Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Koszmarny Karolek i napad na bank [wznowienie 2022]

Francesca Simon

Koszmarny Karolek i napad na bank [wznowienie 2022]

7.0

(183 ocen) wspólnie z

13,99

 

Cześć! Jestem Karolek i wszyscy pytają: dlaczego jesteś ko-szmar-ny, Karolku?!

Doskonale wydaję pieniądze, ale fatalnie idzie mi ich zdobywanie. To okropnie niesprawiedliwe!

Mam genialny plan, jak stać się obrzydliwie bogatym: szykuję prawdziwy napad na bank i skarb piratów. Tylko Wredna Wandzia jak zwykle chce mi pokrzyżować plany.

Miarka się przebrała i Kapitalny Karol zaraz zrobi porządek z tą przebrzydłą jędzą.

Żegnaj, kwaśna mino! A jak to nie pomoże, to wydam własną gazetę „Gorący grom”: skandale, szkolne plotki, sensacje. Każdy zapłaci za te bulwersujące sekrety!


Kolekcja arcydożartych żartów i niecnych podstępów, które każde dziecko chciałoby zrobić, ale wystarczy, jak o nich poczyta lub ich posłucha.

Najbardziej koszmarny bohater literatury dziecięcej powraca! Seria o „Koszmarnym Karolku” bawi od prawie 30 lat, a jego postać i arcydożarte żarty są wciąż aktualne dla kolejnego pokolenia czytelników. Szalony humor, niegrzeczny bohater, krótkie, łatwe w lekturze opowiadania – to jest to, co dzieci (i dorośli też) lubią najbardziej.

Znak Emotikon
Oprawa miękka

Wydanie: Drugie

ISBN: 978-83-240-7648-2

Liczba stron: 144

Znak Emotikon

Format: 135x207mm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Tłumaczenie: Maria Makuch

Rok wydania: 2022

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...