Menu

Egmont - komiksy

Egmont - komiksy
Pierwszy tom przygód Wolverine’a z okresu „Rządów X”! Kto intryguje przeciwko ekipie Logana? Odpowiedź czeka w stolicy zbrodni, Madripoorze. Tam, na czarnorynkowej aukcji, Logan odkryje, że na sprzedaż wystawiono… jego dawnego sojusznika Mavericka! Czy wspólnie z nim zdoła przebić się przez miejscowy półświatek?I czy Maverick jest gotów zacząć życie od nowa na Krakoi? Niedługo potem Wolverine stawi czoło wampirom, próbując powstrzymać spisek samego Draculi. Co będzie gotów poświęcić? Na jakie moralne kompromisy sobie pozwoli?Scenariusz tego tomu napisał Benjamin Percy, znany między innymi z komiksów „Green Arrow”, „Nastoletni Tytani” czy „Wolverine – Długa noc”. Rysunki stworzyli Viktor Bogdanović („Superman – Action Comics”), Scot Eaton („Aquaman”, „Conan – Wojna węży”) i Adam Kubert („Ultimate X-Men”, „Wolverine – Geneza II”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Wolverine” #8–12 i należy do cyklu „Rządy X”. Ukazujące się w nim komiksy kontynuują wątki ze „Świtu X”, w którym scenarzysta Jonathan Hickman otworzył zupełnie nowy rozdział w historii Marvelowskich mutantów.
Pierwszy tom przygód X-Men z okresu „Rządów X”! Po magicznym turnieju w Innym Świecie Cyclops, najwyższy rangą kapitan Krakoi, podejmuje przełomową decyzję, która wpłynie na wszystkich mutantów z tej rajskiej wyspy. Niedługo potem w końcu otwierają się drzwi do tajemniczej Krypty. Wewnątrz niej czas płynie zupełnie inaczej – ten, kto tam wejdzie, przeżyje bardzo, bardzo wiele miesięcy, zanim zdoła wrócić… A niedługo potem utopii mutantów zagrozi jeden z jej najzacieklejszych wrogów – Nimrod! Scenariusz tego tomu napisał Jonathan Hickman – mistrz pełnych rozmachu, drobiazgowo zaplanowanych opowieści, znany z „Fantastycznej Czwórki” i sagi o Avengers zakończonej „Tajnymi wojnami”. Rysunki stworzyli Mahmud Asrar („Avengers”, „Conan Barbarzyńca: Życie i śmierć Conana”), Brett Booth („Flash Forward”), Francesco Mobili („Amazing Spider-Man”) i Phil Noto („Black Widow”, „Star Wars: Poe Dameron”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „X-Men” #16–20 i należy do cyklu „Rządy X”. Ukazujące się w nim komiksy kontynuują wątki ze „Świtu X”, w którym scenarzysta Jonathan Hickman otworzył zupełnie nowy rozdział w historii Marvelowskich mutantów.
Manga czytana od prawej do lewej. Yuka Hirasaka jest siedemnastoletnią uczennicą szkoły średniej w Tochigi w Japonii i wiedzie zwyczajne życie nastolatki. Pewnego dnia podczas powrotu z zawodów judo napotyka tajemniczą karetę… Kiedy wkrótce dziewczyna odzyskuje przytomność, znajduje się w zadziwiającym świecie Twisted Wonderland. Poznaje prestiżową akademię magii, Night Raven College, i zyskuje niezwykłych znajomych. Przeczytajcie najnowszą mangę na podstawie niezmiernie popularnej gry mobilnej „Disney Twisted-Wonderland".
Pojedynczy album z uniwersum „Star Wars". Jako syn dwojga bohaterów Sojuszu Rebeliantów – Lei Organy i Hana Solo – a zarazem siostrzeniec i podopieczny mistrza Jedi Luke’a Skywalkera, Ben Solo ma potencjał, żeby zostać wielkim wojownikiem światła w galaktyce. Niestety dziedzictwo Skywalkerów rzuca długi cień, a prądy ciemnej strony docierają głęboko, bo w żyłach Bena płynie krew Dartha Vadera. Głosy zarówno z jego przeszłości, jak i przyszłości mówią mu, kim musi zostać. Upadnie, powstanie na nowo i ujawni się jego przeznaczenie. Snoke czeka. Rycerze Ren czekają. Droga Bena Solo ku poznaniu samego siebie zaczyna się tutaj.
