Menu

Astrum

Astrum
Książka edukacyjna CHCĘ BYĆ LOTNIKIEM autorstwa Lecha Tkaczyka, którą masz przed sobą, została napisana z myślą o ciekawych świata i kochających przygody maluchach. Jej autor – Lech Tkaczyk – zgodnie ze sprawdzoną zasadą „nauka poprzez zabawę”, w nowatorski i ciekawy sposób zapoznaje dzieci z zawodem LOTNIKA,PILOTA w serii księżeczek „Poznajemy zawody”. Wykorzystując wierszowaną formę opowieści, przystępnie tłumaczy, czym charakteryzuje się ten zawód,dlaczego warto uczyć się,aby zostać pilotem.Warto dodać, że bajeczka jest pięknie ilustrowana przez Tomasza Laskowskiego, co z pewnością spodoba się Twojemu młodemu odkrywcy. O Autorze: Lech Tkaczyk - ur. w 1956 roku absolwent Wydziału Technologii Żywności Akademii Rolniczej we Wrocławiu i Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Lech Tkaczyk jest autorem wielu tomików poezji. Napisał on ponad 150 piosenek wydanych na płytach dla najmłodszych i dla dorosłych.W swoim dorobku ma już ok.100 bajek dla dzieci o charakterze moralizatorsko-edukacyjnym, pisanych wierszem. Także ponad 100 słuchowisk i audiobooków. Prowadzi spotkania z dziećmi w szkołach, przedszkolach i bibliotekach. Wyprodukował także trzy filmy animowane dla dzieci, które udostępnia na You Tube - Bajka o Panu Zegarze uczy dzieci posługiwania się zegarem, a dzięki bajce Mama uczy cyferek pokolenia dzieci nauczyły się liczyć. Potwierdzają to listy od rodziców. Otrzymał Medal Komisji Edukacji za działania na rzecz edukacji dzieci. Lech Tkaczyk nadal działa aktywnie - pisze książki dla dzieci i dorosłych, nagrywa słuchowiska, pisze wiersze. Kocha poezję oraz piosenkę poetycką.
Ze wstępu do reprintu:Kiedym został kucharzem w mojej młodości, nie roiłem sobie, że przyjdzie mi kiedyś napisać książkę kucharską. Wiek i doświadczenie ośmielają. Opuściłem Warszawę, zwiedziłem nadreńskie prowincye, Paryż, pracowałem tam dwa lata w moim zawodzie, a zebrawszy zasiłek na drogę, puściłem się do Londynu, gdzie poznałem znakomity porządek w kuchniach i siłę potraw angielskich,odpowiednią klimatowi i powołaniu m arynarskiem u narodu. Cztery więc poznałem kuchnie: polską, niemiecką, francuską i angielską. Korzystałem z tej znajomości i siłę jednych ze smakiem drugich starałem się pogodzić i zastosować do naszego klimatu. Objętość 300 stron;Wkładka 80 kolorowych ilustracji. oprawa miękka;format A4.
Fabuła powieści Kariera Nikodema Dyzmy Tadeusza Dołęgi-Mostowicza tak jak nigdy nadal jest aktualna w naszym kraju. Wystarczy przyjrzeć się karierom dzisiejszych polityków. A tak naprawdę akcja powieści rozgrywa się w Polsce na przełomie lat 20. i 30. XX wieku O co chodzi z tym Nikodemem Dyzmą i dzisiejszymi czasami? Otóż niejaki Nikodem Dyzma bezprzykładny,niewykształcony prostak i wszechstronny ignorant robi zawrotną karierę polityczną. Obiecuje on za pomocą prostych środków uzdrowić polską gospodarkę, polskie rolnictwo. Do tego choć jest średnio przystojny, chamski przyciąga do siebie znudzone bogactwem kobiety i uwodzi je. Przy tym z niezbadanych przyczyn mimo swego chamstwa działa magnetycznie na najwytworniejsze kobiety. Jak to możliwe? Surowy krytyk funkcjonowania struktur państwowych za czasów Najjaśniejszej II Rzeczpospolitej, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, barwnie przedstawił możliwy scenariusz takiego zdarzenia-ku przestrodze. Kariera Nikodema Dyzmy – powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Ukazywała się w odcinkach w dzienniku „ABC” od 1 stycznia do 26 maja 1931 roku, a w wersji książkowej została wydana w 1932 roku w Warszawie przez Towarzystwo Wydawnicze „Rój”. Dzisiaj uważa się,że współcześni politycy,którzy dorwali się do władzy, to także niewykształceni, bez doświadczenia, fachowej wiedzy,specjalizacji przywiązani do stołków karierowicze.Mówi się o nich,że to gadające głowy. Mówią,ale w ich mowie nie ma solidnej treści.To „showmeni” ,którzy scenę zamienili na mównicę w Sejmie czy w Senacie. Czytając dokładnie nowe wydanie tej niezwykle aktualnej powieści masz Drogi Czyteolniku okazję rozszyfrować o kim pisał Tadeusz Dołęga-Mostowicz,a kto dzisiaj może spokojnie poddpisać się pod przedstawionymi przez pisarza życiorysami, zachowanami i karierą. Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz urodził się 23 września 1900 roku w Głębokiem. Należy do najbardziej poczytnych polskich pisarzy okresu międzywojennego.Popularność przyniosły mu takie powieści jak Kariera Nikodema Dyzmy, Znachor, Doktor Murek czy Pamiętnik pani Hanki, na podstawie których powstały też chętnie oglądane filmy i seriale. Pisarz zmarł w roku 1939 w Kutach.
