Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Umiarkowana dieta paleo. Jak jeść zdrowo i nie zwariować

Leanne Ely

Umiarkowana dieta paleo. Jak jeść zdrowo i nie zwariować

5.9

(9 ocen) wspólnie z

23,03

Dieta paleo nie musi być restrykcyjna!

Paleo jest dziś jednym z najmodniejszych i najzdrowszych trendów żywieniowych, lecz pomimo jego zalet, jak każda dieta może na początku wydawać się trudnym do wprowadzenia reżimem. W Umiarkowanej diecie paleo znana i doświadczona amerykańska dietetyczka Leanne Ely tłumaczy, na czym polega tzw. dieta jaskiniowców i pomaga początkującym w paleo usunąć mentalne i praktyczne bariery, ucząc, jak: odpowiednio wyposażyć kuchnię i zgromadzić surowce do szybkiego i łatwego przygotowania posiłków, uprościć sobie życie dzięki planom żywieniowym i listom zakupów, a nawet jak ujarzmić wolnowar. Proponuje też ponad 125 sprawdzonych przepisów na zgodne z ideą paleo potrawy bezglutenowe i bezmleczne, a przede wszystkim zdroworozsądkowo i na luzie zachęca do zróżnicowanego, naturalnego jedzenia, które jest gwarancją zdrowia.



Bukowy Las
Inne Gąbka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-64481-44-4

Liczba stron: 272

Bukowy Las

Format: 16.5x20.5 cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Iwona Michałowska-Gabrych

Rok wydania: 2015

Sara Gottfried, autorka The Hormone Cure

„Książka dla ludzi, którzy zachodzą w głowę, czym u licha jest paleo”.

Alan Christianson, The Adrenal Reset Diet


„To pierwsza książka łącząca mądrość diety naszych przodków, umiejętności świetnej kucharki i praktyczne podejście, dzięki któremu z pewnością zachowasz rozum”.

J.J. Virgin, autorka The Virgin Diet.


„Jeśli chcesz zaznać wszystkich dobrodziejstw diety paleo, a zarazem uniknąć związanych z nią ograniczeń, pokochasz te cudowne, łatwe przepisy”.

Dave Asprey, autor The Bulletproof Diet

„Leanne Ely upraszcza dietę paleo i czyni ją wykonalną. Przepisy są nieziemskie!”

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...