Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Z pamiętnika lalki Ali

Ewa Lauda

Z pamiętnika lalki Ali

8.0

(1 ocena) wspólnie z

32,00

 

Ciekawe, co też robią zabawki, gdy nikt nie patrzy? My, przedszkolaki, bardzo chcemy to wiedzieć. I sprawdzamy, sprawdzamy, sprawdzamy! Co to będzie, gdy odwrócimy dla niepoznaki głowę, a potem, nagle - bęc! - znów spojrzymy na półkę z zabawkami? Patrzcie, czy ten pluszowy miś podniósł rękę, czy też zmylił nas podmuch wiatru z otwartego okna? A ta śliczna lala w błękitnej sukience - czy trzyma za rękę różową
świnkę, swą przyjaciółkę, czy też tylko firanka rzuca taki cień? Czy ten króliczek wygląda na zakochanego? No i dlaczego miły Pan Laptop jakby posmutniał?
Jeśli i Wy jesteście ciekawi, posłuchajcie, co wydarzyło się w "Przedszkolu pod topolą". O przygodach swoich i swych przyjaciół opowie nam lalka Ala, która z wysokości najwyższej półki bacznie obserwuje świat i pisze dla nas pamiętnik! Dowiemy się, o czym rozmawiają i co lubią nasze zabawki. Czy łatwo jest przegrywać?
Dlaczego czasami konieczne jest przeprowadzenie wyborów? Czy zawsze warto uczyć się nowych rzeczy? I co czują zabawki, które mają być zamienione na nowe? Dzieci poznają odpowiedzi na nurtujące je pytania,
a rodzice... Być może ze zdumieniem odkryją, że świat zabawek wydaje im się skądś dobrze znany...

KSIĄŻKA Z KOLOROWYMI ILUSTRACJAMI

Warszawska Firma Wydawnicza
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-780-5205-0

Liczba stron: 96

Format: 14.4x20.6cm

Cena detaliczna: 32,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...