Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Regaty jachtów kabinowych Podręcznik RYA

Rob Gibson

Regaty jachtów kabinowych Podręcznik RYA

14,99

 

Regaty żeglarskie to znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu. Wbrew pozorom, nie są sportem elitarnym, bowiem na całym świecie startują w nich osoby o różnych umiejętnościach, o różnej kondycji i sprawności fizycznej, w każdym praktycznie wieku, a coraz częściej widuje się na pokładach jachtów regatowych także żeglarzy niepełnosprawnych. Tak naprawdę najważniejszym wymaganiem w tej dyscyplinie jest entuzjazm!
W tej książce, znakomity regatowiec, Rob Gibson, w przystępny sposób wyjaśnia niemal wszystkie aspekty żeglarstwa regatowego na jachtach kabinowych, omawia zadania i role każdego z członków załogi startującej w regatach, podpowiada też, jak przygotować się do regat, na co zwracać uwagę będąc już na wodzie i jak uprawiać ten sport bezpiecznie.
Jeśli więc interesujesz się startem w regatach, to niezależnie od tego, czy posiadasz jacht, czy chcesz żeglować w roli załoganta, niezależnie także od stopnia twojego doświadczenia, ta książka przeznaczona jest dla ciebie. Do zobaczenia na linii startu!
RYA (Royal Yachting Association), czyli Królewski Związek Żeglarski to instytucja rządowa zajmująca się żeglarstwem, windsurfingiem i sportami motorowodnymi na morzu i na wodach wewnętrznych. Została powołana dla dobra wszystkich ludzi, uprawiających sporty wodne, działając w ich interesie na poziomie lokalnym, regionalnym, narodowym i globalnym.
Uprawnienia wydane przez RYA są uznawane na całym świecie. Co roku w kursach i szkoleniach bierze udział ponad 140 000 żeglarzy, zarówno profesjonalnych jak i rekreacyjnych.

Alma-Press
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-702-0668-0

Tytuł oryginalny: Racing for yachts & Keelboats

Liczba stron: 112

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...