Książka "Samoleczenie w Medycynie Naturalnej" autorstwa Daniela Nowotczyńskiego to znakomity przewodnik po świecie medycyny naturalnej. Autor, z pasją i zaangażowaniem, wprowadza czytelników w szeroki wachlarz metod leczenia, które od wieków są stosowane na całym świecie. Jednym z największych atutów tej publikacji jest jej kompleksowość. Autor nie ogranicza się do opisania kilku popularnych metod, ale szczegółowo omawia takie techniki jak apiterapia, akupunktura, akupresura, reiki, a także różne formy jogi. Każda z tych metod jest starannie opisana, z uwzględnieniem jej historii, zasad działania oraz praktycznych wskazówek dotyczących samodzielnego stosowania. Daniel Nowotczyński zyskał uznanie jako propagator medycyny naturalnej. W swojej książce nie tylko przekazuje teoretyczną wiedzę, ale również dzieli się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, co czyni lekturę bardziej osobistą i zaangażowaną. Jego podejście do tematu jest pełne szacunku dla tradycji, ale jednocześnie otwarte na współczesne potrzeby czytelników poszukujących alternatyw dla konwencjonalnych metod leczenia. Książka napisana jest w sposób niezwykle przystępny, co sprawia, że nawet osoby, które nie miały wcześniejszej styczności z medycyną naturalną, z łatwością mogą zrozumieć i stosować przedstawione w niej metody. Struktura poradnika jest przejrzysta, co ułatwia nawigację i szybkie odnalezienie interesujących informacji. Każdy rozdział jest dobrze zorganizowany, z jasno wyodrębnionymi sekcjami poświęconymi poszczególnym metodom leczenia. Dzięki tej książce czytelnicy mogą dowiedzieć się, jakie schorzenia można leczyć za pomocą metod naturalnych, jak dokładnie je stosować oraz jakie efekty można osiągnąć. To nie tylko źródło wiedzy, ale także inspiracja do bardziej świadomego i zdrowego stylu życia. Daniel Nowotczyński stworzył wartościowe dzieło, które łączy w sobie bogatą tradycję medycyny naturalnej z praktycznymi poradami, jak wykorzystać te metody w codziennym życiu. Gorąco polecam “Samoleczenie w Medycynie Naturalnej” wszystkim zainteresowanym zdrowiem i naturalnymi metodami leczenia.Książka jest bogato ilustrowana zarówno zdjęciami czarno białymi jak i kolorowymi.
Profesor Wilczur, to druga część powieści pod tytułem Znachor Tadeusza Dołęgi Mostowicza.Czytelnik oczekuje,że po kłopotach z odzyskaniem pamięci Profesor Wilczur będzie wiódł sielki żywot. Po odnalezieniu córki i ponownym objęciu stanowiska ordynatora szpitala z zapałem będzie kontynuował praktykę medyczną. Nic bardziej mylnego. Są ludzie, których nie cieszy jego powrót i są gotowu zrobić wiele,aby się go pozbyć. W takiej sytuacji profesor Wilczur decyduje się na powrót na wieś. Czytelnika czeka emocjonująca kontynuacja losów bohaterów Znachora, przed nimi intrygi, nagłe zwroty akcji. W powieści Profesor Wilczur nie brakuje też wątków romantycznych. Powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, autora Kariery Nikodema Dyzmy, Znachor, które to dzieła bogato ilustrowane, wydane w wersji albumowej udostępniło czytelnikom Wydawnictwo Astrum, cieszyły się i nadal cieszą się ogromną popularnością-wiele z nich zostało zekranizowanych. W latach trzydziestych powstała filmowa trylogia o losach Rafała Wilczura, której dwie pierwsze części, Znachor i Profesor Wilczur, oparte były na książkach, a trzecia, Testament profesora Wilczura, na scenariuszu, napisanym specjalnie przez samego Dołęgę-Mostowicza. Niestety, nie zachowała się żadna kopia tego filmu. Ważną częścią fabuły jest idea zmarłego profesora Wilczura - zorganizowania racjonalnego lecznictwa na wsi - wprowadza w czyn Jemioł, człowiek o ciemnej przeszłości, którego Wilczur uratował przed ostatecznym upadkiem . . . Powstaje Fundacja im.Profesora Wilczura. Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz urodził się 23 września 1900 roku w Głębokiem. Należy do najbardziej poczytnych polskich pisarzy okresu międzywojennego. Popularność przyniosły mu takie powieści jak Kariera Nikodema Dyzmy, Znachor, Doktor Murek czy Pamiętnik pani Hanki, na podstawie których powstały też chętnie oglądane filmy i seriale. Pisarz zmarł w roku 1939 w Kutach
Maria Bury, poetka, która wybrała HAIKU jako nietuzinkowy sposób przedstawiania swojej poetyckiej wrażliwości, nadal zaprasza czytelników do pochylenia się nad losem człowieka, zadumy i refleksji w aforyzmach, które nigdy nie tracą na wartości. W siedemnastu sylabach, w sposób niepowtarzalny poetka oddaje piękno przyrody i delikatność uczuć. Ale też niezwykle trafnie komentuje rzeczywistość - wtedy słowo, niczym samurajski miecz, wyraża bardzo skrajne emocje. Posługiwanie się słowem w tej krótkiej formie poetyckiej Maria Bury opanowała do perfekcji. Tomik ten różni się od poprzednich, ponieważ zawiera ponad 170 tekstów haiku przetłumaczonych na język angielski. Już sama forma haiku w języku polskim jest sztuką pisarską trudną, a przetłumaczenie oraz wierne oddanie i materii i ducha tych poetyckich wersów i wrażliwości poetki, to ogromne wyzwanie. Ale rzecz udała się znakomicie i wytrawny czytelnik ma teraz możliwość smakowania poezji Marii Bury w dwóch językach. Zapraszamy do lektury. Maria Bury z zawodu jest lekarzem laryngologiem. Pasją pisania zaraziła się kilka lat temu. Owocem tej pasji stał się piękny tomik poetycki Życie ludzkie, czy to nie kpina? oraz kolejny – Zauroczenie – napisany wraz z Marianem Zielińskim, który również ten tomik zilustrował. Stron 204
Oddajemy w Państwa ręce piękny tomik poetycki antologia poetów współczesnych. Wiersze dla dzieci. Edycja dziewiąta przygotowany przez autorów, którzy oprócz twórczości dla dorosłych, ukochali także poezję dla dzieci. Znajdziecie tutaj różne style literackie i różne tematy, jednak wszystkie teksty łączy jedno – właśnie miłość do dzieci. Są tu piękne wiersze pisane z myślą nie tylko o własnych dzieciach czy wnuczkach. Ale też każdy Autor wkłada tu swoje serce, wrażliwość, cierpliwość i czułość dla swoich pociech. I za to należy im się nagroda, miłość i wdzięczność po latach. Życząc dużo przyjemności z czytania tych wierszy, mamy nadzieję, że będą one dla Państwa miłym wspomnieniem przeszłości, a dzieciom umożliwią zdobywanie ciekawych informacji i zachęcą do samodzielnego sięgania po literaturę. Autorzy biorący udział w projekcie to: Zenon Joachimiak, Agnieszka Kawa, Nina Maria Kowalska, Bożena Urszula Kozłowska, Aldona Latosik, Joanna Lessnau, Urszula Lewartowicz, Teresa Lipińska, Teresa Mazur, A.K. Sar (RASKA).
