Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Introduçao das unidades lexicais estrangeiras no portugues atual Estudo baseado em blogues feminios

Edyta Jabłonka

Introduçao das unidades lexicais estrangeiras no portugues atual Estudo baseado em blogues feminios

 

É bem sabido que as línguas nunca estagnam. Na sua constant evoluçao, recebem influencias de outras línguas, pelo que enriquecem o seu léxico a começam a designer novas realidades e novos fenómenos. O que pretendemos durante a elaboraçao do presente estudo, foi demonstrar que o processo de introduçao dos estrangeirismos na Língua Portugesa nao deve ser considerate como ameça ou prejuízo a língua, mas como um fenómeno natural, uma fase pela qual a língua está a passer. As mudanças do léxico sao impossíveis de parar porque cada vez há mais inovaçoes, assim, torna-se impossível nao aceitar algumas palavras ou procurer equivalents portugueses: sao mudanças demasiado rápidas. Com o nosso estudo, pretendemos preencher uma lacuna nos estudos lexicais apresentando o uso dos estrangeirismos relacionado som os blogues e com o perfil específico das mulheres que sao autoras dos textos do corpus. Esperamos contribuir desta maneira nao somente para o estudo da introduçao das unidades lexicais estrangeiras, mas também para o estudo de um meio de expressao muito dinamico-o blogue. Vemo-lo como fenómeno muito popular, espelho em que se reflete a Língua Portuguesa contemporanea.
Edyta Jabłonka

UMCS
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-778-4863-0

Liczba stron: 452

Format: 17.0x24.2

Cena katalogowa: 48,30 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...