Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Laura i Świąteczny Anioł

Harry Whittaker, Lucinda Riley

Laura i Świąteczny Anioł

8.3

(19 ocen) wspólnie z

31,36

 

Bożonarodzeniowa książeczka z serii „Aniołki”, stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach przez Lucindę Riley - uwielbianą autorkę bestsellerowej serii obyczajowej „Siedem Sióstr” - i jej syna Harry’ego Whittakera, we współpracy z ilustratorką Jane Ray.

Dodająca otuchy opowieść o przezwyciężaniu dziecięcych lęków.

Książka idealna na prezent, wypełniona magicznym duchem Świąt.

„Gdzieś tam zawsze jest anioł, gotów by cię wysłuchać…”

Nadeszła Wigilia. To wielki dzień dla Laury. Pod udekorowanym drzewkiem leżą już prezenty, opakowane w błyszczący, kolorowy papier. Dziewczynka zaśpiewa dziś w jasełkach, a jej tata, który jest rybakiem, obiecał, że skończy połów wcześniej, żeby jej posłuchać. Na morzu panuje jednak sztorm, więc kiedy Laura wchodzi na scenę, bardzo się martwi, że wciąż nie ma go na widowni.

Na szczęście Laura nie jest sama, ktoś nad nią czuwa i słyszy nawet najcichsze życzenia…
Czy Nadzieja, Świąteczny Anioł, pomoże ojcu Laury bezpiecznie dotrzeć do domu i spotkać się z córką, gdy dziewczynka obudzi się w bożonarodzeniowy poranek?

Kojąca, ponadczasowa opowieść - w pięknej edycji upominkowej ze wspaniałymi ilustracjami Jane Ray w twardej oprawie z wstążką-zakładką.

Każda książeczka z serii „Aniołki” odnosi się do lęków, zmartwień lub problemów, które mogą dręczyć małe dziecko, i pomaga mu się z nimi zmierzyć.

Idealna dla najmłodszych czytelników, którzy właśnie samodzielnie zaczęli sięgać po książki, a także dla młodszych dzieci, które lubią słuchać, gdy czytają im rodzice.

Lucinda Riley urodziła się w Irlandii.
Jej książki - głównie powieści obyczajowe - tłumaczone już na trzydzieści siedem języków, sprzedały się na całym świecie w trzydziestu milionach egzemplarzy i trafiły na prestiżowe listy bestsellerów „Sunday Times’a” i „New York Times’a”. Seria „Aniołki” to jej pierwsza propozycja dla najmłodszych czytelników.

Harry Whittaker jest cenionym i nagradzanym prezenterem radiowym, pracującym dla BBC oraz członkiem jednej z najbardziej znanych w Wielkiej Brytanii amatorskich grup teatralnych. Seria o Aniołkach Stróżach to pierwsze wspólne przedsięwzięcie pisarskie Harry’ego i jego mamy Lucindy, za sprawa którego chcieliby dodać otuchy małym czytelnikom i przekazać im nieco ciepłych uczuć, którymi zawsze wzajemnie się obdarzali.

Jane Ray ilustratorka książek dla dzieci, ceniona na całym świecie za swoje wyjątkowe, ręcznie malowane prace plastyczne. Zilustrowała ponad 60 książek dla dzieci, sześć razy znalazła się w ścisłej czołówce kandydatów do Nagrody Kate Greenaway, przyznawanej za „wybitną ilustrację w książce dla dzieci”. Jest też zdobywczynią nagrody Nestlé Smarties przyznawanej corocznie w kilku kategoriach najlepszym brytyjskim książkom dla dzieci.

Albatros
Oprawa twarda

Albatros

Format: 210x260

Cena detaliczna: 44,90 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...