Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Medyczne śledztwa Rozpoznanie schorzeń trudnych do zdiagnozowania

Schäfer Jürgen

Medyczne śledztwa Rozpoznanie schorzeń trudnych do zdiagnozowania

6.4

(9 ocen) wspólnie z

44,40

 

Dla pacjentów profesor Jürgen Schäfer to nierzadko ostatnia deska ratunku. Wiele osób zgłasza się do niego już w stanie śmiertelnej choroby, mając za sobą prawdziwą odyseję przez różne praktyki lekarskie oraz kliniki. W swojej książce „niemiecki doktor House” opierając się na różnych dramatycznych przypadkach opowiada o pracy całego jego zespołu, stosowanych przez siebie metodach oraz możliwościach, jakie ma do dyspozycji współczesna medycyna. Ujawnia przy tym swoje detektywistyczne zacięcie, które pozwala mu natrafić na ślad trudnych do rozpoznania chorób.
Teraz i Ty poznasz sekrety laureata wyróżnienia Ars Legendi, przyznawanego dla najlepszego wykładowcy w Niemczech oraz nagrody Pulsus Awards dla najlepszego lekarza roku 2013. Uzyskasz wiedzę niezbędną do zdiagnozowania boreliozy i poznasz skutki nadużywania leków. Dowiesz się czym się charakteryzuje niediagnozowany zespół Friedmana-Goodmana oraz co mogą oznaczać trudności z oddychaniem. Poznasz problemy wynikające z zepsutego korzenia zębowego, jak również wyczytasz wiele dodatkowych informacji z barwy krwi czy ciężkiego porodu. Rozpoznasz niedoczynność gruczołów przytarczycowych i bagatelizowany zespół bezdechu sennego, jak również lamblie, zespół wędrującej nerki czy zatrucie kobaltem.
Dzięki opisanym w książce przypadkom znajdziesz nieoczywistą przyczynę nękających Cię dolegliwości i zamiast biegać od lekarza do lekarza, wybierzesz specjalistę gwarantującego szybkie i skuteczne wyzdrowienie.

Vital
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-654-0480-0

Tytuł oryginalny: Der Krankheitsermittler

Liczba stron: 296

Format: 14.6x20.6

Cena detaliczna: 44,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...