? spytacie. Cóż, przeczytajcie, to porozmawiamy.
Oto przewrotna historia wynalazków! Każdego dnia na całym świecie wynalazcy pracują nad tym, by nowe pokolenia psujów miały nowe rzeczy do psucia. Smartfony, tablety, laptopy – to gratka dla zręcznych paluszków dzisiejszych małych psujów. A co i w jaki sposób psuli nasi rodzice, dziadkowie i pradziadkowie? Przeczytajcie sami, nie chcę wam psuć zabawy. Autor
W Owczynach afera gęsta jak gorąca czekolada! Senne miasteczko wyrwane z nudy staje się areną intryg, podstępu i… sztuki ekstremalnej z „psią” czekoladą w tle. Zagmatwane? A to dopiero przedsmak niesamowitych zdarzeń! Grzesiek, Oskar i Karolina ze „stolicy nudy” znajdą się w labiryncie słodkiego śledztwa, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone! Ciemne typki jak ziarno kakaowca, podejrzane biznesy i niewinne papierki po czekoladzie. Czy aby na pewno niewinne? Pozory lubią mylić… Fałszywe tropy, ślepe zaułki, walka o sprawiedliwość i poważne zarzuty! Tu potrzebne jest Męstwo Holderyka i Mądrość Rembalda. Na szczęście w Owczynach nie brakuje rycerskości, oddania i szlachetnych gestów. Dla wielbicieli czekolady i powieściowych emocji - wyrafinowany literacki smak z dużą dawką humoru! Dynamiczna akcja, humor, zaskakujące zwroty akcji i plejada nietuzinkowych bohaterów – najlepsza receptura na świetną powieść!
Historia małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy i w ogóle nie chciały wypuścić, a mama-lekarka to już naprawdę prawie nie mogła wyjść z pracy. Elka uczy się uważać na słowa. Radzić sobie, nie beczeć. I nawet robić opatrunki! I dochowywać najprzeogromniejszych tajemnic! A przecież jest tylko małą dziewczynką i nie powinna dźwigać tak wielkich ciężarów. Wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych wydana w koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego.
Filip (ksywka: Messi) i Marek (ksywka: Ronaldo) żyją piłką. Drużyna jest ich drugą rodziną, trener drugim ojcem, a wtykająca we wszystko nos menedżerka Ewa (z ich klasy) byłaby nawet całkiem dobrym materiałem na… dziewczynę? Niestety – te szczere uczucia nie wpływają na grę osiedlowego klubu Fruteksu Pięknogóra. Drużyna jest słaba. Kolejni trenerzy rozkładają ręce, sponsor się wycofuje, a wyniki meczów wołają o pomstę do nieba. I właśnie w tym momencie wszędobylski nos Ewki bardzo się przydaje. Czy nowy trener poprowadzi chłopaków do zwycięstwa? Czy naprawdę zna tego prawdziwego Messiego? I czy pomoże chłopakom spełnić marzenia o grze w hiszpańskiej lidze? Zapraszamy do lektury pierwszej od czasów Do przerwy 0:1 genialnej powieści dla dzieci o piłce nożnej.
Pan Mamutko to wielki miłośnik zwierząt, który słynie z niespotykanej umiejętności porozumiewania się z nimi i jest jedynym w Sianoku tłumaczem ich języka. Tylko on potrafi uratować życie kraulowi, zapewnić Gołąbkom ogrzewany salon i zmotywować ślimaka do bicia życiowych rekordów. „Pan Mamutko i zwierzęta” to niezwykła książka, która będzie dla małego czytelnika świetną zabawą językową – zachwyci błyskotliwym dowcipem i ciekawą grą słowną. Tekst działa z zaskoczenia – rozśmiesza w najmniej spodziewanym momencie!