Trzecia część humorystycznej serii dla dzieci o niezwykłych koniach z pewnego klubu jeździeckiego. Czworonogi jadą na zawody! Jak im pójdzie start w różnych konkurencjach? Potem w ich gronie pojawi się źrebak, który ma niespożyte siły. W końcu nadejdą też długo oczekiwane wakacje. Zwierzęta mają nadzieję na odpoczynek i błogie lenistwo, ale nie wiedzą, że klub postanowił poprowadzić letnie kursy dla dzieci... Scenarzystą serii jest Laurent Dufreney, autor tekstów do cyklu humorystycznego „Les Cochons dingues” i twórca ilustracji do opowieści komediowej „Zoé Super”. Rysunki są dziełem Miss Prickly (właśc. Isabelle Mandrou), która współpracuje z pismami dziecięcymi i odpowiada za grafiki do takich serii jak „Mordercza Adelka”, „Animal Jack” czy już wymieniona „Les Cochons dingues”. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Gwiazdy na wybiegu”, „I w sto koni nie dogoni!” i „Końskie wakacje”.
Zbiór opowieści komiksowych napisanych przez Billa Willinghama („Baśnie”, „Jack z Baśni”) i zilustrowanych przez różnych artystów. Inspiracją dla jego twórców była seria „Sandman” Neila Gaimana, a wszystkie części łączy wspólny motyw, jakim jest sztuka snucia opowieści. Poza tym każda historia w tej kolekcji jest odmienna, inaczej rysowana, skupiająca się na innej postaci Gaimanowskiego uniwersum. Pierwszy komiks to humorystyczna relacja Merva Dyniogłowego, woźnego ze Śnienia, który opowiada o swoich przygodach związanych z odzyskiwaniem skradzionego woreczka z piaskiem Sandmana i ratowaniem świata. Drugi rozdział, czyli „Dalsze przygody Danny’ego Noda, bohaterskiego asystenta bibliotecznego” ukazuje niebezpieczeństwa związane z odzyskiwaniem wypożyczonych książek. Następnie poznajemy ostatnią czarownicę z Tesalii, która staje do walki z bóstwami śmierci z różnych kultur, zanim one dopadną ją. Tes na pozór jest uroczą studentką w różowych kapciach króliczka i z plecakiem w kształcie misia, ale pod tym słodkim wyglądem kryje się bezwzględna ocalała, która nie boi się niczego. Wokół niej często giną ludzie, co zwykle nie robi na niej wrażenia. Ostatni komiks to zbiór scen ukazujących działanie snów. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w: „The Dreaming 55”, „The Sandman Presents: Merv Pumpkinhead, Agent of D.R.E.A.M.”, „The Sandman Presents: Everything You Always Wanted To Know About Dreams... But Were Afraid To Ask” 1, and „The Sandman Presents: The Thessaliad 1–4”.
Mordercza kontynuacja przeboju Hill House Comics – „Kosz pełen głów”! Tajemniczy topór, który podczas huraganu z 1983 roku rozpętał pandemonium na Brody Island, od roku spoczywa na dnie zatoki, ale nic o takiej mocy nie może pozostać ukryte na zawsze. Calvin Beringer i Arlene Fields, para spędzająca wakacje na wyspie, poznaje mroczną stronę Brody Island, kiedy ich plażowanie kończy się odkryciem czegoś o wiele ostrzejszego niż morskie szkło. Powróćmy na krwawą wyspę Brody w nowym, porywającym komiksie autorstwa herosów horroru: scenarzysty Rio Youersa (powieść „Śpiące królewny”), rysownika Toma Fowlera (liczne prace dla DC, Marvel, Image, Dark Horse), inkera Craiga A. Taillefera i kolorysty Billa Crabtree!Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w zeszytach „Refrigerator Full of Heads” #1–6 oraz szkice i projekty. Komiks dla dorosłych.
Kolejny komiks z uniwersum Białego Rycerza. Tym razem w rolach głównych występują dzieci Harley Quinn i Jokera. To niezapomniana opowieść o superzłolskim dojrzewaniu, w której zbuntowane bliźnięta dają nogę w kradzionym batmobilu, a do domu może ich bezpiecznie odstawić jedynie szybko gasnący hologram Jacka Napiera. Przestępcze życie z początku kusi Jackie i Bryce’a, ale wkrótce odkrywają oni mroczną tajemnicę, która może pozwolić im odzyskać ojca. Ścigają ich byli przeciwnicy i sojusznicy Batmana, rozpoczyna się walka z czasem. Czy dzieciom uda się wskrzesić największego wroga Mrocznego Rycerza?Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: White Knight Presents Generation Joker” #1–6.
