Menu

Plumińska-Mieloch Anita

Podręcznik Historia do klasy 7 szkoły podstawowej w atrakcyjny i przystępny sposób przedstawia dzieje Polski, Europy i świata w latach 1815–1939. Dzięki licznym fotografiom, rysunkom i infografikom – w tym rekonstrukcjom obiektów historycznych wykonanym w technice 3D – uczniowie mogą wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w XIX i pierwszej połowie XX wieku. Narracja nieprzeładowana faktografią oraz przystępny język zachęcają uczniów do poznawania – często trudnych i złożonych – zagadnień z historii ostatnich dwóch stuleci. Ciekawe teksty źródłowe i historiograficzne, znakomicie dobrane do tematyki lekcji, umożliwiają kształcenie umiejętności krytycznej analizy różnorodnych materiałów, m.in. dokumentów, wspomnień, publicystyki, utworów literackich czy tekstów naukowych. Czytelne mapy wraz z towarzyszącymi im poleceniami uczą lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni. Sekcje Warto wiedzieć oraz Co nam zostało z tamtych lat to dodatkowe informacje i ciekawostki, które ubarwiają wykład, rozbudzają zainteresowanie historią oraz pomagają dostrzegać związki między przeszłością a teraźniejszością. Wyodrębnione w ramach lekcji Słowniczki objaśniają kluczowe pojęcia i terminy historyczne, które uczeń powinien umieć definiować i stosować. Sekcje Zapamiętaj oraz Pytania i polecenia utrwalają wiadomości z kolejnych lekcji oraz zwracają uwagę uczniów na najważniejsze fakty i łączące je związki przyczynowo-skutkowe. Lekcje powtórzeniowe wraz z kalendariami wydarzeń systematyzują wiedzę i pomagają w przygotowaniu do sprawdzianów. Bloki zadań Sprawdź się! – oparte na pracy z tekstem, ilustracją lub mapą – to świetna forma weryfikowania wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok.
Podręcznik Historia do klasy 6 szkoły podstawowej w atrakcyjny i przystępny sposób prezentuje dzieje Polski, Europy i świata od początku epoki nowożytnej (wielkich odkryć geograficznych) do końca czasów napoleońskich (1815 r.). Bogaty zestaw fotografii, rysunków i infografik – w tym rekonstrukcje obiektów historycznych wykonane w technice 3D – rozbudza zainteresowanie uczniów i pomaga im wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w przeszłości. Nieprzeładowana faktografią narracja oraz przystępny język zachęcają uczniów do poznawania zagadnień z dziejów epoki nowożytnej. Znakomicie dobrane, ciekawe teksty źródłowe wraz poleceniami umożliwiają kształcenie umiejętności krytycznej analizy różnorodnych materiałów tekstowych (m.in. dokumentów, tekstów literackich, historiograficznych czy pamiętnikarskich). Liczne mapy historyczne pozwalają kształcić umiejętność lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni. Sekcje Warto wiedzieć oraz Co nam zostało z tamtych lat… wprowadzają dodatkowe informacje i ciekawostki ubarwiające wykład oraz uczą dostrzegania związków między przeszłością a teraźniejszością. Wyodrębnione w ramach lekcji słowniczki objaśniają kluczowe pojęcia i terminy historyczne. Sekcje Pytania i polecenia oraz Zapamiętaj pomagają w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości z kolejnych lekcji. Lekcje powtórzeniowe systematyzują wiedzę i ułatwiają uczniom przygotowanie się do sprawdzianów. Osie czasu na stronach działowych i kalendaria (Pamiętaj o datach!) w lekcjach powtórzeniowych pomagają w chronologicznym porządkowaniu najważniejszych wydarzeń i procesów historycznych. Bloki zadań Sprawdź się! – oparte na pracy z tekstem, ilustracją lub mapą – umożliwiają uczniom sprawdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok. Struktura podręcznika Historia do klasy 6: Dział I. Europa i świat w XVI wieku Dział II. Polska w XVI wieku Dział III. Europa i Polska w XVII wieku Dział IV. Świat w XVIII wieku Dział V. Polska w XVIII wieku Dział VI. Epoka napoleońska
Zeszyty ćwiczeń z cyklu „Historia” dla szkoły podstawowej są ściśle dostosowane do zmieniających się w kolejnych latach nauki możliwości i potrzeb ucznia. Struktura zeszytów odpowiada układowi treści w podręcznikach. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia na lekcjach lub w ramach pracy domowej. Zróżnicowany stopień trudności poleceń ułatwia nauczycielowi indywidualizację pracy z uczniami. Zeszyty to znakomita pomoc w systematycznym rozwijaniu umiejętności i utrwalaniu wiedzy oraz powtórkach przed sprawdzianami. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 jest doskonałym uzupełnieniem podręcznika, który obejmuje dzieje Polski, Europy i świata od czasów prehistorycznych do końca epoki średniowiecza. W zeszycie znalazły się zestawy poleceń do wszystkich tematów lekcji, w tym do lekcji powtórzeniowych. Przejrzysta szata graficzna, różnorodne formy poleceń, interesujące teksty źródłowe oraz ciekawe ilustracje sprawią, że uczniowie chętnie będą korzystać z zeszytu i z łatwością opanują wszystkie umiejętności wyszczególnione w podstawie programowej.
