Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Enrico Fermi. Ostatni człowiek, który wiedział wszystko. Życie i czasy ojca ery atomowej

David N Schwartz

Enrico Fermi. Ostatni człowiek, który wiedział wszystko. Życie i czasy ojca ery atomowej

54,00

 

Enrico Fermi to genialny, charyzmatyczny fizyk i wynalazca. Poznajcie jego biografię!

Rok 1942. Zespół z Uniwersytetu Chicago doprowadza do zainicjowania jądrowej reakcji łańcuchowej. Dotychczas nikt wcześniej tego nie osiągnął. Jednym z członków tego niezwykłego odkrycia był Fermi, który doskonale znał teoretyczną, jak i doświadczalną stronę fizyki klasycznej i mechaniki kwantowej. W istocie był człowiekiem, który wiedział wszystko o fizyce.

Fermi był członkiem włoskiej Partii Faszystowskiej oraz brał udział w Projekcie Manhattan. Na kartach historii zapisał się jako jeden z największych naukowych mentorów. Z biografii wyłania się nietuzinkowa postać i złożona osobowość.
„Ostatni człowiek, który wiedział wszystko” to opowieść o wyjątkowym człowieku. Autor opierał wszystkie informacje na materiałach archiwalnych i unikalnych wywiadach. To książka, która odsłania niezwykłe życie giganta XX-wiecznej fizyki.

„Schwartz zręcznie przekazuje nam estetyczne piękno poglądów Fermiego bez zbędnego zagłębiania się w nieistotne szczegóły”
~ „Economist”

„Dotychczas ukazały się już inne opisy życia i twórczości Fermiego, jednak nowy portret tego naukowca autorstwa Davida N. Schwartza jest pierwszą szczegółową biografią opublikowaną od czasu śmierci Fermiego w 1954 roku. Schwartz, opierając się na wybranych źródłach, bardzo sprawnie opowiada tę historię...”
~ „New York Times Book Review”

Copernicus Center Press
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-788-6425-7

Tytuł oryginalny: The Last Man Who Knew Everything: The Life and Times of Enrico Fermi, Father of the

Liczba stron: 610

Format: 14.0x21.5cm

Cena detaliczna: 99,90 zł

 

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...