Co robi Joker podczas wakacji w Hiszpanii? W jaki sposób inspiruje naśladowców, tworząc swoje duplikaty w Czechach i Meksyku? Dzięki czemu kameruński Joker znajduje inspirację? Tylko najlepsi scenarzyści i rysownicy z rozmaitych krajów mogą udzielić odpowiedzi na te pytania. Przedstawiamy wyjątkowe historie obracające się wokół jednej z najbardziej fascynujących postaci w popkulturze. Podobnie jak bestsellerowy album „Batman: Świat” ta antologia zawiera opowieści autorstwa zespołów reprezentujących trzynaście różnych krajów, w tym tak znanych twórców, jak Geoff Johns, Satoshi Miyagawa, David Rubín, Germán Peralta, Alvaro Fong Varela czy Jason Fabok. Opowieści zawarte w tomie „Joker: Świat” oddają wrażliwość kulturową różnych narodów, a wszystkie razem ukazują, w jaki sposób najpopularniejszy złoczyńca DC wywołał chaos na globalną skalę. W Polsce Książę Zbrodni pojawi się w Krakowie w historii „Królewski błazen”. Scenariusz do polskiej opowieści o Jokerze napisał Tomasz Kołodziejczak, pisarz SF i fantasy (m.in. cykle: „Dominium Solarne”, „Ostatnia Rzeczpospolita”) oraz twórca i wieloletni szef Klubu Świata Komiksu. Rysunki są zaś dziełem Jacka Michalskiego („Zagadka metropolii”) , rysownika i ilustratora, tworzącego dla wielu czasopism komiksowych, antologii i periodyków literackich, twórcy wielu okładek książek i magazynów, a także konceptów do gier oraz storyboardów do filmów.
Seria „XIII” ma już ponad 30 lat. Ta niezwykła historia została wydana na nowo w formie albumów zbiorczych. Na końcu każdego tomu można znaleźć wyjątkowy 14-stronicowy dodatek dotyczący powstania serii z dużą liczbą wcześniej niepublikowanych prac. Dwadzieścia albumów „XIII” zebrano w pięciu tomach w nowej szacie graficznej. To wyjątkowa edycja, której nie można przegapić! To historia o szpiegach, spiskach i tajnych rządowych organizacjach. Fabuła wzorowana jest na powieści Roberta Ludluma „Tożsamość Bourne’a”. Akcja rozgrywa się głównie w Stanach Zjednoczonych i opowiada historię mężczyzny cierpiącego na amnezję w wyniku postrzału. Na klatce piersiowej ma wytatuowany symbol „XIII”. Rozpoczyna prywatne śledztwo, aby zrekonstruować swoje dotychczasowe losy, i odkrywa, że jest bezpośrednio zamieszany w zabójstwo amerykańskiego prezydenta. Pierwszy album zbiorczy zawiera cztery oryginalne historie: „Dzień Czarnego Słońca”, „Tam, dokąd zmierza Indianin”, „Wszystkie łzy piekła” i „SPADS”.
Dziewiąty tom uwielbianej przez francuskie nastolatki serii o chłopaku chcącym zostać dobrym piłkarzem i o jego przyjacielu duchu. Louca, Julia i Adel weszli do finału turnieju Mistrzowie E-sportu, ale ich szanse na wygranie ostatecznej rozgrywki są niewielkie. Co musiałoby się stać, żeby zdołali pokonać ekipę Kiliana i Joego, a w efekcie ściągnąć tych dwóch świetnych piłkarzy do drużyny futbolowej Feniksów? Zawody e-sportowe to nie jedyne zmartwienie Louki, bo jego tropem cały czas podąża płatny morderca, który nie spocznie, dopóki nie dopadnie chłopaka. Co więcej, bohater wciąż nie jest pewien, co czuje do niego piękna Julia... Czy w tych wszystkich kłopotach zdoła mu pomóc duch Nathana? Autorem opowieści jest Bruno Dequier, który pracował przy takich filmach jak „Przygoda w Paryżu” czy „Lorax”. Potem stworzył komiksowy cykl „Louca”, który szybko stał się przebojem rynku frankofońskiego. Trzeci tom serii został w 2014 roku wyróżniony belgijską Nagrodą Saint-Michel w kategorii komiksu dla młodych odbiorców.
