Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ciekawi świata Wiedza o kulturze Podręcznik Zakres podstawowy Szkoła ponadgimnazjalna

Kisielewska Alicja Kisielewski

Ciekawi świata Wiedza o kulturze Podręcznik Zakres podstawowy Szkoła ponadgimnazjalna

58,15

 

Podręcznik jest rodzajem podróży po różnych obszarach problematyki kultury. Punkt wyjścia stanowi szeroko rozumiane pojęcie kultury jako całokształtu ludzkiej działalności. Dzięki temu nauczyciel po omówieniu pierwszych, podstawowych zagadnień związanych z definiowaniem kultury może wraz z uczniami wybierać lekcje o tematyce najbardziej ich interesującej. W tym sensie podręcznik ma układ „otwarty”, co niewątpliwie pozwala uczniom rozwijać własne zainteresowania.Struktura podręcznika jest przejrzysta. Wyznacza ją podział na trzy części, z których każda obejmuje lekcje zgrupowane wokół jednego dominującego wątku. W pierwszej części omówiono zagadnienia poświęcone różnym znaczeniom pojęcia kultury (uczenie się kultury, jej wpływ na zachowanie się człowieka, problematyka kontrkultury, subkultur młodzieżowych i społeczności internetowych, globalizacja kultury). W drugiej części podręcznika znalazły się lekcje poświęcone kulturze artystycznej, czyli sztuce (przeobrażenia związane z awangardą pierwszej połowy XX wieku i jej wpływ na sztukę współczesną, problematyka współczesnego teatru, tańca, muzyki i kina, zacieranie się granic między kulturą wysoką a popularną). Ostatni dział zawiera lekcje dotyczące roli mediów we współczesnej kulturze (telewizja, wpływ internetu na kulturę, multimedia i reklama).

Podręcznik dostosowany do wieloletniego użytku.

Operon
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-787-9058-7

Liczba stron: 216

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 58,15 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...