Zeszyty ćwiczeń z cyklu „Historia do szkoły podstawowej” są ściśle dostosowane do zmieniających się w kolejnych latach nauki możliwości i potrzeb ucznia. Struktura publikacji odpowiada układowi treści w podręcznikach. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia na lekcjach lub w ramach pracy domowej. Zróżnicowany stopień trudności poleceń ułatwia nauczycielowi indywidualizację pracy z uczniami. Zeszyty to znakomita pomoc w systematycznym rozwijaniu umiejętności i utrwalaniu wiedzy oraz podczas powtarzania materiału przed sprawdzianami. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 jest doskonałym uzupełnieniem podręcznika, który obejmuje dzieje Polski, Europy i świata w latach 1815-1939. W zeszycie znalazły się zestawy poleceń do wszystkich tematów lekcji, w tym do lekcji powtórzeniowych. Ćwiczenia zamieszczone w zeszycie do klasy 7: – kierują uwagę uczniów na kluczowe zagadnienia omawianych tematów, – kształcą umiejętność krytycznej analizy różnego rodzaju materiałów tekstów źródłowych i historiograficznych, ikonografii, map oraz danych statystycznych przedstawionych w postaci diagramów i tabel, – uczą wyciągania wniosków i pisemnego formułowania własnych opinii, – zapoznają uczniów z różnymi formami poleceń zamkniętych i otwartych. Przejrzysta szata graficzna, różnorodne formy poleceń, interesujące teksty źródłowe oraz ciekawe ilustracje sprawią, że uczniowie chętnie będą korzystać z zeszytu i z łatwością opanują wszystkie umiejętności wyszczególnione w podstawie programowej.
Zeszyty ćwiczeń z cyklu „Historia” do szkoły podstawowej są ściśle dostosowane do zmieniających się w kolejnych latach nauki możliwości i potrzeb ucznia. Struktura zeszytów odpowiada układowi treści w podręcznikach. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia na lekcjach lub w ramach pracy domowej. Zróżnicowany stopień trudności poleceń ułatwia nauczycielowi indywidualizację pracy z dziećmi. Zeszyty to znakomita pomoc w systematycznym rozwijaniu umiejętności i utrwalaniu wiedzy oraz podczas powtarzania materiału przed sprawdzianami.Zeszyt ćwiczeń do klasy 6 jest doskonałym uzupełnieniem podręcznika, który obejmuje dzieje Polski, Europy i świata od początków czasów nowożytnych do końca epoki napoleońskiej. W zeszycie znalazły się zestawy poleceń do wszystkich tematów, w tym do lekcji powtórzeniowych.
Podręczniki „Bliżej historii” prostym językiem, w sposób przystępny i atrakcyjny dla każdego gimnazjalisty prezentują najważniejsze problemy z dziejów Polski, Europy i świata, a także skutecznie przygotowują uczniów do egzaminu gimnazjalnego. Treści nauczania w podręcznikach uporządkowane są w układzie chronologicznym i tak podzielone między kolejne tomy, by w klasie 3 nauczyciel zdążył w całości zrealizować materiał podstawy programowej przed egzaminem gimnazjalnym. • Mapy, fotografie, rysunki, ilustracje 3D, schematy, drzewa genealogiczne oraz teksty źródłowe pozwolą kształcić umiejętność pracy z różnorodnymi materiałami źródłowymi. • Polecenia i podsumowania po kolejnych jednostkach lekcyjnych pomogą w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości. • Lekcje powtórzeniowe umożliwią usystematyzowanie wiadomości i przygotowanie się do prac klasowych oraz egzaminu gimnazjalnego. • Bloki zadań „Sprawdź się!” zapoznają uczniów z formą egzaminu gimnazjalnego oraz umożliwią im sprawdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności. • Atrakcyjne infografiki przybliżą wybrane problemy z przeszłości. • Rodziały problemowe zamieszczone w bloku "Kalejdoskop historii" mogą stanowić ciekawy materiał do wykorzystania na lekcjach po egzaminie gimnazjalnym.