Menu

Justyna Styszyńska

Mikołaj Kopernik był wielkim astronomem. To prawda, ale nie wszyscy wiedzą, że był również powszechnie szanowanym lekarzem i duchownym, znał się na prawie, matematyce, ekonomii, tłumaczył także literaturę – jednym słowem był człowiekiem renesansu. Warto dowiedzieć się więcej o nim i jego epoce.Dzieci znajdą w książce między innymi opis Torunia z XV wieku, zobaczą Mikołaja Kopernika przy pracy namalowanego przez Jana Matejkę, dowiedzą się między innymi, jak funkcjonowały ówczesne uniwersytety, jakie metody leczenia uważane były za skuteczne i ile były warte dukaty oraz dlaczego teoria heliocentryczna uważana jest za przełomową w dziejach ludzkości.Opowieść o Mikołaju Koperniku przeplata się z zadaniami i rozbudzającymi ciekawość wyzwaniami kreatywnymi, dzięki którym czytelnik na chwilę może poczuć się jak wielki astronom i naukowiec. Zeszyt zawiera NAKLEJKI. Wśród propozycji ćwiczeń jest kolorowanie, wyklejanie, planowanie, szukanie różnic oraz projektowanie.„IDOL” to seria książek interaktywnych dla dzieci w wieku szkolnym opowiadających o wielkich postaciach z historii, które wniosły cenny wkład do światowej nauki, kultury czy sztuki i mogą być wzorem do naśladowania. Książka w przystępnej i bardzo atrakcyjnej formie przedstawia życie i pracę Mikołaja Kopernika, ale nie tylko. Autorka zabiera czytelników w prawdziwą podróż w czasie do Polski epoki renesansu.
Dwustronny ilustrowany z malarskim rozmachem album dla miłośników przyrody, dalekich podróży oraz wszystkich, którzy lubią wiedzieć więcej. Kompendium wiedzy o wodach i pustyniach na Ziemi oraz zasiedlających je mieszkańcach. Album Pustynie / Oceany to publikacja dwustronna, co oznacza, że można ją czytać od początku lub od końca. Piasek i woda spotykają się po środku książki. Ile jest tak naprawdę wody na Ziemi? Czym są kominy hydrotermalne? Jak zwierzęta morskie przystosowane są do życia? Które ptaki są na tyle wytrzymałe, by polecieć na drugi brzeg oceanu? I jakie dziwne stwory zamieszkują oceaniczne głębiny? Podróżując przez wszechocean czytelnik odwiedzi zarówno największe głębiny, jak i strefę pływów. Dowie się, czym są pelagial, estuaria i kominy hydrotermalne. Rzuci okiem na rafy koralowe i podwodne łąki. A także pozna mnóstwo niesamowitych stworzeń, które je zamieszkują – wszystkie mają szczególne umiejętności i dary, dzięki którym są naprawdę wyjątkowe i wszystkie tworzą łańcuch pokarmowy, dzięki któremu w środowisku morskim panuje równowaga. Jak powstają pustynie? Czym się charakteryzują? I jak ich mieszkańcy przystosowani są do życia w tak ciężkim klimacie? I czy naprawdę istnieją śpiewające piaski? Opowieść o pustyniach wyjaśnia, w jaki sposób powstają, w jakich miejscach na Ziemi się znajdują oraz czym charakteryzują się tereny pustynne. To ciekawe tym bardziej, że pustynia wcale nie oznacza morza piasku, na którym co jakiś czas znajdują się wydmy, jak mogłoby się wydawać. Rodzajów pustyń jest naprawdę wiele, a natury nie da się tak łatwo zaszufladkować. Na wszystkich jednak panują wyjątkowo trudne warunki do życia. Dlatego zwierzęta, które je zamieszkują, mają wielce ciekawe tajemnice i zwyczaje! Zapraszamy na wyprawę do najdalszych i najbardziej niedostępnych zakątków Ziemi. A nawet dookoła świata.
Gdy była dziewczynką, miała jedno marzenie – chciała tańczyć i występować przed publicznością. Zrobiła wszystko, żeby je spełnić. Została więcej niż tancerką, czy sławną aktorką. Stała się legendą, wizytówką nie tylko polskiego, ale również światowego niemego kina. IDOL. Pola Negri wprowadzi czytelników w świat początku XX wieku. Życie i osiągnięcia artystki przedstawione są na tle epoki i wzbogacone o ciekawostki dotyczące kultury i sztuki ówczesnych lat. Książka ukazuje magię czasów, w których po ulicach Warszawy, Berlina czy Nowego Jorku jeździły dorożki, a samochody były rzadkością. Na parkietach królował wówczas szalony taniec apasz, a w kinie do filmu przygrywał pianista. Jak naprawdę nazywała się Pola Negri? Czy przesadzona mimika była w niemym kinie konieczna? Czym różni się dramat od komedii? Dzięki kodom QRczytelnik będzie mógł obejrzeć fragment filmu niemego „Bestia” z udziałem aktorki i sprawdzić, czy i dziś (jego zdaniem) miałaby szansę na sukces. Opowieść o legendzie kina jest doskonałym pretekstem do poznania historii kinematografii, a także o tym, jak na przestrzeni lat zmieniały się technika, sprzęt i wymagania wobec aktorów i ekipy filmowej, a także o różnych gatunkach filmów. Trudno uwierzyć, że kiedyś aktorka sama się malowała i sama szyła stroje, w których później grała. Dzieci dowiedzą się również, kto wymyślił kinematograf, jak wygląda plan filmowy i na czym polega praca różnych osób zaangażowanych w produkcję filmu (lub przedstawienia), na przykład kaskadera, operatora czy rekwizytora, a także będą mogły wymyślić własne sceny z filmu Pola Negri to kolejna już książka interaktywna serii IDOL,w której znajdziecie naklejki oraz wiele ciekawych zadań do wykonania.