Jaka przygoda przydarzyła się strażakowi Lulkowi? Co stało się z różowymi babeczkami? I gdzie szukać świętego spokoju? Wszystkiego dowiesz się z niezwykłej książki „Kapelusz opowieści. Poczytaj ze mną”, która wprowadzi małych czytelników w świat gatunków literackich! „Kapelusz opowieści. Poczytaj ze mną” to wyjątkowa, gruba książka przeznaczona do wspólnego czytania z najmłodszymi dziećmi. Znajdziesz w niej siedem wspaniałych opowiadań napisanych przez wybitnych polskich pisarzy literatury dziecięcej, m.in. Zofię Stanecką czy Ewę Nowak. Opowieści napisano w różnych konwencjach, aby zaznajomić małych czytelników z różnymi gatunkami i formami literackimi. Całości dopełniają piękne ilustracje świetnych polskich ilustratorów. Książka „Kapelusz opowieści. Poczytaj ze mną” to: ? siedem różnorodnych, wciągających opowiadań napisanych przez najlepszych polskich pisarzy literatury dziecięcej; ? sześć różnych gatunków i form literackich, z którymi zapoznają się mali odbiorcy: baśń, reportaż, fantasy, dziennik, kryminał, opowiadanie przygodowe; ? doskonałe ilustracje znanych polskich ilustratorów; ? doskonały sposób na wspólne czytanie przed snem i oswajanie dzieci z książką!
Plotki się potwierdziły! Tata był kiedyś mały! Dowody odkryto w albumie dziadka. To, co widać na zdjęciach, z trudem mieści się w głowie. Tata siedzi w garnku, tata pełza pod krzesłem, tata wchodzi do telewizora. Pytany o wyjaśnienia, dziadek wykręca się i zasłania niepamięcią. Czy dociekliwemu wnukowi uda się skłonić go do wspomnień? Czy i my poznamy te zdumiewające historie ukryte w starych fotografiach? Czemu tata siedzi w garnku? to książka dla całej rodziny. Czytajcie wspólnie i śmiejcie się razem. To dopiero pierwsza część. Kolejnych szukajcie we własnych domowych albumach.
Zaprogramowane. Niech działa. Nie ruszać. Nikomu nie wolno mieszać w Aplikacji... Główny Programista zasiadł do klawiatury. „Niech będzie coś” – wystukał i nastąpił Wielki Enter. I powstała Aplikacja. Hulała niczym superszybki światłowód, aż nagle zawył alarm. Ktoś włamał się do serwera? Franek żyje jak typowy szesnastolatek: dom, szkoła, dom, zniknięcie... Ej, zniknięcie?! Hotelowy pokój, twarze na ekranie? Zupełnie jakby znalazł się w grze prowadzonej przez niewidzialnych graczy... Tymczasem do Ziemi zbliża się asteroida 2020 QG Elephant. W sieci krąży legenda o Embo i Ombo, wojownikach, którzy wspólnie mogą uratować świat przed Słoniem. Przepowiednie czy teorie spiskowe? Fake newsy czy ukryta prawda? Kim jest Pierwszy i kto jest jego drugą połówką? I co to wszystko ma wspólnego z Frankiem...?
„Warszawa. Spacery z Ciumkami” to znakomity przewodnik dla całej rodziny opracowany w formie jedenastu spacerów. Dzięki niemu każdy może poznać niezwykłe miejsca, najwybitniejsze postacie, wydarzenia historyczne oraz ciekawostki związane ze stołecznym miastem. Zwiedzanie umilą warszawskie legendy oraz przesympatyczne towarzystwo rodziny Ciumków.Informacje na temat historii, zabytków i atrakcji stolicy stanowią wartościowe źródło wiedzy dla dorosłych i uczniów oraz świetną pomoc dydaktyczną dla nauczycieli prowadzących zajęcia w ramach tzw. ścieżki regionalnej. Z przewodnikiem „Warszawa. Spacery z Ciumkami” łatwo można zaplanować wspaniałą wycieczkę po stolicy.MATERIAŁY DODATKOWE Sprawdź, co zapamiętałeś ze zwiedzania Warszawy z Ciumkami! Pobierz KRZYŻÓWKI DO SPACERÓW, klikając w zakładkę DO POBRANIA na naszej stronie lub skanując kod QR z okładki książki.