Oddajemy w Państwa ręce tomik poetycki antologia poetów współczesnych. Wiersze dla dzieci. Edycja jedenasta, przygotowany przez autorów, którzy oprócz twórczości dla dorosłych, ukochali także poezję dla dzieci. Znajdziecie tutaj różne style literackie i różne tematy, jednak wszystkie teksty łączy jedno – właśnie miłość do dzieci. Są tu piękne wiersze pisane z myślą nie tylko o własnych dzieciach czy wnuczkach. Ale też każdy Autor wkłada tu swoje serce, wrażliwość, cierpliwość i czułość dla swoich pociech. I za to należy im się nagroda, miłość i wdzięczność po latach. Życząc dużo przyjemności z czytania tych wierszy, mamy nadzieję, że będą one dla Państwa miłym wspomnieniem przeszłości, a dzieciom umożliwią zdobywanie ciekawych informacji i zachęcą do samodzielnego sięgania po literaturę. Autorzy biorący udział w projekcie to: Kamila Bednarek, Joanna Kalina, Danuta Brodziak, Anna Klehr-Fałowska, Lucyna Iwaniec, Anna Tlałka, Nina Maria Kowalska, Joanna Lessnau, Alicja Rupińska, Mariusz Szwonder.
Drogi Czytelniku, trzymasz w ręce tomik MODLITWY. EDYCJA PIĄTA wydany w cyklicznej serii antologii poetów współczesnych Wydawnictwa Astrum. Skoro modlitwa jest komunikacją między człowiekiem a Bogiem, to nie ma piękniejszej rozmowy z nim. Modlić się do Stwórcy o pośrednictwo świętych, aniołów, bliskich, którzy odeszli i wierzymy, że są w niebie, możemy nie tylko prozą, ale i za pomocą strof wiersza. Modlitwa w poezji znana jest od zarania dziejów, od czasów przepięknych psalmów biblijnych, lamentów do Boga, czy Pieśni nad Pieśniami króla Salomona. Uważa się, że życie poety poprzez jego wyostrzoną wrażliwość na otaczający świat jest niezwykle trudne. Godząc się na to, niejako z przymusu, że cierpienie jest nieodłączną częścią naszego bytu, modlitwa, prośba, skarga, żal czy dziękczynienie wyrażone strofą gasi w nas złe emocje jeszcze bardziej niż modlitwa wyrażona prozą. Czy tak jest? Nie wiem. Ale można przyjąć, że poezja religijna jest niezwykle miła Bogu i tym do których w strofach się zwracamy. Wierzymy, że modlitwa jest lekarstwem na naszą chorą duszę, a modlitwa w wierszu jest bezpośrednim połączeniem z niebem. W zależności od nastroju, emocji, samopoczucia są to wiersze radosne, pełne afirmacji życia, ale są też wiersze smutne, rozdarte i bolesne, poruszające najczulsze struny ludzkiej osobowości. Zapraszamy do lektury! Antologia poetów współczesnych MODLITWY. EDYCJA PIĄTA – tu swoje wiersze, wrażliwość oraz osobowość prezentują: Mariola Buczkowska, Mariusz Maciej Jackiewicz-Borowczak, Helena Gracka, Agnieszka Sylwia Jędraszek, Anna Mieczkowska, Irena Szymańska, Krzysztof Jerzy Drozd, Danuta Stefanowska, Anna łukasik-Widz, Małgorzata Skałbania Stron 126 w tym stron kolorowych wkładek na kredzie- biogramy autorów ze zdjęciem.
Drogi Czytelniku, MODLITWY. EDYCJA DZIEWIĄTA to kolejny tomik wydany w serii antologia poetów współczesnych Wydawnictwa Astrum. Skoro modlitwa jest komunikacją między człowiekiem a Bogiem, to stwierdzić można, że jest to najpiękniejsza więź człowieka z Najwyższym. Modlić się do Stwórcy o pośrednictwo świętych, aniołów, bliskich, którzy odeszli i wierzymy, że są w niebie, możemy nie tylko prozą, ale i za pomocą strof wiersza. Modlitwa w poezji znana jest od zarania dziejów, od czasów przepięknych psalmów biblijnych, lamentów do Boga, czy Pieśni nad Pieśniami króla Salomona. Uważa się, że życie poety poprzez jego wyostrzoną wrażliwość na otaczający świat jest niezwykle trudne. Godząc się na to, niejako z przymusu, że cierpienie jest nieodłączną częścią naszego bytu, modlitwa, prośba, skarga, żal czy dziękczynienie wyrażone strofą gasi w nas złe emocje jeszcze bardziej niż modlitwa wyrażona prozą. Czy tak jest? Można przyjąć, że poezja religijna jest niezwykle miła Bogu i tym, do których w strofach się zwracamy. Wierzymy, że modlitwa jest lekarstwem na naszą chorą duszę, a modlitwa w wierszu jest bezpośrednim połączeniem z niebem. W zależności od nastroju, emocji, samopoczucia są to wiersze radosne, pełne afirmacji życia, ale są też wiersze smutne, rozdarte i bolesne, poruszające najczulsze struny ludzkiej osobowości. Zapraszamy do lektury! W antologii poetów współczesnych MODLITWY. EDYCJA DZIEWIĄTA swoje wiersze prezentują: Henrietta Figura, Izabela Galicka, Jolanta Gębka, Aldona Jańczak, Krystyna Jarocka, Anna Kleban, Ewa Lidia Mazurkiewicz, Janina Nowak, Tadeusz Szymański, Krystyna Trzaska. Stron 126 w tym stron kolorowych wkładek na kredzie- biogramy autorów ze zdjęciem.
