Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tajne spec. znaczenia

Kaźmierczak Krzysztof M.

Tajne spec. znaczenia

7.2

(9 ocen) wspólnie z

29,90

 

Książka Krzysztofa M. Kaźmierczaka to jedna z niewielu (niestety) prób popularyzowania historii i kulisów życia w Polsce Ludowej. Mimo skomplikowanej i niełatwej materii źródłowej – akt komunistycznych tajnych służb – autor książki w przystępny sposób zaprezentował różne, nieznane szerzej fragmenty historii Wielkopolski w okresie PRL. Nie jest to jednak historia wyłącznie ponura. Czytelnik dowie się z niej wiele nowego o zapomnianych bohaterach Kościoła, pierwszej i drugiej konspiracji żołnierskiej, powstańcach Poznańskiego Czerwca ‘56 i działaczach opozycji, którzy nigdy nie dali się złamać. A skoro często za bohaterstwem podąża również zdrada i oportunizm, to też warto zajrzeć w życiorysy i postawy tych, którzy byli po drugiej stronie – partyjniaków, ubeków, mniejszych i większych donosicieli. To wszystko w przejrzysty sposób ukazał w swojej książce Krzysztof M. Kaźmierczak, rekonstruując w ten sposób współczesny, choć lokalny, polski patriotyzm oparty na poszukiwaniu i dążeniu do prawdy.
dr Sławomir Cenckiewicz, historyk

„Tylko prawda jest ciekawa” – to motto życiowe Józefa Mackiewicza, pisarza, historyka i niepokornego publicysty. W duchu owego motta prawdy poszukuje także Krzysztof M. Kaźmierczak w swojej najnowszej publikacji zawierającej opisy mało znanych albo całkiem nieznanych wydarzeń historycznych. Po raz kolejny okazuje się, że historia to nie nudne wkuwanie na pamięć dat, ale wielka przygoda, w której może uczestniczyć każdy z Czytelników. Dajmy się więc porwać tej przygodzie.
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Zysk i S-ka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-750-6432-2

Liczba stron: 324

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...