Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Trylogia Pan Mercedes Znalezione nie kradzione Koniec warty

Stephen King

Trylogia Pan Mercedes Znalezione nie kradzione Koniec warty

7.9

(563 ocen) wspólnie z

89,90

 

Wyjątkowe wydanie zawierające trylogię detektywistyczną Stephena Kinga, której bohaterem jest Bill Hodges.
Tworzą ją powieści: Pan Mercedes, Znalezione nie kradzione oraz Koniec warty.

Pan Mercedes: Światła mercedesa wyłaniają się przed świtem z mgły i suną wprost w tłum bezrobotnych kobiet i mężczyzn oczekujących w kolejce do wejścia na targi pracy. Brady Hartsfield poczuł się wspaniale, kiedy pod kołami prowadzonego przez niego samochodu ginęli ludzie. Zabił osiem osób, ranił piętnaście, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Policja nie zdołała poznać jego tożsamości, wszystko więc wskazuje na to, że sprawa nie zostanie rozwiązana. Gdy Bill Hodges traci już nadzieję na sprawiedliwość, otrzymuje list od "Pana Mercedesa", jak zdążyły nazwać go media. Hodges wie, że musi zrobić wszystko, by zapobiec kolejnej tragedii, która może pochłonąć wielokrotnie więcej ofiar. Pan Mercedes to historia o wojnie między dobrem a złem autorstwa niekwestionowanego mistrza suspensu, który doskonale zagłębia się w umysł opętanego mordercy.

Znalezione nie kradzione: „Pobudka, geniuszu” – tak zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni. Geniuszem jest John Rothstein, twórca słynnej postaci Jimmy’ego Golda, który od dawna nie wydał żadnej książki. Czytelnikiem – Morris Bellamy, wściekły nie tylko za milczenie Rothsteina, lecz także o to, że sprzedał postać Jimmy’ego Golda dla zysków z reklam. Morris zabija i okrada Rothsteina. Zabiera gotówkę i notesy z co najmniej jedną niewydaną jeszcze powieścią z Goldem. Ukrywa swój skarb, po czym za inne przestępstwo trafia do więzienia. Kilka dekad później nastolatek, Pete Sauberg, znajduje łup Bellamy’ego. A Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson muszą ratować chłopca i jego rodzinę przed mściwym Morrisem, który po trzydziestu pięciu latach, ogarnięty jeszcze większym obłędem, wychodzi na wolność.

Koniec warty: Spektakularne zamknięcie trylogii. Brady Hartsfield, zabójca odpowiedzialny za masakrę w Panu Mercedesie, znajduje się w stanie wegetatywnym w szpitalu. Jednak wszystko wskazuje na to, że w jego pokoju przebudziło się coś złego – zabójca nie tylko odzyskał świadomość, lecz także zyskał nowe, śmiertelne moce, które pozwolą mu siać niewyobrażalne spustoszenie bez opuszczania szpitalnego łóżka. Bill Hodges i Holly Gibney, właściciele agencji detektywistycznej, zostają wciągnięci w najbardziej niebezpieczne ze swoich dotychczasowych dochodzeń. Znów muszą zmierzyć się z Bradym Hartsfieldem, planujący zemstę nie tylko na Hodgesie i jego bliskich, lecz także na mieszkańcach miasta. Koniec warty przenosi serię Kinga w nowy, zupełnie inny wymiar.

Albatros
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-798-5907-8

Liczba stron: 1136

Format: 16.0x24.5cm

Cena detaliczna: 89,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...