Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Historia wojny na Półwyspie Iberyjskim 1807-1814 Tom 1

Charles Oman

Historia wojny na Półwyspie Iberyjskim 1807-1814 Tom 1

8.0

(3 oceny) wspólnie z

80,00

 

Po roku od ukończenia pracy nad pierwszą częścią pierwszego tomu, wydawnictwo NapoleonV oddaje drugą część pracy oksfordzkiego profesora o wojnie w Hiszpanii. W niniejszym dziele autor przedstawia wydarzenia
w Katalonii, by następnie odejść na chwilę od walk i zająć się historią polityczną konfliktu. Omawia strukturę i niewydolność Junty Generalnej, po czym przedstawia zamiary obu stron. Większość tekstu poświęcił następnie walkom na głównym froncie w momencie pojawienia się Napoleona w Hiszpanii i poprzedzającym je nieśmiałym próbom ofensywy w wykonaniu Hiszpanów. Potem pojawiają się Anglicy, którzy odgrywają decydującą rolę (oczywiście zdaniem autora), odciągając cesarza od innych celów. Pracę kończy dramatyczny pościg za wojskami Moore’a, prowadzony w trudnych warunkach oraz wieńcząca go bitwa pod La Coruną. Widać więc, że autor doprowadził opis wojny do połowy stycznia 1809 roku, pomijając rzecz jasna uboczne teatry działań.

Napoleon V
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-654-9532-7

Tytuł oryginalny: A history of Penisular War

Liczba stron: 320

Format: 17.0x24.0

Cena detaliczna: 80,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...