Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cuda świętego Antoniego. Świadectwa i modlitwy

Elżbieta Polak

Cuda świętego Antoniego. Świadectwa i modlitwy

8.0

(6 ocen) wspólnie z

20,10

 

Jam jest św. Antoni. Mam to z woli Najwyższego Pana, abym tobie opowiedział, iż na tym miejscu Chwała Boga Najwyższego odprawiać się będzie. Przeze mnie chorzy, ślepi, chromi i różnymi dolegliwościami utrapieni znajdować i otrzymywać będą pociechy swoje. Chorzy zdrowie, ślepi wzrok, chromi chód, zgoła wszyscy uciekający się na to miejsce bez łaski nie odejdą.
Słowa te wypowiedział św. Antoni Padewski do Szymona Tkacza na łysej Górze 8 maja 1664 roku i obietnicy swej dotrzymuje.
Książka zawiera ponad czterdzieści autentycznych współczesnych świadectw o cudach i łaskach wymodlonych za przyczyną św. Antoniego nie tylko w Radecznicy u stóp Łysej Góry, gdzie znajduje się sanktuarium Świętego, ale też w Częstochowie, Jaśle, Krakowie, Krynicy, Lwówku Śląskim, Ratowie, Wrocławiu i wielu innych miejscach. Różnorodność uzyskanych łask, od uzdrowień, znalezienia współmałżonka, odzyskania tak drobnych, jak i bardzo cennych rzeczy, wyproszenia potomstwa, uratowania mieszkania, aż po nawrócenie, ocalenie życia i odnalezienie zagubionych duchowo ludzi potwierdza wielką zażyłość św. Antoniego z Dzieciątkiem Jezus, u którego Święty nieustannie się wstawia za proszącymi. Dołączony do książki życiorys Świętego oraz wybrane kazania przybliżają Czytelnikowi jego postać, a zbiór modlitw ułatwia zwracanie się do Boga za jego pośrednictwem w różnych okolicznościach życia.

WAM
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-277-1044-4

Liczba stron: 224

Format: 12.4x19.4cm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...