Kontynuacja przygód Ciumków. A co u nich tym razem? Normalka... łabądek tańczy w dresiku, ciocia Kazia ssie smoczusia, Grześkowi rosną skrzydełka, prapraprapraprapraprapradziad wyrusza na łowy, Dama Różowa w Serca ciągnie za włosy Damę Błękitną w Gwiazdki, a Kaśka świetlnym mieczem zwycięża zło wszechświata... normalka.
Każdy, kto przyszedł na świat, kiedyś z niego odejdzie. Ale co robił, zanim przyszedł i jak będzie tam, gdzie pójdzie? Niestety – tajemnica! Ileż to już tęgich głów próbowało rozwiązać tę zagadkę! Nikt do tej pory nie dał rady. No to może tym razem. Przeczytajcie i sprawdźcie, czy śmiała akcja godna asa wywiadu zakończyła się powodzeniem. Czy udało się wreszcie wyjaśnić to, co tak długo było ściśle tajne?
„Bajki dla malucha” to seria pięknych polskich wierszy, które uczą i bawią, rozwijając wyobraźnię najmłodszych czytelników. To wydanie, wzbogacone barwnymi i sympatycznymi ilustracjami, zachwyci zarówno dzieci, jak i rodziców.
To już kolejna książka o sympatycznej rodzinie Ciumków. Od czasu Ciumkowych historii minęły dwa lata i tyle samo przybyło naszym bohaterom. Nadeszła wreszcie ta magiczna chwila, kiedy Kaśka z Grześkiem są już wystarczająco duzi, a mama z tatą jeszcze wystarczająco młodzi, żeby wspólnie przeżyć prawdziwą przygodę. Gdy po tych dwóch latach przerwy znowu ich spotykamy, Ciumkowie zajęci są planowaniem Wielkiej Wyprawy. Prawdę mówiąc, planuje głównie tata, ale i pozostali członkowie rodziny nie siedzą z założonymi rękami. Kaśka pracuje nad formą, Grzesiek - Główny Zamartwiacz Wielkiej Wyprawy - pisze czarne scenariusze, mama zamyka mięso w słoikach, a wszyscy razem z tajemniczych powodów często mówią o skorpionach. Kiedy wybije godzina "P", cała czwórka Ciumków wyruszy na spotkanie przygody. Co ich czeka? Odpowiedzi szukajcie na kartach tej książki.
Wszystko zaczęło się pewnego wrześniowego poranka w szkole, w której po jak zwykle za krótkich wakacjach zaczynałem właśnie kolejny rok męczarni. (…) Siedzieliśmy w klasie pod czujnym okiem Adama Mickiewicza i Shreka, którzy patrzyli na nas z portretów na ścianie, przy czym Adam Mickiewicz był o wiele mniej zielony i o wiele bardziej znudzony. Kończyliśmy właśnie rozmowy z przerwy, kiedy otworzyły się drzwi i… Kiedy Jacek Karaś dostrzega u siebie pierwsze objawy zakochania, jest na to przygotowany – prędzej czy później to się musiało stać. Ponieważ jego wybranka nie wygląda na razie na szczególnie zakochaną, Jacek postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i sam ją zakochać. Czy misternie ułożony plan zakochania Kaśki Kwiatek, inteligentnej dziewczyny z zasadami, powiedzie się? Zabawna opowieść, nie tylko o pierwszej szkolnej miłości.
„Nie czekaj aż dorośniesz, czyli co nam opowiada Adam i Ada” to zbiór historii z życia dwójki rodzeństwa – Adama ucznia III klasy i jego młodszej siostry, Ady. Autor Paweł Beręsewicz, w lekki i zabawny sposób, opowiada nam o różnych sprawach: o tych błahych – że nie należy się bać dentysty i można chodzić spać z kurami, i tych całkiem poważnych – że wcale nie trzeba być dorosłym, żeby zmieniać świat na lepsze.
„Człowiek z czerwoną chorągiewką” to opowieść o początkach motoryzacji i pierwszych samochodach. Bohaterem jest kilkuletni chłopiec, którego tata pracuje jako „człowiek z czerwoną chorągiewką” - we wczesnych latach motoryzacji ktoś taki musiał zawsze biec przed pojazdem i ostrzegać przechodniów.