Dziesiąty album pełen wesołych przygód niezbyt rozgarniętych kandydatów na bogów i herosów starożytnego Olimpu. Czy w gronie wybrańców znajdą się nieporadny Herakles, łakomczuch Taurusek albo dowcipniś Atlas? Każdy z tych łobuziaków chciałby dostać ogromną moc, jednak na razie pozostają im marzenia i... wygłupy! Przed ich dowcipami nie mogą się czuć bezpieczni ani najpotężniejsi niebianie, ani najstraszniejsze potwory. Grecja nie znała takich kawalarzy od początku czasów, gdy Chaos narodził się sam z siebie. Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z serii „Sisters”, „Kasia i jej kot”, „Zoo wymarłych zwierząt” i „Zombiaczek”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.
Czas na kolejną apetyczną przygodę! Ramen ze swoją paczką wyruszą w głąb tajemniczej ziołowej dżungli, gdzie Laura pozna samą siebie (dosłownie i w przenośni!). Ponadto Spaghetti przebierze się i odwiedzi swoją restaurację jako anonimowy gość! Gniazdka natomiast złamie kilka praw fizyki, Truskawa jak zwykle zakłóci ciszę, prezentując swoje najnowsze utwory, a plemię Ziółek po raz pierwszy w życiu będzie miało dostęp do... internetu! Album składa się z krótkich humorystycznych historyjek, które zarówno treściowo, jak i graficznie wyróżnia nieprzeciętna wyobraźnia autorów. Seria powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach, ale jest tu wiele „smaczków”, które docenią też starsi fani komiksów. Wszyscy miłośnicy dobrego humoru (i dobrego jedzenia) znajdą w tej serii coś dla siebie.Autorką rysunków jest Magdalena „Meago” Kania, graficzka 2D specjalizująca się głównie w ilustracjach w stylu cartoonowym i azjatyckim.Scenariusz napisał Maciej Kur, autor takich serii jak „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody”, „Kajko i Kokosz – Opowieści z Mirmiłowa” oraz „Lil i Put”. Oboje stworzyli razem także bardzo dobrze przyjęty przez polskich czytelników komiks „Emilka Sza”. „Delisie” to drugi projekt duetu „Meago” – Maciej Kur. Artyści zdradzają, że współpracuje się im wybornie. Mają podobne gusta, wrażliwość i poczucie humoru, co sprawia, że bardzo łatwo się dogadują. Prace nad albumami przebiegają tak, że najpierw Maciej pisze scenariusz i przygotowuje storyboardy, a potem do pracy zabiera się „Meago”. Ich wizja tego, jak „Delisie” powinny wyglądać jest bardzo spójna. Dzięki temu czytelnicy otrzymują przemyślaną i stworzoną z przyjemnością serię.
Przygody Jonki, Jonka i Kleksa to klasyka polskiego komiksu dziecięcego autorstwa Szarloty Pawel. Wesołe, pełne fantazji i groteski historyjki ukazywały się od lat 70. do 90. XX wieku na łamach popularnego pisma „Świat Młodych”, a także w wydaniach albumowych. Jonka i Jonek, wychowywani wśród peerelowskich bloków, dzięki Kleksowi odrywają się od codziennej rutyny i wkraczają do krainy fantazji i marzeń. Przypominamy czytelnikom sympatycznych bohaterów i ich świat, którego granice wyznacza tylko wyobraźnia. Wydanie Jubileuszowe ukazujące się z okazji 50-lecia serii zbiera niechronologicznie w trzech tomach komiksy z przygodami Jonki, Jonka i Kleksa, rozpoczynając od pierwszej czarno-białej jeszcze historii opublikowanej w „Świecie Młodych” w 1974 roku. Część z tych komiksów nie była wznawiana w ostatnich trzydziestu latach. Każdy tom wzbogacają liczne dodatki z Kleksem: plany lekcji, kalendarze, alternatywne plansze, ilustracje, a także teksty pełne wspomnień i ciekawostek. Tom pierwszy kolekcji zawiera m.in.: „Przygody Jonki, Jonka i Kleksa”, „Porwanie księżniczki” oraz historię „Kleks i złota rybka”. Komiksy poprzedza wstęp Adama Radonia, dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, album zamyka posłowie Macieja Jasińskiego poświęcone życiu i komiksowej twórczości Szarloty Pawel.