Pysznych myśli słowa 4 to kolejny tomik poetycki autorstwa Adama Żemojtela, wydany przez Wydawnictwo Astrum. Autor kontynuuje swoją przygodę z poezją nadając swoim dziełom ten sam tytuł i jednocześnie numerując każde nowe dzieło kolejną cyfrą. W swojej czwartej książce jeszcze bardziej pogłębia dialog z czytelnikiem, znakomicie posługując się prostym słowem - niejako bez wiedzy czytelnika wprowadza go w świat konkretnych rozważań, połączonych z delikatną abstrakcją. To sztuka niełatwa. O czym są teksty nowego tomiku? Jak zawsze poetę żywotnie interesuje otaczająca go codzienność. Komentuje ją mocnym słowem, jakby chciał krzyczeć, nie tędy droga... opamiętajcie się. Czytelnik spotka się też z piękną poezją erotyczną, subtelną, czarującą, przyciągającą i pociągającą. Nie zabrakło też, jak i w poprzednich tomikach poety, specyficznego poczucia humoru, żartu, a nawet sarkazmu. W ostatnim okresie autor nawiązał współpracę z kompozytorem Marianem Szewerą. Zaowocowało to wydaniem płyty muzycznej dołączonej do książki. Zatem zapraszam do czytania tego zbioru wierszy przy muzyce z tej płyty. Autor o sobie: Z zamiłowania i zawodu jestem kucharzem, obecnie pracuję za granicą na realizację swoich marzeń - prowadzę firmę szkoleniową. Więcej na mój temat jest na mojej stronie www.adamzemojtel.pl . Wiersze piszę od lat, choć wcześniej, w końcu poprzedniego wieku, publikowałem opowiadania erotyczne w miesięczniku Seksrety Wydawnictwa Bałtyk z Koszalina. Wydałem trzy tomiki poetyckie Pysznych myśli słowa 1, Pysznych myśli słowa 2 oraz Pysznych myśli słowa 3. Jestem też współautorem kilku tomików antologii poezji współczesnej, wydawanych przez Wydawnictwo Astrum i nie tylko. Mam 51 lat i teraz prawdziwą przyjemność sprawia mi pisanie wierszy. Najczęściej o stanie duchowym w chwilach uniesień. Życie doświadczyło mnie dość boleśnie i pewnie stąd moja wrażliwość na łzy i piękno chwil... Może uda się, by moja ukochana córeczka, Zuzanka, była dumna ze swojego taty... Serdecznie pozdrawiam. Adam Żemojtel. Stron 300 plus 10 kolorowych zdjęć.
"Bajka o Panu Komarze Kominiarzu" to urocza, rymowana opowieść dla dzieci, która w ciekawy sposób łączy elementy humoru i edukacji. Lech Tkaczyk, autor tekstu, prezentuje historię tytułowego bohatera, Pana Komara, który postanawia zmienić zawód z kominiarza na szewca. Ilustracje Tomasza Laskowskiego doskonale dopełniają narrację, tworząc kolorowe i przyciągające wzrok obrazy, które z pewnością spodobają się najmłodszym czytelnikom. Bajka rozpoczyna się od przedstawienia muchy, która martwi się zepsutym kominem swojego domu. Kominiarz, Pan Komar, wyjechał ze Zgierza, aby zająć się nowym zawodem – szewstwem. Mucha nie wie, co robić, ale jej lament dociera do Pana Komara, który wraca i szybko naprawia komin. Historia ma kilka ważnych przesłań dla dzieci. Przede wszystkim uczy, że warto pomagać innym i że nie zawsze warto zmieniać swoje powołanie tylko dlatego, że marzy się o czymś innym. Pan Komar, mimo że chciał być szewcem, zrozumiał, że najlepiej czuje się jako kominiarz i że to jest jego prawdziwe powołanie. Tekst jest napisany w formie rymowanej, co dodaje mu lekkości i rytmu. Rymy są proste, ale skutecznie przyciągają uwagę dziecka, ułatwiając zapamiętywanie i śledzenie fabuły. Tkaczyk umiejętnie posługuje się humorem, co sprawia, że bajka jest nie tylko pouczająca, ale także zabawna. Tomasz Laskowski stworzył ilustracje, które są kolorowe, pełne szczegółów i doskonale oddają klimat opowieści. Postacie są sympatyczne, a sceny – dynamiczne i pełne życia, co dodatkowo angażuje młodego czytelnika. "Bajka o Panu Komarze Kominiarzu" to wciągająca i wartościowa opowieść, która nie tylko bawi, ale także uczy. Przedstawia ważne lekcje o pomaganiu innym, odkrywaniu swojego powołania i konsekwencjach podążania za marzeniami. Rymowana forma i atrakcyjne ilustracje czynią tę książkę idealną lekturą dla dzieci. To doskonały wybór na wspólne czytanie z rodzicami lub jako samodzielna lektura dla małych czytelników. Drodzy Rodzice!Serdecznie zapraszamy do zakupu tej niezwykłej książki. To idealna lektura, która wzbogaci domową bibliotekę i przyniesie wiele radości Waszym dzieciom. O Autorze: Lech Tkaczyk - ur. w 1956 roku absolwent Wydziału Technologii Żywności Akademii Rolniczej we Wrocławiu i Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Lech Tkaczyk jest autorem wielu tomików poezji. Napisał on ponad 150 piosenek wydanych na płytach dla najmłodszych i dla dorosłych.W swoim dorobku ma już ok.100 bajek dla dzieci o charakterze moralizatorsko-edukacyjnym, pisanych wierszem. Także ponad 100 słuchowisk i audiobooków. Prowadzi spotkania z dziećmi w szkołach, przedszkolach i bibliotekach. Wyprodukował także trzy filmy animowane dla dzieci, które udostępnia na You Tube - Bajka o Panu Zegarze