Menu

Walentynowicz Kasia

Nikt nie wiedział, skąd dokładnie pochodziła myśl. Opowiadano potem, że nadleciała wraz ze wschodnim wiatrem, który rozpędził burzowe chmury. Krążyła nad archipelagiem, szukając miejsca, gdzie mogłaby odpocząć i zostać na dłużej. Wyspy przykuły jej uwagę, bo w pierwszej chwili wydały jej się bezludne. Kiedy nad archipelagiem pojawia się myśl, żadne z mieszkających tam dzieci nie spodziewa się, że to początek zmian. Samotne i oddalone od siebie, czekają na coś, co da im nadzieję. Widząc ich smutek i zagubienie, myśl postanawia przyjrzeć się im z bliska. Niespodziewanie staje się ideą, a potem marzeniem…Opowieść o tym, że choć wiele nas różni, to i wiele łączy. I o tym, że warto budować mosty, bo nic nie zastąpi czasu spędzonego z drugim człowiekiem. Jesteśmy jak krople wody – oddaleni od siebie pozostajemy jedynie małymi kroplami. Dopiero razem tworzymy ocean. Książka wydana jest w formie leporello. Po rozwinięciu – z jednej strony czytelnik widzi całą opowieść. Druga strona jest mapą, która pozwala podróżować od wyspy do wyspy, obserwując je i dzieci, które je zamieszkują.
Nie trzeba jechać na koniec świata, żeby zadbać o Planetę. Podaj łapę, dołącz do EKOLOGICZNEJ FERAJNY i dowiedz się, jak się to robi! Pantera Adela i jej przyjaciele są sprytni, odważni i… mają bzika na punkcie ochrony środowiska. W książce Pantera Adela i ekoferajna Pawła F. Majki i Kasi Walentynowicz bohaterowie opowiadają o zwyczajach, dzięki którym każdy może przyczynić się do ochrony naszej planety. Kruk Karol, Jamnik Centymetr, Ośmiornica Pola, Siostry Jagoda i Malina oraz inni członkowie EKOFERAJNY mają swoje powiedzonka, zwyczaje i przywary. Niektórzy z nich są mrukliwi, inni lubią żartować, ale wszyscy bez wyjątku wiedzą, co pomaga Ziemi, a co szkodzi. Spotkanie z nimi to idealny sposób, by pokazać dzieciom, że: • ekologia to też proste, codzienne czynności, • każdy może działać na rzecz przyrody, nawet dziecko, • ludzie są częścią świata i każdy jest odpowiedzialny za dobrostan planety. Pięknie ilustrowana, pełna zabawnych rymowanek i żartów kartonowa książka w przystępny sposób wyjaśnia, co tak naprawdę jest istotą ekologicznego stylu życia i zachęca najmłodszych do praktykowania go na co dzień. Dzięki grubszym stronom z kartonu, jest wytrzymała, a w odpowiednim momencie będzie można ją przekazać dalej, jak radzi ośmiornica Pola.
Opowieść o tym, że nawet NIC może COŚ znaczyć. Coś i Nic na co dzień żyją zupełnie inaczej. Niepozornego i skromnego NIC nikt nigdy nie docenia, dlatego trzyma się z boku i rzadko się uśmiecha. Wiecznie napuszone COŚ nieustannie przyciąga uwagę, zawsze znajduje się w centrum wydarzeń. Do czasu pewnego spotkania w parku, które sprawia, że zmieniają sposób postrzegania samych siebie. Historia Coś i Nic to opowieść o tym, jak mocno cudze opinie i osądy kształtują nasze poczucie wartości. W nieco przewrotny sposób pokazuje, że wystarczy spojrzeć na coś z zupełnie innej strony, by zrozumieć, że to, co w nas ważne i wartościowe, nie zawsze jest widoczne na pierwszy rzut oka.