Menu

Philip Bunting

Philip Bunting to autor i ilustrator książek z gatunku literatury popularnonaukowej, dziecięcej. Jego proza wyróżnia się dążeniem do skutecznej interakcji z młodymi czytelnikami, dzięki czemu podczas jej wspólnego czytania z opiekunami, udaje się stworzyć platformę dla międzypokoleniowej zabawy.

Philip Bunting - niesamowita podróż w nieznane

Philip Bunting dał się poznać polskim czytelnikom swoją książką pod tytułem „Jak się tu znaleźliśmy”, wydaną w 2019 roku. W kolejnych latach ukazały się także pozycje tego autora „Wspaniała mądrość mrówek”, i „Ja i moje mikroby”. Za każdym razem autor przedstawia zagadnienia z otaczającego najmłodszych świata i czyni to w sposób fascynujący dla dzieci. Książki wciągają czytelnika i zachęcają do samodzielnych badań.

Philip Bunting- doceniony przez ekspertów

Philip Bunting zyskał dużą popularność za sprawą swoich książek i zostały one również docenione przez ekspertów. Twórczość Bunting’a została wyróżniona przez Australijską Radę ds. Książki Dziecięcej. Sam autor i ilustrator był także nominowany do medali Kate Grenaway. Książka” Ja i moje mikroby” była nominowana w Polsce do tytułu Mądra Książka Roku 2021.
„Zabawna, lekka, ale zarazem pouczająca lektura dla dzieci, która może obudzić w nich miłość do zgłębiania niezwykłych tajemnic układu nerwowego!” – dr Asia Podgórska, naukowczyni i autorka książki „Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie”. Jeśli to czytasz, to znaczy, że masz niesamowite szczęście! Masz mózg, czyli najcudowniejszy i najbardziej tajemniczy organ w całym kosmosie! Wiesz, że twój mózg jest zdolny pomieścić więcej informacji, niż znajduje się obecnie w całym internecie? Która część mózgu sprawia, że nie musisz się codziennie przedstawiać rodzinie i przyjaciołom? Dlaczego za kopanie piłki prawą nogą odpowiada lewa półkula? Gdzie rodzą się emocje: w mózgu czy w sercu? Co by się stało, gdybyśmy sami musieli dbać o to, żeby nasze serce biło, albo o to, żebyśmy nie zapomnieli oddychać? Dlaczego mózg to wielki iluzjonista, dzięki któremu widzisz rzeczy, które mogą nie być prawdziwe? Powyższy opis pochodzi od wydawcy.  
„Najbardziej niedorzeczne zwierzęta świata” - Philip Bunting Jak to możliwe, że zwierzęta bezproblemowo egzystują w tak różnych i często ekstremalnych (z punktu widzenia człowieka) miejscach na Ziemi? To bardzo proste! Zaadoptowały się do świata, w którym żyją! Książka „Najbardziej niedorzeczne zwierzęta świata” to drugi po „Najbardziej bezsensownych zwierzęta świata” leksykon zwierząt, przedstawiający je w zabawny sposób, ale niepozbawiony zaskakujących faktów na ich temat. Poznajemy m.in. rawkę błazna o wyjątkowych barwach i zabójczym uderzeniu, legwana morskiego, który kicha solą, nie taką pospolitą, bo grającą na drzewach, kakadu palmową oraz niezniszczalne niesporczaki. Jest też tajemniczy narrator, którego znamy z pierwszej książki – niesforny komentator, który zmienia oryginalny łacińskie nazwy naszych bohaterów oraz opisuje ich fenomenalny sposób dostosowania się do zmieniającej planety. To on również namieszał w tytule. Zwierzęta, które nazywamy niedorzecznymi są tak naprawdę fenomenalne ze względu na to jak świetnie przystosowały się do życia na Ziemi.
Philip Bunting „Najbardziej bezsensowne zwierzęta świata” Świat pełen jest zwierząt, o istnieniu których albo nie wiemy, albo których obecność jest dla nas zagadkowa i wydaje się bez sensu. Po co, bowiem, na Ziemi żyją komary, pijawki czy tajpany pustynne? Po co nam trująca rozdymka, przedziwny dziobak czy uroczy puklerzniczek karłowaty? Co one właściwie robią? Książka „Najbardziej bezsensowne zwierzęta świata” to zabawny leksykon kilkudziesięciu zwierząt, które nam, ludziom, nie mają nam nic do udowodnienia. Dzielą z nami tę samą planetę i odgrywają swoją rolę w całym ekosystemie. Tajemniczy narrator w zabawny sposób nazywa naszych bohaterów i opisuje ich dziwne, z punktu widzenia człowieka, zachowania i zwyczaje. To on również namieszał w tytule. Bezsensowne zwierzęta są bowiem, tak naprawdę zdumiewające i to jest cała prawda o nich ukryta w książce.
Czy wiesz, że nikt z nas nigdy nie jest sam? I to bardzo dosłownie! Twoje ciało jest zamieszkiwane przez miliony mikrobów – stworzonek tak maleńkich, że niewidocznych gołym okiem. NIemożliwe? A jednak! Wirusy, bakterie i grzyby, z którymi dzielisz ciało, mogą ci pomagać, ale i szkodzić. Czym zajmują się w Twoim ciele? Jak dbać o dobrych lokatorów i wystrzegać się złych? O tym wszystkim przeczytasz w książce „Ja i moje mikroby. Akademia mądrego dziecka”! „Ja i moje mikroby. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć” to wyjątkowa książka przeznaczona dla dociekliwych małych czytelników. Dzieci dowiedzą się z niej, czym są bakterie, wirusy i grzyby i poznają ich znaczenie dla funkcjonowania ciała człowieka. Fascynujące ciekawostki i przystępne wyjaśnienia udowodnią dziecku, że zdobywanie wiedzy to świetna rozrywka! „Ja i moje mikroby. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć” to: ? przystępnie podana wiedza o maleńkich lokatorach ludzkiego ciała; ? humorystyczne ilustracje autora, Philipa Buntinga; ? przemawiające do wyobraźni ciekawostki; ? doskonały sposób na łatwe i przyjemne zdobywanie wiedzy, a przede wszystkim – rozwijania ciekawości świata u najmłodszych!
Czego możemy się nauczyć od mrówek? Najmniejsze stworzenia mogą nam udzielić odpowiedzi na największe pytania. Trzeba tylko umieć je dostrzec. Przekonaj się, jak wielu mądrych rzeczy możemy nauczyć się od maleńkich mrówek. Philip Bunting jest autorem przezabawnej biografii ludzkości Jak się tu znaleźliśmy? Nie jest myrmekologiem ani entomologiem, ale wierzy, że odpowiedzi na wiele pytań, które stawia przed nami życie, można znaleźć we własnym ogródku.