Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nowi tropiciele 1 Podręcznik Część 3 Szkoła podstawowa

Nowi tropiciele 1 Podręcznik Część 3 Szkoła podstawowa

17,89

 

Nowi Tropiciele to cykl dostosowany do nowej podstawy programowej. To cykl dla dzieci, które lubią samodzielnie dochodzić do wiedzy, konstruować ją poprzez doświadczenie.

W podręcznikach zawarte są treści z edukacji polonistycznej, matematycznej, środowiskowej (przyrodniczej, społecznej, geograficznej i historycznej), a także muzycznej i plastycznej.

Nauka czytania odbywa się za pomocą metody analityczno-syntetycznej uwzględniającej elementy czytania globalnego i czytania sylabami (metoda falbankowa, wyróżnianie kolorami sylab), w procesie tym wykorzystuje się również różne techniki nauki szybkiego czytania. Dzięki takiemu podejściu możliwa jest daleko idąca indywidualizacja czytania. Teksty zostały podzielone na trzy poziomy trudności. Różnorodne utwory literackie zostały tak dobrane, aby zapoznawały pierwszoklasistów z klasyką literatury dziecięcej oraz zwracały ich uwagę na dorobek współczesnych poetów i pisarzy.

Na stronach z edukacją matematyczną w nowoczesny sposób prezentowana jest monografia liczb. Szczególną uwagę zwrócono na kardynalny, porządkowy i miarowy aspekt liczby, jej rozkład na składniki i porównywanie liczb za pomocą tzw. liczb w kolorach. Ponadto obrazowo wprowadzono pracę z zadaniami tekstowymi, które ułatwiają dziecku analizowanie, rozumienie i rozwiązywanie problemu matematycznego zawartego w zadaniu.

Treści społeczno-przyrodnicze, na których skupiono się w podręcznikach, budzą zainteresowanie uczniów światem, zawierają wiele akcentów proekologicznych. Tematy przyrodnicze przedstawiono za pomocą realistycznych ilustracji i zdjęć.

Treści muzyczne stymulują kreatywność dziecka w działaniu oraz w tworzeniu, pobudzają i rozwijają jego naturalne skłonności, kształcą samodzielność w myśleniu i działaniu artystycznym. Przygotowują do aktywnego słuchania, muzykowania i tworzenia muzyki. W doborze treści uwzględniono trzy kierunki kształcenia twórczego: percepcyjny, ekspresyjny oraz recepcję sztuki.

Autorki podręcznika skupiły się również na aspekcie wychowawczym i emocjonalnym dziecka. Specjalnie napisana seria opowiadań Listy od Hani i Henia (czytanych przez osobę dorosłą) na temat emocji i problemów wieku wczesnoszkolnego ma pomóc siedmiolatkom w rozumieniu własnych emocji, poznawaniu nowych wzorów myślenia i działania.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-021-6610-5

Liczba stron: 80

Format: 205x275mm

Cena detaliczna: 23,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...