Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Miłość ponad wszystko inaczej o małżeństwie

Stanisław Jarosz

Miłość ponad wszystko inaczej o małżeństwie

17,00

 

Kolejna publikacja o. Jarosza z poczytnej serii odkłamującej nasze myślowe stereotypy o spowiedzi, Eucharystii, powołaniu czy nawróceniu. Tym razem Paulin z Jasnej Góry odkłamuje zmierzch miłości małżeńskiej, rzucając na nią nowe światło w perspektywie wiary. Czytelnik otwierając tę książkę (wydaną w bardzo praktycznym, niewielkim formacie) zachwyci się prostotą języka. Autor zadbał o to, by jego opracowanie stało się pomocne dla każdego: dla tych, którzy przeżyli w małżeństwie już wiele lat; dla tych, którzy stoją dopiero na jego progu; dla tych, którzy są w małżeństwie szczęśliwi; dla tych, którzy w małżeństwie się „męczą” oraz dla młodych, którzy małżeństwo mają przed sobą. Polecam ją bardzo każdemu, zarówno tym, którzy wierzą jeszcze w „Miłość ponad wszystko”, jak i tym, którzy taką wiarę – niestety – utracili. Ks. dr Arkadiusz Olczyk „Miłość ponad wszystko. Inaczej o małżeństwie” to książka skierowana nie tylko do małżonków z dłuższym lub krótszym stażem życiowym, ale także do młodych osób, które przygotowują się do zawarcia małżeństwa oraz do wszystkich poszukujących drogi powołania. W sposób jednoznaczny i szczery pozwoli skonfrontować własne odczucia i wizje na temat miłości z nauczaniem Kościoła katolickiego, który roztacza przed nami wspaniałą perspektywę „kultury rodziny chrześcijańskiej” w dzisiejszych czasach. O. Dariusz Cichor OSPPE OJCIEC STANISŁAW JAROSZ OSPPE urodził się w Czerwiennym na Skalnym Podhalu 3 sierpnia 1953 r. Niewątpliwy wpływ na dalsze życie i powołanie miało poznanie Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w tamtym czasie przyjeżdżał na wakacje na Bachledówkę. Święcenia kapłańskie w Zakonie św. Pawła Pierwszego Pustelnika przyjął 24 maja 1979 r. Pracował w Rzymie, na Jasnej Górze, w Wieruszowie, na Skałce w Krakowie, w Toruniu. Przez sześć lat był przeorem i rektorem kościoła Świętego Ducha w Warszawie. W latach 2002-2008 pełnił funkcję definitora generalnego Zakonu Paulinów. Jest moderatorem Centralnego Ośrodka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego z siedzibą na Jasnej Górze. Znany jest z programu „Wolność Słowa” w Telewizji Puls. Współpracuje m.in. z Radiem Maryja, Radiem Plus, Radiem Jasna Góra („Rozmowy Nikodemów” i „Słowo na niedzielę”). W prosty sposób wyjaśnia słuchaczom zawiłe problemy teologiczne. Nie boi się trudnych pytań. Pisze dla miesięcznika „Pastores”. Jest autorem czytań mszalnych w „Agendzie liturgicznej”.

Pomoc
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-725-6942-4

Liczba stron: 192

Format: 11.0x18.0cm

Cena detaliczna: 17,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...