uczy dzieci posługiwania się zegarem, a dzięki bajce Mama uczy cyferek pokolenia dzieci nauczyły się liczyć. Potwierdzają to listy od rodziców. Otrzymał Medal Komisji Edukacji za działania na rzecz edukacji dzieci. Lech Tkaczyk nadal działa aktywnie - pisze książki dla dzieci i dorosłych, nagrywa słuchowiska, pisze wiersze. Kocha poezję oraz piosenkę poetycką. Strony: adresy do stron autora Lecha Tkaczyka www.wydawnictwo-astrum.pl https://www.facebook.com/lech.tkaczyk https://twitter.com/tkaczyk1 https://www.instagram.com/ksiazkidladzieciautor/ mail: [email protected] Pogadanki autora o książkach dla dzieci na You Tube: Radio ASTRUM dzieciom: TV RADIO ASTRUM - YouTube LINK DO PLAYLISTY PIOSENEK BAJKI DLA DZIECI NA YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=fyLamr2gdFw&list=PLJ_FWE4n4ca2-HF49i9KZL7H8iVSaxhFG Oprawa miękka; format A4, stron 32
Do rąk Państwa trafia tomik poetycki MALOWANE ABECADŁO I INNE WIERSZE DLA DZIECI Niny Marii Kowalskiej, w którym autorka w swoich utworach przenosi najmłodszych czytelników do magicznego świata pełnego ciepła, radości i przygód. Ilustracje do wybranych wierszy wykonał Tomasz Laskowski. Urodzona w Główczycach i wychowana w malowniczej miejscowości Szczypkowice, autorka z niezwykłą wrażliwością i prostotą ukazuje piękno otaczającej nas przyrody oraz wartości, które warto pielęgnować. Wiersze zawarte w tomiku uczą empatii, akceptacji i wytrwałości, ukazując mądrość płynącą z codziennych doświadczeń. Postaci, takie jak dobry bociek, odważna Misia, czy przedszkolaczek uczący się cyferek, są nie tylko bohaterami pełnymi uroku, ale także wzorami do naśladowania dla młodych odbiorców. Autorka zachęca dzieci do marzeń, kreatywnego myślenia i odkrywania świata poprzez potęgę wyobraźni. Każdy wiersz jest małym arcydziełem, pełnym humoru i ciepła, które sprawiają, że dzieci z radością będą wracać do tych historii. Kolorowe ilustracje i malownicze opisy pobudzają wyobraźnię, a proste, rytmiczne wersy są doskonałe do wspólnego czytania na głos. "Malowane Abecadło i inne wiersze dla dzieci" to książka, która bawi, uczy i wzrusza, oferując młodym czytelnikom niezwykłą podróż do świata, gdzie wszystko jest możliwe, a przygody czekają na każdym kroku. To idealny wybór dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z literaturą, oraz dla rodziców, którzy chcą przekazać swoim pociechom wartościowe i pełne miłości przesłania. Zapraszam do lektury! 1.1 O Autorce Nina Maria Kowalska urodziła się 12 listopada 1963 roku w Główczycach, w powiecie słupskim. Dzieciństwo spędziła w małej miejscowości Szczypkowice, należącej do gminy Główczyce. Ukończyła Średnie Studium Zawodowe o profilu rolniczym. W 1981 roku wyszła za mąż za rolnika i przez trzydzieści lat pracowała w swoim gospodarstwie. Obecnie pracuje w dużej firmie. Jest mamą czwórki dorosłych dzieci. Jej twórczość charakteryzuje się ciepłem, prostotą i głębokim zrozumieniem dziecięcej wyobraźni. ie S Stron 102 okładka kolorowa, oprawa miękka
Do rąk Państwa trafia kolejny tomik poezji pod tytułem Brzegiem duszy autorstwa Teresy Guzewskiej. W tym bardzo ciekawym zbiorze,bardzo spójnym i logicznym, niezwykle wyraziste teksty mieszają się z tęsknotą za przeszłym z radością, że przyszłe może być także inspirujące i ciekawe.Jej wiersze, ułożone w pewną chronologiczną całość, mają charakter ciągły i są niczym powtarzający się refren w piosence. Wiersze tego tomiku w przystępny sposób mówią czytelnikowi o tym,że pisanie wiersza nie polega na łączeniu kilku słów w zdanie. To coś o wiele ważniejszego,przemyślanego.Poezja Teresy Guzewskiej, to pomost między twórcą a czytelnikiem, który pozwala na dostęp do jej serca,do jej duszy.Ten dostęp,to możliwość przeżywania przez czytelnika wrażliwości poetki, „co jej w duszy gra”. Jej poezja kobieca,bardzo inteligentna ma za zadanie wychowywać ludzi, odwodzić ich od nienawiści do miłości, od przemocy do wybaczenia.Jej poezja pozwala lepiej zrozumieć życie i żyć z większą pasją. Oddaje to piękny wiersz Szelest czasu: Jesienne liście wiatr niesie szelestem płacze w nich dusza, dzwonki rosy dzwonią głos cicho szepcze - jeszcze ponieś wietrze niechaj nasycą swe serce wspomnieniem Dotykasz wietrze rzęs moich przemokłych jak liście brzozy zwinęły się kruche czas przemijania powieki już okrył łza niewidzialna korą mgielną płynie Zamilkły kwiaty, w ogrodach tak pusto zza drzew wyglada gałązka jarzębin spojrzenie czułe posyła w mą stronę dzwonią korale jak rosa o rosę Tak sennie patrzą zamyślone drzewa tyleż dzieciątek na ziemi ich płacze oddech nadziei pieszczotą je tuli powrócą wiosną, gdy czas zaszeleści Ta poezja stanowi idealne połączenie nowoczesności i tradycji, a klasyczny, uproszczony w formie i zrozumiały język z pewnością zainteresują każdego czytelnika. Zapraszam do lektury!
