Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Miód i inne produkty pszczele dla zdrowia i urody

Anastasia Zanoncelli

Miód i inne produkty pszczele dla zdrowia i urody

19,00

 

Aż trudno uwierzyć, ile pracy muszą włożyć pszczoły, byśmy mogli zjeść łyżeczkę miodu. A przecież dzięki tym małym owadom mamy nie tylko ów słodki przysmak, ale też inne niezwykle zdrowe produkty z propolisem na czele.

W tej książce przytoczono wiele ciekawostek o pracy pszczół, dzięki którym każdy doceni ich wysiłek i lepiej zrozumie, ile im zawdzięczamy i jak ważne są dla całej przyrody. Jednak szczególnie wartościowe są szczegółowe wskazówki, dzięki którym każdy będzie umiał optymalnie wykorzystywać lecznicze działanie miodu, wosku i pyłku pszczelego oraz stosować i dawkować propolis i mleczko pszczele. Przydatne przy najczęstszych dolegliwościach będą zwłaszcza zamieszczone tu przepisy na środki z propolisem, które można w prosty sposób zrobić samemu. Warto też wypróbować receptury na wspaniałe domowe kosmetyki, takie jak szampony, kremy, maści, maseczki, płukanki. Z kolei ci mniej i ci bardziej profesjonalni ogrodnicy znajdą sprawdzone pomysły na preparaty pomagające w uprawie roślin.

Autorka dokładnie wyjaśnia, czym się kierować, przy wyborze miodu, by zawsze kupować produkty najwyższej jakości, oraz opisuje właściwości coraz łatwiej dostępnych miodów egzotycznych i pokazuje, dlaczego warto po nie sięgać. Przywołuje też wyniki badań dotyczących wpływu zanieczyszczenia środowiska na produkty pszczele, byśmy robili zakupy świadomie i bez najmniejszego ryzyka. Koniecznie trzeba poznać wszystkie skarby prosto z ula i nauczyć się z nich właściwie korzystać, by móc dobrze dbać o swą urodę i cieszyć się lepszym zdrowiem.

Jedność
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-797-1578-7

Tytuł oryginalny: Curasi con le api

Liczba stron: 64

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 19,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...