Menu

Agnieszka Bożek

Prozdrowotne bakterie nie są nowością farmaceutyczną, stosowane były już w czasach starożytnych. Liczne badania naukowe wskazują, że zalecenia stosowania żywych szczepów bakterii w wielu jednostkach chorobowych jest słuszne. Książka omawia prozdrowotne właściwości probiotyków i żywności probiotycznej.
Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem Fizyka. Zakres rozszerzony do klasy 4. Zbiór zadań do klasy 4 obejmuje następujące działy: Dualna natura promieniowania i materii Elementy szczególnej teorii względności Fizyka jądrowa Jest przystosowaną do nowej podstawy programowej i udoskonaloną wersją cieszącego się uznaniem uczniów i nauczycieli zbioru zadań Z fizyką w przyszłość. Adresowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy przygotowują się do konkursów fizycznych. Każdy dział zbioru rozpoczynają rozwiązane przykłady, stanowiące wzorzec poprawnego rozwiązania typowych problemów – analiza rozwiązań pomoże uczniowi poradzić sobie z problemami trudniejszymi. W każdym rozdziale są zadania otwarte i zamknięte, uporządkowane według wzrastającego stopnia trudności. Na końcu zbioru są zamieszczone odpowiedzi do zadań. Zakres omawianych zagadnień jest zgodny z podstawą programową w zakresie rozszerzonym.
Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem fizyki do klasy 1 do zakresu rozszerzonego. Adresowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy przygotowują się do konkursów fizycznych. Jest przystosowaną do nowej podstawy programowej i udoskonaloną wersją cieszącego się uznaniem uczniów i nauczycieli zbioru zadań Z fizyką w przyszłość. Każdy dział zbioru rozpoczynają rozwiązane przykłady, stanowiące wzorzec poprawnego rozwiązania typowych problemów – analiza rozwiązań pomoże uczniowi poradzić sobie z problemami trudniejszymi. W każdym rozdziale są zadania otwarte uporządkowane według wzrastającego stopnia trudności. Na końcu zbioru są zamieszczone odpowiedzi do zadań. Zbiór zadań umożliwia uczenie się przez analizowanie przykładów. Zadania odwołujące się do sytuacji rzeczywistych pobudzą uczniów do myślenia, stawiania pytań i radzenia sobie z trudniejszymi problemami – zarówno sprawdzą wiedzę i umiejętności, jak i rozwiną zainteresowania. Zbiór zadań do klasy 1 szkoły ponadpodstawowej obejmuje następujące działy szkolnej fizyki: Opis ruchu postępowego Siła jako przyczyna zmian ruchu Praca, moc, energia mechaniczna Zjawiska hydrostatyczne
Zbiór jest kontynuacją części pierwszej, realizuje wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej z zakresu rozszerzonego. Zamieszczone w nim zadania są skorelowane z rozdziałami podręcznika Z fizyką w przyszłość cz. 2 dla szkół ponadgimnazjalnych. Ułożone według rosnącego stopnia trudności przyjmują zróżnicowaną formę – zadań jedno- i wielostopniowych, tabel, wykresów. Obejmują wiadomości z zakresów podstawowego i rozszerzonego. Mocną stroną zbioru jest to, że zawarte w nim zadania odwołują się do sytuacji rzeczywistych, pobudzają uczniów do myślenia, stawiania pytań i rozwiązywania realnych problemów. Sprawdzają i rozwijają zarówno ich wiedzę matematyczną, jak i zainteresowania. Zbiór jest skierowany przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy interesują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Na końcu zamieszczono pomocne przy rozwiązywaniu zadań tabele stałych fizycznych.
Zbiór realizuje wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej z zakresu rozszerzonego. Zamieszczone w nim zadania są skorelowane z rozdziałami podręcznika Z fizyką w przyszłość dla szkół ponadgimnazjalnych. Ułożone według rosnącego stopnia trudności przyjmują zróżnicowaną formę – zadań jedno- i wielostopniowych, tabel, wykresów. Obejmują wiadomości z zakresów podstawowego i rozszerzonego. Mocną stroną zbioru jest to, że zawarte w nim zadania odwołują się do sytuacji rzeczywistych, pobudzają uczniów do myślenia, stawiania pytań i rozwiązywania realnych problemów. Sprawdzają i rozwijają zarówno ich wiedzę matematyczną, jak i zainteresowania. Zbiór jest skierowany przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy interesują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Na końcu zamieszczono pomocne przy rozwiązywaniu zadań tabele stałych fizycznych i przedrostki w układzie SI.