Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Alergia u dzieci i dorosłych. Profilaktyka i skuteczne metody leczenia

Barbara Jakimowicz-Klein

Alergia u dzieci i dorosłych. Profilaktyka i skuteczne metody leczenia

17,75

 

Książka pt: Alergia u dzieci i dorosłych. Profilaktyka i skuteczne metody leczenia autorstwa Barbary Jakimowicz-Klein kierowana jest do szerokiej rzeszy odbiorców zarówno dorosłych jak i dzieci, a zwłaszcza do rodziców borykających się z tym trudnym schorzeniem. To znakomite kompendium solidnej wiedzy podzielonej na dwie części.
Pierwsza część książki dotyczy alergii u dorosłych, druga część dotyczy alergii u dzieci i kierowana jest do rodziców. Podział taki ma związek z tym, że alergia jest często dziedziczna i dotyczy zarówno rodziców, jak i ich dzieci.
Z książki ułożonej w pytania i odpowiedzi dowiecie się, skąd się bierze alergia, jak jej zapobiegać, jak leczyć, i jeśli już nas dotknie: jak z nią żyć. Z badań wynika, że w Polsce co trzecia osoba boryka się z różnymi przejawami alergii. Spowodowane jest to zmianami w środowisku naturalnym, nowoczesnymi kuracjami antybiotykowymi, sposobem odżywiania.
Ogólnie alergia zarówno u dzieci jak i dorosłych, to rodzaj uczulenia, które charakteryzuje się specyficzną nadwrażliwością organizmu na zetknięcie z alergenem zwanym często antygenem. Jest to obcy, bioaktywny czynnik wywołujący niewłaściwą reakcję immunologiczną naszego organizmu. Istnieje wiele rodzajów alergii, które mogą przybrać postać wziewną, kontaktową, pokarmową.
Alergeny znajdują się praktycznie wszędzie - w powietrzu, wodzie, pokarmie. Alergia atakuje nas niezależnie od wieku i płci i dotyczyć może każdego. Książka, którą trzymacie w ręce, za pomocą pytań i odpowiedzi wyjaśnia wiele zagadnień związanych z alergią u najmłodszych, zwłaszcza z najczęściej spotykaną u niemowląt alergią pokarmową. Chodzi o to, że układ trawienny dziecka nie jest jeszcze w pełni sprawny i nie radzi sobie ze wszystkimi składnikami pożywienia. Na uczulającą go substancję reaguje kolkami, wzdęciami, dolegliwościami układu oddechowego, a nawet atopowym zapaleniem skóry.
Książka odpowiada też na zagadnienia alergii u dorosłych, kiedy osoba uczulona reaguje w sposób patologiczny na substancje, które u innych nie wywołują żadnych objawów. Działanie niepożądane naszego organizmu na alergeny objawiać się może katarem, atakami duszności, wykwitami na skórze, łzawieniem, a nawet wstrząsem anafilaktycznym.

Astrum
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-727-7735-5

Liczba stron: 168

Format: 14.0x20.4cm

Cena detaliczna: 24,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...