Danuta Stefanowska w swojej książce "Babci Dominiki bajania i różne takie opowiadania" zabiera czytelników w magiczny świat pełen barwnych postaci, niesamowitych przygód i mądrych przesłań. To zbiór opowiadań i wierszy, które przemawiają do serc zarówno dzieci, jaki dorosłych. Autorka ma niezwykły talent do tworzenia opowieści, które bawią, uczą i wzruszają. Jej język jest prosty, ale jednocześnie pełen poetyckiego wdzięku. Potrafi w mistrzowski sposób budować atmosferę, wciągając czytelników w świat swoich bohaterów, w którym wszystko jest możliwe, a dobro i miłość zawsze triumfują. Danuta Stefanowska wprowadza nas w świat dzieciństwa pełnego magii, gdzie każda historia ma swoje przesłanie, a zdarzenia mają walor edukacyjny. Jest tam również piękno przyrody i magia codziennych chwil, które są ulotne niczym motyle, a pełne prostoty i mądrości wiersze przypominają o wartości życia w harmonii z naturą. Jednym z najważniejszych przesłań poruszanych przez autorkę są różne oblicza miłości. Bajkowe historie pokazują, jak ważne jest szanowanie innych i jakie konsekwencje może mieć brak empatii. Uczą, że prawdziwa przemiana zaczyna się od serca i że każdy zasługuje na drugą szansę. Humor i lekkość pióra autorki sprawiają, że to lektura pełna ciepła i mądrości, przyjemna i odprężająca, która wciąga, bawi i wzrusza. Książka ta jest doskonałym wyborem dla dzieci, ponieważ autorka potrafi oczarować swoim stylem i sprawić, że każda historia staje się niezapomniana. Autorka o sobie: Urodziłam się w 1961 r. w pięknym mieście założonym przez Króla Augusta, w Augustowie. Tu także zaczęła się moja przygoda z bajeczkami i wierszami. ,,Myślę, że w każdym z nas jest uśpione dziecko, które trzeba tylko obudzić. Wszystko przychodzi we właściwym czasie, biegu zdarzeń nie da się przyśpieszyć. Żyj swoim życiem po prostu – zwyczajnie, A t,o co tobie jest przeznaczone, na pewno cię znajdzie.”
Danuta Stefanowska, autorka książki pod tytułem “60 LAT I CO DALEJ?", zasługuje na wielkie uznanie za odwagę i otwartość, z jaką dzieli się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Wydawnictwo Astrum wydając tę książkę, dało czytelnikom wyjątkową możliwość zanurzenia się w świat pełen miłości, refleksji i duchowych poszukiwań. Autorka, mająca swoje korzenie w malowniczym Augustowie, opisuje swoje życie z głęboką nostalgią i miłością do rodzinnego miasta. Jej teksty są pełne piękna, co sprawia, że czytelnik może niemal poczuć zapach lasów i jezior otaczających Augustów. “60 LAT I CO DALEJ?" to jednak nie tylko autobiografia, ale także głęboka medytacja nad sensem życia i przemijania. Danuta Stefanowska z wielką mądrością i delikatnością porusza tematy miłości, duchowości i samopoznania. Jej wiersze i refleksje są pełne optymizmu i nadziei, dając czytelnikom poczucie, że niezależnie od wieku, zawsze jest czas na nowe wyzwania i miłość. Autorka nie boi się mówić o trudnych chwilach, smutkach i rozczarowaniach, ale zawsze z perspektywy osoby, która przeszła przez te doświadczenia silniejsza i mądrzejsza. Jej przesłanie jest jasne: życie to ciągła podróż, w której każdy dzień przynosi nowe możliwości i szanse na szczęście. Swoją książką “60 LAT I CO DALEJ?" przekonuje nas, że wiek to tylko liczba, a prawdziwa miłość i radość z życia nie znają granic. Jej twórczość jest inspiracją dla wszystkich, którzy pragną cieszyć się życiem, niezależnie od tego, ile mają lat. Serdecznie polecam tę książkę każdemu, kto szuka otuchy, inspiracji i pięknych słów płynących prosto z serca. Autorka o sobie: Urodziłam się w 1961 r. w pięknym mieście założonym przez Króla Augusta, w Augustowie. Tu także zaczęła się moja przygoda z bajeczkami i wierszami. ,,Myślę, że w każdym z nas jest uśpione dziecko, które trzeba tylko obudzić. Wszystko przychodzi we właściwym czasie, biegu zdarzeń nie da się przyśpieszyć. Żyj swoim życiem po prostu – zwyczajnie, A t,o co tobie jest przeznaczone, na pewno cię znajdzie.”
