Menu

Wiem i ja. Mózg! Co w głowie siedzi Anna Czerwińska-Rydel Książka

29,30 zł
29,30 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką
49,90 zł (-41%) - cena detaliczna
Zamów teraz, wyślemy w poniedziałek.
Zobacz więcej
Wydawnictwo: Papilon
Rodzaj oprawy: Twarda
Liczba stron: 30
Format: 220x310mm
Rok wydania: 2023
29,30 zł

Wiem i ja. Mózg! Co w głowie siedzi


Anna Czerwińska-Rydel


Czy to prawda, że mózg pracuje nawet wtedy, gdy śpimy? Czy wiesz, że powtarzanie sprzyja zapamiętywaniu? Gdzie znajdują się szare komórki? Czy emocje można zobaczyć? Dlaczego głowa jest twarda? Zabawny duet ekspertów – Profesor Mądralski i Kogut Piejak – bierze bod lupę MÓZG, by odpowiedzieć na każde pytanie! Wiek przedszkolny to czas w życiu dziecka, w którym kształtują się przyzwyczajenia mające wpływ na jego późniejsze życie. Maluch uczy się, jak dbać o swoje zdrowie i jak funkcjonuje jego ciało. Dzięki książce dowie się, z jakich części składa się mózg, dlaczego jest taki ważny i za co odpowiada. Przekona się, że nawet emocje mają wiele wspólnego z mózgiem. Książka w przyjazny, prosty sposób wyjaśnia pojęcia, takie jak zmysły, pamięć, empatia czy świadomość. Mózg! Co w głowie siedzi to edukacja z humorem, opatrzona ilustracjami z całym mnóstwem szczegółów. A wszystko to w trwałej i bezpiecznej kartonowej formie z zaokrąglonymi narożnikami. W serii: Kłap! Co w zębach zgrzyta Mniam! Co w brzuchu burczy

Szczegółowe informacje na temat książki Wiem i ja. Mózg! Co w głowie siedzi

Wydawnictwo: Papilon
EAN: 9788327105752
Autor: Anna Czerwińska-Rydel
Rodzaj oprawy: Twarda
Liczba stron: 30
Format: 220x310mm
Rok wydania: 2023
Data premiery: 14/06/2023

Oceny i recenzje książki Wiem i ja. Mózg! Co w głowie siedzi

Średnia ocen:
~ /10
Liczba ocen:
0
lubimyczytac.pl
Powiedz nam, co myślisz!

Pomóż innym i zostaw ocenę!

Zaloguj się, aby dodać opinię
25/09/2024
opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem

