Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wymiar narodowy i ponadnarodowy dialogu społecznego w Unii Europejskiej

Jagusiak Bogusław

Wymiar narodowy i ponadnarodowy dialogu społecznego w Unii Europejskiej

24,13

 

... monografia obejmuje tematykę aktualną tak w wymiarze teoretycznym jak i praktycznym, wypełniając lukę tematyczną na rynku wydawniczym. Praca jest istotnym wkładem w badania dialogu społecznego prezentowanego w perspektywie narodowej i europejskiej zarazem, a sama konceptualizacja pojęć i opis wzajemnych zależności w ramach siatki kategorialnej stanowi osiągnięcie w skali ogólnopolskiej humanistyki. Wrażenie to pogłębia dojrzałość warsztatu badawczego Autora doświadczonego w sztuce pisania i w logice prezentacji kardynalnych tez.

Prof. zw. dr. hab. Stanisław Tokarski

Polska Akademia Nauk

Uniwersytet Jagielloński

Praca wykracza... poza analizę procedur formalno - prawnych leżących u podstaw współczesnego dialogu społecznego i podejmowanych prób na recz jego zinstytucjonalizowania w ramach europejskiego procesu integracyjnego. Autor ukazuje szeroki kontekst dialogu społecznego, jego uwarunkowania historyczne w warunkach europejskich, zróżnicowanie rozwiązania pojawiające się w poszczególnych krajach europejskich. Wskazuje na bogate doświadczenie istniejące w tym zakresie. W tym celu odwołuje się on uwarunkowań doktrynalnych, wskazując na znaczenie poszczególnych etapów rozwoju europejskiej myśli społecznej, która posiadała inspirujący wpływ na podejmowanie konkretnych rozwiązań.

Prof. zw. dr hab, Marek Żmigrodzki

Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej

Fundacja na rzecz Czystej Energii
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-645-4111-7

Liczba stron: 256

Format: 14.1x20.2

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...