BAJKA.OPOWIEŚCI O ZWIERZĘTACH W DOMU I NA ŁĄCE Z MORAŁEM KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ-bajki edukacyjne z morałem autorstwa Lecha Tkaczyka są kontynuacją serii książek dla dzieci Gdyby zwierzęta umiały mówić. To seria niezwykła, stworzona przez Wydawnictwo Astrum z myślą o najmłodszych czytelnikach. W tej książce są trzy bajki z morałem: O podstępnym kocie Miau-Miau i uczciwym psie Hau-Hau,Bajka o zającu szybkim i jeżu kuśnierzu, Bajka o mądrym osiołku i koniku Karym co chciał być najsilniejszy. Każda z tych bajek w magiczny sposób opowiada o burzliwych przygodach najlepszych przyjaciół małego człowieka – zwierząt. Autor, Lech Tkaczyk, wykorzystał jedną z najbardziej przyjemnych dla dzieci figur stylistycznych – personifikację. Nadanie zwierzętom ludzkiego wymiaru i głosu sprzyja pozytywnej stymulacji dziecięcej wyobraźni. Bajeczki pisane są wierszem, dzięki czemu zajmują uwagę nawet najbardziej aktywnego malucha. Każda historia zakończona jest zabawną puentą, która w delikatny sposób pomaga najmłodszym zrozumieć te bardzo ludzkie zachowania zwierząt. Autor uczy dzieci jak dobierać przyjaciół, dlaczego warto słuchać rodziców, czym grozi niewłaściwe zachowanie. Moralizatorski charakter bajeczek sprawia, że czytanie i słuchanie staje się nie tylko przyjemnym poznawaniem nowych słów, ale także najwcześniejszą formą nauki życia w społeczeństwie, rozróżniania dobra i zła, a także cech charakteru.
Bajeczka, którą masz przed sobą, została napisana z myślą o ciekawych świata, lubiących zdobywać nowe umiejętności i kochających przygody maluchach. Dzięki niej każdy przedszkolak nauczy się sprawnie odczytywać godziny i zapozna się z fascynującą historią skłóconych zegarów. Lech Tkaczyk, autor tekstu, w prosty i przystępny sposób tłumaczy, po co i jak mierzy się czas. Ponadto odpowiada na pozornie proste dziecięce pytania: Kto naprawia zepsute sprężyny?, Kiedy brzmi hejnał mariacki?, Ile razy kuka kukułka?. Za sprawą ciekawej fabuły i wartkiej akcji oddaje dynamikę codziennego życia i ukazuje relacje między bohaterami w sytuacji konfliktu. Warto tutaj dodać, że książeczka jest pięknie ilustrowana, a jej atutem z pewnością okaże się plansza edukacyjna z dwunastoma cyferblatami, służąca jako pomoc dydaktyczna, a zamieszczona wewnątrz publikacji. Z pewnością warto sięgnąć do tej bajki!
Kropla na liściu… to debiutancka powieść biograficzna Beaty Hytkowskiej. Pisanie o sobie, obnażanie siebie jest zawsze szczytem odwagi. Tę siłę do opisania swojej drogi życiowej od dzieciństwa do dorosłości autorka w sobie znalazła, wierząc, że zaciekawi ona wielu czytelników. I chyba się nie myliła. Jej życie pełne niespodzianek, zawirowań i odkrywanych na nowo tajemnic czyni tę książkę doskonałą powieścią. Nie brak tu łez, smutku i bólu dojrzewania, ale przede wszystkim jest w tej książce naturalna afirmacja życia - tego, co piękne wokół nas i w nas. Autorka jest osobą pogodną, pełną wrażliwości na drugiego człowieka i dobro, którego ludzie są źródłem. Kocha przyrodę, zachwyca się nawet drobnymi przejawami jej piękna i naturalności. Kocha drzewa i wierzy, że mają one duszę. Że można z nimi rozmawiać, przytulać się do nich, czerpać z nich energię. Jej droga do dorosłości, do sukcesu, do tego, kim jest dzisiaj nie była usłana różami. Spotykała na tej drodze różnych ludzi, tych oddanych, dobrych i uczciwych, ale także i tych z drugiej strony… Niezależnie od ich intencji zawsze potrafiła znaleźć wartość w drugim człowieku i czerpać życiową inspirację ze zdarzeń z nimi związanych. Wrodzony optymizm, wzmocniony niezawodną kobiecą intuicją, pomagał jej w każdej sytuacji życiowej wybrać właściwą drogę do celu. Miłość. Miłość do rodziny, do najbliższych, do męża i syna, do odnalezionego rodzeństwa, a nawet do perfekcjonizmu w pracy zawodowej. Niech więc ta książka będzie dla Ciebie, czytelniku, drogowskazem afirmacji życia, niech Cię upewni, że mimo zawirowań i przeciwności losu, zawsze warto być dobrym człowiekiem, bo dobro prędzej czy później do nas wraca. Zapraszam do lektury tej niezwykle ciekawej książki. Stron 202 okładka kolorowa, oprawa miękka
POD WIATR to drugi tomik poetycki Wojciecha Ziemby. Tym razem autor mierzy się z mroczną stroną natury ludzkiej, a mottem może być wiersz: Dzika natura Czarne klucze przepływają po popękanym niebie. Krzyki dzikich hord dobiegają uśpioną ziemię. Przebiegły czas cytuje klasyków. Królowie zwierząt wykopują umrzyków. Świat fantazji w realność się zatapia. Natura zdobywców w ludziach upada. Nowe czasy przejmują setki lat. Obudzeni by być smutni poeci rodzą się w nas. Rzeki liter zaczynają budować krzyków las. Kolce i mchy porastają drzewa przemocy. Nieśmiertelni zaczynają w dźwiękach nocy. Nierozumni głupcy wiodą swój żywot. Kordony obcych błagają o śmierci skok. Wojciech Ziemba pisze o sobie tak: debiutując swoim pierwszym tomikiem wierszy poszedłem krok dalej wydając kolejny. Ukazałem w nim brutalność, która towarzyszy ludzkości od wieków. Sposób w jaki opisuję pewne rzeczy, zjawiska, pozwala Czytelnikowi znaleźć się w centrum uwagi. Wykorzystując swój upór Wojciech Ziemba stworzył własną grupę, dzięki której trwają prace nad nowymi projektami jego autorstwa. Mimo krytyki, nie poddał się - idzie dalej obraną drogą, nie zwracając uwagi na opinie innych. Pisze nadal. Zapraszamy Czytelników do lektury tego ciekawego tomiku. O Autorze: Wojciech Ziemba, rocznik 1993, urodzony w Lubinie. Absolwent Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie. Pracownik firmy Sanden Manufacturing Polska. Wielki pasjonat historii, w szczególności Drugiej Wojny Światowej. In I Interesuje się również muzyką, sportem oraz jest fanem twórczości Tolkiena. Jako wnikliwy obserwator nie uznaje tematów tabu. Stron 134 okładka kolorowa, oprawa miękka