Pierwsza pełna dwutomowa edycja „Kajtka i Koka w krainie baśni” autorstwa Janusza Christy (1934–2008). Komiksy ukazywały się w „Wieczorze Wybrzeża” w latach 1963–1964. W niniejszym wydaniu plansze są po całkowitej renowacji i po raz pierwszy w całości w kolorze. Komiks to pełna magii i łamania schematów opowieść o wędrówce dwóch przyjaciół Kajtka i Koka przez krainę baśni. Bohaterowie testują nowy wynalazek profesora Kosmosika – aparacik do przesyłania przedmiotów na odległość – i przenoszą się do świata baśni. W drugiej części, która jest długą zamkniętą historią, Kajtek i Koko spotykają terroryzującego okolicę, potężnego czarnoksiężnika Abrakadabrę, w skrócie Abrę.
Droga zwierząt do nowego domu potrafi być długa i kręta. Zwłaszcza gdy jest się czarnym kotem. Wtedy poza porzuceniem trzeba zmagać się też z masą przesądów o tym, jak wielkiego pecha ma się przynosić ludziom. Tak wygląda początek podróży Cząberka – puchatego kocura o bystrym spojrzeniu, który bardzo chce odnaleźć kochającą rodzinę. Komiks nagrodzony w piątej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.
Tom King i Phil Hester łączą siły, by przedstawić genezę Gotham. Historia upadku miasta, legenda, która zrodziła Nietoperza, nie ujrzała światła dziennego przez osiemdziesiąt lat. Teraz to się zmieni. Jak Gotham stało się bagnem przemocy i zepsucia, którym jest do dzisiaj? Skąd wziął się tam grzech, który z czasem doprowadził do narodzin Mrocznego Rycerza? Wszystko zaczyna się dwa pokolenia przed Batmanem, gdy pewnej nocy znika nowo narodzona dziedziczka Wayne’ów, a prywatny detektyw Slam Bradley zostaje wplątany w „porwanie stulecia”… Tak zaczyna się brutalny, epicki czarny kryminał, opowieść o człowieku balansującym na krawędzi, i mieście, które zaczyna wrzeć. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Gotham City: Year One” #1–6, a także bogatą galerię szkiców Phila Hestera.
Nowy Jork w ponurych czasach wielkiego kryzysu, mafijnych porachunków i wszechobecnej korupcji. Daredevil – jedyny obrońca Hell’s Kitchen – poznaje oszałamiająco piękną Elizę, którą prześladuje dawny kochanek, i rozgrywa ryzykowną partię pokera z kłamcą doskonałym.Legenda Harlemu Luke Cage wychodzi z więzienia, by szybko odkryć, że za wolność przyjdzie mu zapłacić wysoką cenę. Tymczasem bogaty poszukiwacz przygód Tony Stark podąża tropem mitycznej Atlantydy. Czy jednak ku niemal pewnej śmierci pcha go coś więcej niż uzależnienie od adrenaliny? A na koniec ktoś rzuca wyzwanie słynnemu nowojorskiemu gangsterowi Dutchowi Schultzowi. I nie jest to ani stróż prawa, ani inny łotr, ale mężczyzna z wielką spluwą i czaszką na piersi… Przedstawiamy cztery mroczne opowieści z alternatywnego uniwersum Marvela, utrzymanego w klimacie noir i pulp fiction. Ich autorami są scenarzyści: Scott Snyder, Mike Benson, Adam Glass, Alexander Irvine i Frank Tieri oraz rysownicy: Paul Azaceta, Tomm Coker, Antonio Fuso, Manuel Garcia i Shawn Martinbrough. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Daredevil Noir” #1–4, „Luke Cage Noir” #1–4, „Iron Man Noir” #1–4 i „Punisher Noir” #1–4.
