Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Społeczno kulturowe dysfunkcje turystyczne w krajach islamu

Anna Dłużewska

Społeczno kulturowe dysfunkcje turystyczne w krajach islamu

40,95

 

Przedmiotem pracy jest przedstawienie problemów kulturowych związanych z turystyką - przede wszystkim zachodnią - w wybranych krajach muzułmańskich. Podstawą teoretyczną pracy jest koncepcja turystyki jako spotkania kultur oraz problematyka funkcji i dysfunkcji społeczno-kulturowych, a więc trudności i nieporozumień pojawiających się w kontaktach ludzi przyjmujących i ludzi przybywających jako turyści. Materiałem badawczym są społeczeństwa muzułmańskie albo takie, w których islam odgrywa doniosłą rolę. Autorka wybrała 5 krajów: Turcję, Malezję, Kenię, Dubajj i Tunezję, a więc kraje znajdujące się w różnych obszarach geograficznych (...).
Książka dr A. Dłużewskiej jest wynikiem bardzo szeroko prowadzonych badań terenowych w wielu miejscach świata. Jak się można zorientować, to doświadczenie Autorki dotyczy nie tylko poddanych szczegółowo analizie pięciu państw muzułmańskich, ale również innych krajów. Badania zaprezentowane w książce oparte zostały na rygorystycznym i bardzo konsekwentnym stosowaniu pojęć przyjętych i szczegółowo omówionych w części teoretycznej. Uzyskane wyniki mają nie tylko znaczenie teoretyczne jako rozprawa naukowa, ale również znaczenie praktyczne dla organizowania turystyki w świecie muzułmańskim. Ponadto można je odnieść do większości krajów muzułmańskich, ponieważ uzyskane wyniki pokazują, że mimo różnic w większości krajów islamu podejście do turystów jest podobne, tak samo jak podobne są nieporozumienia wynikające z niewystarczającej wiedzy zarówno po stronie społeczności przyjmujących jak i przybywających".

Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-235-0455-9

Liczba stron: 294

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 40,95 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...