Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Łamańce językowe Zuzia i czarodziejski kapelusz Różnicowanie i utrwalanie głosek szeregu szumiącego, syczącego i ciszącego

Szłapa Katarzyna, Tomasik Iwona

Łamańce językowe Zuzia i czarodziejski kapelusz Różnicowanie i utrwalanie głosek szeregu szumiącego, syczącego i ciszącego

12,37

 

Łamańce językowe to logopedyczne opowiadania, którego głównym celem jest usprawnianie dykcji i artykulacji oraz utrwalanie wymowy głosek szeregu szumiącego, syczącego i ciszącego. Podczas czytania zabawnej historyjki o Zuzi dziecko „łamie język”, a także ćwiczy zdolność do spostrzegania i porównywania tekstu z ilustracjami, opowiadania, wymyślania zakończenia historyjki, zadawania pytań i konstruowania wypowiedzi na podstawie ilustracji, co sprzyja rozwojowi mowy i myślenia, poszerza zasób słownictwa, rozwija sprawność komunikowania się. Dużą wartością tej publikacji są właśnie ilustracje, które pełnią podwójną rolę, gdyż nie tylko ubarwiają tekst, ale również wpływają na wyobraźnię, dają możliwość rozwijania percepcji wzrokowej poprzez wyszukiwanie nagromadzonych, a często celowo ukrytych, przedmiotów i zwierząt, w nazwach których występują ćwiczone głoski. Książeczka przeznaczona jest zarówno dla przedszkolaków, jak i młodszych uczniów szkoły podstawowej, logopedów oraz rodziców. Może być pomocna podczas zajęć w przedszkolu, w szkole czy podczas terapii pedagogicznej. Jest ciekawą alternatywą dla typowych zajęć logopedycznych, ponadto wprowadza element zabawy i humoru.

Harmonia
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-808-0177-6

Liczba stron: 40

Format: 17.0x24.5cm

Cena detaliczna: 18,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...