“...Jeśli ten, co za swój cel obrał zadanie mi potwornego bólu, ten co mnie ścigał niestrudzenie, jakby nic na świecie bardziej się dla niego nie liczyło, jeśli wreszcie ma poczucie, że dopiął swego, że ma mnie w garści. Czy potrafi przestać? Czy da chwilę spokoju? Czy pozwoli zebrać siły w mroku nocy? Czy pogodzi się z tym, że przecież dopiął swego i to, co planował wobec mnie, będzie miało miejsce, wystarczy tylko cierpliwie poczekać? Czy zaczeka? Czy wytrzyma do rana? Pozwoli cieszyć się ostatnim momentem życia? Dopuści w spokoju zebrać siły i mentalnie pozbierać się do kupy? Pozwoli kontemplować spokojnie, choć w tragicznych warunkach, wewnętrzny i zewnętrzny ból? Nie, pewnym jest, że nie. Bo tak już jest skonstruowana ludzka zawiść i upór. Tak bardzo zakorzeniła się w człowieku potrzeba zemsty, choćby za nic. Tak bardzo puszczają hamulce, gdy już coś jest, jak chciał, że nie czuje momentu, w którym należy powiedzieć dość, wystarczy, przecież i tak wydarzy się nieuniknione. To jak axiomat, pewnik, że nie zazna ukojenia i nie nasyci się sukcesem, ale będzie go drążyć, czerpać dziką satysfakcję, że wreszcie jest, jak chciał, że wreszcie ten drugi cierpi. O przewrotny losie, o bezwzględne życie, tak ludzki, że nawet zwierzęta wiedzą lepiej, kiedy odpuścić, kiedy przeciwnik jest pokonany i nie zagraża. Bardziej brudny niż najpotworniejszy drapieżnik. Bardziej agresywny niż najzajadlejszy wilk. Bardziej brutalny niż atakujący rekin. Taki potrafi być tylko człowiek…” A.K.Sar (Raska) Stron 132 oprawa twarda
Bajeczka, którą masz przed sobą, została napisana z myślą o ciekawych świata i kochających przygody maluchach. Jej autor – Lech Tkaczyk – zgodnie ze sprawdzoną zasadą „nauka poprzez zabawę”, w nowatorski i ciekawy sposób zapoznaje dzieci z zawodem POLICJANTA w serii księżeczek „Poznajemy zawody”. Wykorzystując wierszowaną formę opowieści, przystępnie tłumaczy, czym charakteryzuje się ten zawód i dlaczego warto zapamiętać numer telefonu 997. Warto dodać, że bajeczka jest pięknie ilustrowana, co z pewnością spodoba się Twojemu młodemu odkrywcy.
Wybór trzech bajek: 1. BAJKA WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. 2. BAJKA JAK ZWIĘRZĘTA W LESIE BAŁWANA LEPIŁY. 3. JAK ZWIĘRZĘTA W LESIE ŚWIĘTA WYPRAWIAŁY. Poznajemy... jest ciekawą serią Wydawnictwa Astrum stworzoną z myślą o najmłodszych Czytelnikach. Autor, Lech Tkaczyk proponuje Państwu wierszowane bajeczki, napisane lekkim, żartobliwym językiem, łatwym do zrozumienia przez najmłodszych. Każda historyjka w zabawny i przyjemny sposób uczy małego człowieka podstawowych czynności i pojęć. Za pomocą prostej techniki – powtarzania, maluch w krótkim czasie zacznie sam liczyć, rozróżniać kolory czy odczytywać godzinę. Barwne obrazki pobudzą wyobraźnię, dzięki czemu nauka stanie się zabawą, a zabawa nauką. Dziecko poznając świat w taki sposób nie czuje przymusu, ponieważ uczy się poprzez zabawę, a umiejętności nabywa całkowicie naturalnie, niemal dodatkowo. Nie muszą Państwo czekać, aż w żłobku czy przedszkolu Wasze maleństwo będzie szkolone przez nauczycielki. Czasem pierwsze kroki na ścieżce edukacji stają się przyczyną niemiłych wspomnień, a są przecież niezwykle ważne i mają ogromny wpływ na późniejsze podejście dziecka do nauki. Za pomocą książeczek edukacyjnych i słuchowisk wydawnictwa Astrum będą Państwo w stanie sami przekazać małemu człowiekowi podstawowe wiadomości i pokazać mu, że nauka jest ciekawa i przyjemna. Na serię tę składają się książeczki, komiksy, malowanki, audiobooki i słuchowiska: Jak Pan Alfabet do przedszkola maszerował, Mama uczy cyferek, Bajka o Panu zegarze, Jak przedszkolaki park sprzątały i kolory poznawały, Policjant, Strażak, Kominiarz, Listonosz. Dzisiaj zapraszamy do trzech bajek: 1. BAJKA WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. 2. BAJKA JAK ZWIĘRZĘTA W LESIE BAŁWANA LEPIŁY. 3. JAK ZWIĘRZĘTA W LESIE ŚWIĘTA WYPRAWIAŁY. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi bajeczkami! Oprawa twarda. Stron 61, format a4, full kolor wydanie na kredzie.
Bajeczka, którą masz przed sobą, została napisana z myślą o ciekawych świata i kochających przygody maluchach. Jej autor - Lech Tkaczyk - zgodnie ze sprawdzoną zasadą "nauka poprzez zabawę", w nowatorski i ciekawy sposób zapoznaje dzieci z zawodem Doktora w serii książeczek "Poznajemy zawody". Wykorzystując wierszowaną formę opowieści, przystępnie tłumaczy, czym charakteryzuje się ten zawód. Warto dodać, że bajeczka jest pięknie ilustrowana, co z pewnością spodoba się Twojemu młodemu odkrywcy.
1 2 3 4 5
z 12
skocz do z 12