Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Będę miał braciszka Historyjki terapeutyczne

Silvia Roncaglia

Będę miał braciszka Historyjki terapeutyczne

7.0

(1 ocena) wspólnie z

12,00

 

W przedmowie do książki Mariateresa Zattoni zaznacza, że opowiadanie to nie tylko porusza problem wychowania seksualnego, rodzenia się dzieci, ale traktuje o życiu i jego początkach. Bohater opowiadania, równocześnie narrator, zastanawia się skąd się wziął, w jaki sposób mógł zmieścić się w brzuchu mamy „skoro ona ma taki mały i płaski brzuch?"
Tajemnica życia wydaje mu się wspaniała i niezwykła. Tę tajemnicę może teraz poznawać, bowiem mama spodziewa się kolejnego dziecka. Chłopiec w oczekiwaniu na narodzenie brata wspomina przeżycia swojej koleżanki, która początkowo bardzo się cieszyła, że będzie miała siostrę. Radość ta jednak się skończyła kiedy jej mama urodziła braci bliźniaków. Bohater opowiadania również odczuwa niepokój. Mama opowiada mu jak rozwija się dziecko, pozwala mu słuchać bicia jego serca. Wspólnie wybierają imię dla nowego członka rodziny. Po narodzinach brata, chłopiec zauważa, że mama ma mniej czasu dla niego, za to relacje między nim a ojcem znacznie się zacieśniły.
Dziecko odkrywa, że zanim pojawi się nowy człowiek istnieje już myśl o nim.
Sposób narracji jest dostosowany do poziomu młodszego dziecka, obala w nim mity dotyczące „bociana" i „kapusty".
Interesujący i piękny jest język opisujący tajemnicę życia i narodzin. Książka dotyka różnych problemów, które mogą się nurtować maluchów. Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo często stawiają pytania dotyczące powstania życia, chcą słuchać opowiadań o swoim pojawieniu się na świecie.

WAM
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-750-5391-3

Tytuł oryginalny: La luna di Luca

Liczba stron: 32

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 12,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...