Menu

Alcante

Niesamowita, prawdziwa historia bomby atomowej! Jest rok 1933, wspomnienia I wojny światowej w Europie są nadal żywe, na świecie trwa wielki kryzys ekonomiczny, a nastroje faszystowskie niepokojąco szybko się rozprzestrzeniają. Tymczasem Leó Szilárd, węgierski naukowiec żydowskiego pochodzenia, w swoim berlińskim laboratorium marzy o znalezieniu źródła energii zdolnego napędzać statki kosmiczne. Kilka lat później zda sobie sprawę z innych konsekwencji takiego odkrycia. Autorzy Bomby podążają tropem ludzkich instynktów i kolejnych decyzji politycznych. Z planszy na planszę jasne staje się, że na stworzenie bomby atomowej i zmianę równowagi na świecie wpłynęły zarówno potrzeba innowacyjności i marzenie o sile mogącej zatrzymać wojnę, jak i zaślepienie realizacją celu czy niezdolność do wątpliwości. Tworząc monumentalny komiks Bomba, autorzy wychodzą od fascynacji tajemniczym śladem, jaki pozostał po wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie, i rekonstruują historię powstania tego katastrofalnego wynalazku. Sięgają do jego korzeni i pokazują, jak z odkrycia dokonanego przez idealistów przeradza się on w narzędzie władzy, nad którym jego odkrywcy tracą kontrolę.
Rok 1743. Europa stała się polem bitwy. Zgiełk wojny o sukcesję austriacką odbija się echem aż na krańcach świata. W chwili pogrzebu rodzonego ojca, Jolanne de Valcourt, czupurna, niepokorna i porywcza dziewczyna, daleka jest tego rodzaju troskom. Zdradzona przez przyrodniego brata i oskarżona o zdradę, zostaje w brutalny sposób pochwycona przez wielką historię. Jej życie wywraca się do góry nogami. Namiętność, spiski, zemsta... od Francji aż po Indie. Kiedy nieślubna córka markiza de Valcourt dowiaduje się o śmierci ojca, nawet nie przypuszcza, że stoi za tym jej przyrodni brat, który spiskuje przeciwko Francji. Stojąc na drodze ambicji Filipa, młoda Jolanna zostaje wmieszana w ciąg wydarzeń, które na zawsze odmienią jej życie. Rani to fantastyczny komiks przygodowo-rozrywkowy. Scenariusz Jeana van Hamme'a, współtwórcy Thorgala gwarantuje świetną rozrywkę. Polskim czytelnikom znany jest też twórca rysunków do Rani, Francis Valles, autor wydawanego na początku XXI wieku komiksu „Władcy chmielu”.
Rok 1743. Europa stała się polem bitwy. Zgiełk wojny o sukcesję austriacką odbija się echem aż na krańcach świata. W chwili pogrzebu rodzonego ojca, Jolanne de Valcourt, czupurna, niepokorna i porywcza dziewczyna, daleka jest tego rodzaju troskom. Zdradzona przez przyrodniego brata i oskarżona o zdradę, zostaje w brutalny sposób pochwycona przez wielką historię. Jej życie wywraca się do góry nogami. Namiętność, spiski, zemsta... od Francji aż po Indie. Skazana za zdradę i morderstwo, którego nie popełniła, Jolanna de Valcourt ma to szczęście, że udaje jej się zbiec w trakcie transportu więźniów. Tym sposobem trafia pod skrzydła Czarnego Anioła i jego bandy grasantów. Rani to fantastyczny komiks przygodowo-rozrywkowy. Scenariusz Jeana van Hamme'a, współtwórcy Thorgala gwarantuje świetną rozrywkę. Polskim czytelnikom znany jest też twórca rysunków do Rani, Francis Valles, autor wydawanego na początku XXI wieku komiksu „Władcy chmielu”.
Rok 1859. Cesarstwo Francuskie pod wodzą Napoleona III wraz z imperium brytyjskim szykują nową kampanię przeciwko Chinom. François Montagne i Jacques Jardin, żołnierze i starzy przyjaciele, chcą za wszelką cenę wziąć w niej udział. Nie jest jednak łatwo trafić do grona tych, którzy udadzą się do Państwa Środka – zostaną wybrani tylko najlepsi. Dwa miesiące później, po drakońskiej rywalizacji i przeszkoleniu, wreszcie wypływają w kierunku Chin. Na statku Montagne zaprzyjaźnia się z dziwną parą: wiekowym dyplomatą i jego chińską młodą żoną. Po przybyciu do koncesji francuskiej w Szanghaju francuski żołnierz odkrywa, że za politycznymi i dyplomatycznymi motywami tej wojny kryje się dużo mniej szlachetna pobudka: handel opium na terytorium Chin. LF Bollée, Alcante i Xavier Besse zabierają nas w wielką i egzotyczną przygodę, podczas której poznajemy silnych i zdeterminowanych bohaterów. Pasjonujący i zarazem dobrze udokumentowany Laowai odkrywa przed nami również mało znany epizod w dziejach – ekspedycję prowadzoną wspólnie przez Francję i Anglię, która do historii przeszła jako tak zwana druga wojna opiumowa.