Przez książkę przejdziemy z Profesorem Mądralskim i jego asystentem Kogutem Piejakiem. Obaj opowiedzą nam co siedzi w naszej głowie i jak wielkich jest rozmiarów. Wielką niespodzianką okazała się być dla mnie informacja, że u pająka mózg może nawet nie mieścić się w jego głowie, więc sięga mu aż do odnóży! Jego asystent twierdził, że kury są bardzo mądrymi stworzeniami, jednak profesor uświadomił go i tym samym nas, że jednym z najinteligentniejszych zwierząt są delfiny. Potrafią rozpoznawać ludzi po widoku ich twarzy, a także rozwiązywać skomplikowane problemy. Następnie by dzieci zrozumiały o co profesorowi chodzi, ujrzymy na rysunku prawdziwy mózg z rozpisaniem go na części. Kolejną ciekawostką jest fakt, że każda półkula kontroluje tylko jedną stronę ciała. Lewa prawą, a prawa lewą. Dowiemy się też co robią neurony, neuroprzekaźniki, dopamina, oksytocyna, serotonina i endorfiny. Co to są wspomnienia i dlaczego jedne trwają długo, a drugie krótko? Nawet mamy tu ćwiczenie, by odnaleźć różnice między obrazkami:-) A teraz ważne pytanie, czy wiecie w jaki sposób wytworzyła się mowa? Ja już wiem, bo o tym przeczytałam:-) Świetną lekcją było poznanie zmysłów, jednak wiedzieliście, że to masz mózg steruje naszym ciałem i wszystkim, co robimy, czy mówimy, a także czujemy? Tutaj mogliśmy zobaczyć emocje i starać się naśladować mimikę twarzy. Wiecie, że nie mamy wpływu na to, co odczuwamy? Mamy to ładnie i prosto wytłumaczone:-) Podobał mi się tutaj poruszony temat snu. Co na przykład robi nasz mózg, kiedy śpimy, dlaczego czasem coś nam się śni i gdzie powstają marzenia senne? Nie wystraszcie się tylko trzeciej strony od końca, gdyż mamy tam widok naszej czaszki. Jeśli dziecko jest strachliwe, to lepiej poczekać aż do takiego tematu dorośnie. U moich pociech od czwartego roku życia rozpoczął się etap nadmiernego interesowania wszystkim, lecz nie wszystkie dzieci są takie same. Oczywiście nie pisze tam nic strasznego, chodzi o mózgoczaszkę i twarzoczaszkę. Warto w końcu wiedzieć jak wyglądamy bez obudowy, ale to już w kwestii rodziców leży, by sami stwierdzili, czy dzieci są gotowe na taki widok. Podpowiem wam tylko, że ukazując nawet mroczne rzeczy dziecku do dwóch lat sprawia, że później się tych rzeczy nie boi. I tu dodam ponownie, że tak było z moją czwórką. Dzieci do piątego roku życia rozwijają się najszybciej i przyjmują najwięcej informacji. Dlatego tak ważne jest, by czytać małym dzieciom i wzbudzać ich zainteresowania do wszelkich tematów. W tej książce jest mnóstwo kolorowych ilustracji. Asystent kogut chwilami jakby zastępował małe dziecko, bo zadawał pytania, które one by zadało. Oprócz chwil, kiedy się przechwalał oczywiście:-) Według mnie książka jest wartościowa i odpowiednia do pierwszych nauk o naszym mózgu i jego funkcjonowaniu. Pojedyncze ciekawostki mają sprawić, że łatwo się je zapamięta. Mocno sztywne kartki łatwo się przewracają, a treść jest naprawdę ciekawa. Myślę, że warto ją poznać:-)

25/09/2024
opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem

"Mózg! Co w głowie siedzi" to trzecia część serii popularnonaukowej, w której przewodnikiem jest Profesor Mądralski. W każdej części występuje on w duecie z inną osobą, która pełni rolę słuchacza, lecz wcale nie biernego, lecz bardzo dociekliwego, zadającego pytania takie, jakie rzeczywiście mogłoby zadać dziecko. Cała seria zbudowana jest właśnie w na bazie dialogu, uzupełnionego o poglądowe ilustracje omawianego zagadnienia. Nie brak w niej humoru, nieoczywistych pytań, ciekawostek, ale także podstawowej wiedzy. Seria adresowana jest do przedszkolaków, ja polecam ją dla dzieci 5+, ale uważam, że również dorosły przy okazji może dowiedzieć się czegoś nowego.Za co lubię tę serię? Za przystępny język, formę dialogu, która świetnie się tutaj sprawdza, a także humor i przemycanie smaczków w postaci podobieństw lub różnic miedzy organizmem ludzkim i zwierzęcym, no i najważniejsze- zachwyt nad tym, jak mądrze zorganizowany jest ludzki organizm.Z tej części dowiemy się m. in. za co odpowiadają poszczególne części mózgu, które zwierzęta są najbardziej inteligentne, jak usprawniać współpracę obydwu półkul, ile hipokampów ma człowiek, a także co informuje mózg, że swędzi nas np. palec. W książce znajdziemy także przykłady ćwiczeń usprawniających pracę mózgu.