Seria „XIII” ma już ponad 30 lat. Ta niezwykła historia została wydana na nowo w formie albumów zbiorczych. Na końcu każdego tomu można znaleźć wyjątkowy 14-stronicowy dodatek dotyczący powstania serii z dużą liczbą wcześniej niepublikowanych prac. Dwadzieścia albumów „XIII” zebrano w pięciu tomach w nowej szacie graficznej. To wyjątkowa edycja, której nie można przegapić! To historia o szpiegach, spiskach i tajnych rządowych organizacjach. Fabuła wzorowana jest na powieści Roberta Ludluma „Tożsamość Bourne’a”. Akcja rozgrywa się głównie w Stanach Zjednoczonych i opowiada historię mężczyzny cierpiącego na amnezję w wyniku postrzału. Na klatce piersiowej ma wytatuowany symbol „XIII”. Rozpoczyna prywatne śledztwo, aby zrekonstruować swoje dotychczasowe losy, i odkrywa, że jest bezpośrednio zamieszany w zabójstwo amerykańskiego prezydenta. Drugi album zbiorczy zawiera cztery oryginalne historie: „Czerwony alarm”, „Teczka Jasona Flya”, „Noc 3 sierpnia” i „Trzynastka kontra Jedynka”.
Szósty album zbiorczy bestsellerowej serii o przygodach agentki specjalnej Navis, jedynej przedstawicielki rodzaju ludzkiego w Armadzie – wielkim konwoju statków kosmicznych przemierzających Wszechświat.Album zawiera trzy najnowsze tomy oryginalne: „Ewakuacja”, „Przeniesienie” i „Sprawa osobista”. Navis zawsze staje po stronie słabych i prześladowanych, dlatego zajmie się rozwikłaniem sprawy lukratywnego przemytu istot ze świata dotkniętego katastrofą. Potem pozna ponurą tajemnicę swojej mocy natychmiastowego przechodzenia przez teleportale. A w końcu stanie przed szansą odnalezienia innych ludzi! Do 21. tomu „Armada” była tworzona przez dwóch francuskich autorów – scenarzystę Jeana-Davida Morvana i rysownika Philippe’a Bucheta, którzy współpracowali też przy innych seriach: „W poszukiwaniu odpowiedzi”, „Nomad”, „Spirou i Fantasio” oraz przy cyklu „Navis”, ukazującym dzieciństwo tytułowej bohaterki. Od 22. tomu jedynym autorem „Armady” jest Philippe Buchet.
Ziemie Ogona to już piąta – po Elfach, Krasnoludach, Magach oraz Orkach i goblinach – seria umieszczona w świecie Akwilonu – rozległym uniwersum fantasy wymyślonym przez dwóch scenarzystów: Jeana-Luca Istina i Nicolasa Jarry’ego. Cykl rozgrywa się na Ziemiach Ogona, wielkim kontynencie położonym na wschód od Arranii. Tylko nieliczne krasnoludy wiedzą, jak dotrzeć do Ogonii, ale zazdrośnie strzegą tego sekretu. Kto zamieszkuje tajemniczy ląd? O tym właśnie opowiadają Ziemie Ogona. Pierwszy tom serii ukazuje przygody Ubu, dzielnego chłopca z plemienia żyjącego w mroźnej krainie położonej na północnych krańcach Ogonii. Historię tę napisał bretoński scenarzysta i grafik Jean-Luc Istin, znany przede wszystkim z komiksów opartych na celtyckich mitach i baśniach (m.in. "Les contes de Broceliande", "Les contes du Korrigan", "Les druides", "Merlin", "Excalibur") oraz ze scenariuszy do wielu albumów ze świata Akwilonu. Rysunki są dziełem Hiszpana Kyka Duartego, ilustrującego komiksy z różnych gatunków: od horroru ("World War Wolves"), przez fantasy ("Chroniques de la Guerre des Fées" czy "Magowie" z uniwersum Akwilonu) aż po adaptację literatury ("Le Capitaine Fracasse" według prozy Théophile’a Gautiera).
Komiksowa adaptacja kilku greckich mitów mówiących o ludzkiej pysze i jej konsekwencjach. Tantal, król Frygii, jest człowiekiem niezwykłym. Do tego stopnia, że bogowie regularnie zapraszają go do ucztowania przy olimpijskim stole – to zaszczyt, jakiego doświadcza jedynie garstka śmiertelników. W końcu Tantal nabiera przekonania, że jest równy bogom, i zaczyna się zachowywać jak jeden z nich, tym samym ulegając nadmiernej pysze, która sprowadza na niego gniew Zeusa. Ten sam grzech popełni Iksjon, ojcobójca, krzywoprzysięzca, uwodziciel Hery, a także Niobe, córka Tantala, która obraziła matkę Artemidy i Apollina, czy Faeton, który zapragnął zająć miejsce swojego ojca, Heliosa, i powozić słonecznym rydwanem… W serii „Świat Mitów” prezentujemy komiksy, w których zawarto najważniejsze starożytne opowieści oparte na oryginalnych tekstach. Każdy tom wzbogacono o opracowanie naukowe, w którym poddano szczegółowej analizie aspekt filozoficzny prezentowanego mitu oraz jego znaczenie dla dziedzictwa kulturowego. Pomysłodawcą i opiekunem naukowym serii jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Autorką scenariusza jest znana już z wcześniejszych komiksów tej serii Clotilde Bruneau, zaś rysunki do tego tomu wykonał brazylijski artysta Carlos Rafael Duarte, który również współpracował już przy tej serii („Herakles”).
Niezwykła komiksowa adaptacja jednego z najbardziej znanych greckich mitów – mitu o stworzeniu człowieka. Wojna bogów z tytanami właśnie zakończyła się wygraną tych pierwszych pod wodzą Zeusa. Jednak ich radość wkrótce ustępuje miejsca nudzie. We wszechświecie nie dzieje się nic szczególnego. Aby zapewnić bogom rozrywkę i przerwać obezwładniający marazm Zeus prosi Prometeusza o stworzenie śmiertelników, dzięki którym do Kosmosu powrócą życie i historia. Zachwycony, a jednocześnie przerażony zadaniem Prometeusz marzy o powołaniu do życia istoty przewyższającej wszystkie inne gatunki. W tym celu wyposaża człowieka w ogień i rzemiosło. Będzie go to kosztować srogi gniew króla bogów, który w ludziach wnet dostrzeże zagrożenie dla kosmicznego porządku. Aby powstrzymać ich przed porównywaniem się do bogów Zeus ześle na nich zemstę w postaci kobiety, której żaden mężczyzna się nie oprze… W serii „Świat Mitów” prezentujemy komiksy, w których zawarto najważniejsze starożytne opowieści oparte na oryginalnych tekstach. Każdy tom wzbogacono o opracowanie naukowe, w którym poddano szczegółowej analizie aspekt filozoficzny prezentowanego mitu oraz jego znaczenie dla dziedzictwa kulturowego. Pomysłodawcą i opiekunem naukowym serii jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Autorką scenariusza jest znana już z wcześniejszych komiksów tej serii Clotilde Bruneau, zaś rysunki do tego tomu wykonał włoski rysownik Giuseppe Baiguera, który również współpracował już przy tej serii („Antygona”, „Odyseja”).
Tom czwarty serii „Włoski Skarbiec" – kolekcji zawierającej komiksy stworzone przez najsłynniejszych włoskich rysowników Disneya. Każdy tom wzbogacają teksty krytyczne oraz „Szkicownik" z ciekawostkami i rzadkimi oryginalnymi rysunkami pochodzącymi z warsztatu artysty. Seria sześciu tomów poświęcona Giorgiowi Cavazzanowi przedstawia pięćdziesiąt jego najważniejszych dzieł wybranych przez samego autora.Czwarty tom prezentuje najlepsze prace Cavazzana powstałe na przełomie wieków. Lata 1995–2005 były dekadą pełną wytężonej pracy komiksowej, malarskiej i ilustratorskiej.Plansze i obrazy autorstwa włoskiego rysownika trafiały na prestiżowe wystawy, ugruntowując jego pozycję autora o międzynarodowej sławie. Część z nich znalazła się w obszernym „Szkicowniku”. W tym okresie artysta włączył do disnejowskiego uniwersum nowe postacie: Kwazka (kaczą wersję dziennikarza telewizji Rai Vincenza Molliki), Franca Mauera (stworzonego we współpracy ze scenarzystą Titem Faracim) i myszkę Eustazję (efekt spotkania ze scenarzystą Andreą Castellanem, czyli Castym, wówczas jeszcze nie rysownikiem). A ze współpracy z innym starym znajomym, François Corteggianim, zrodziły się pamiętne opowieści, takie jak „Zimna woda złota doda”.
1 2 3 4 5
z 13
skocz do z 13