Menu

Damidos

Damidos
Jaromír Nohavica jest czeskim pieśniarzem, kompozytorem i poetą, którego piosenki są szeroko znane polskiej publiczności. Twórczość Nohavicy jest bardzo zróżnicowana, wykonuje zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni. Książka, tłumaczona na język polski z czeskiego, przybliża sylwetkę tego niezwykłego barda.
Jest to opowieść o tym, jak stara panna w średnim wieku straciwszy rozum, porzuciła wygodne mieszkanie w mieście i wynajęła na lato umeblowany dom na wsi, gdzie została uwikłana w jedną z najbardziej tajemniczych zbrodni, która sprawiła wiele satysfakcji gazetom i agencjom detektywistycznym, przyczyniając się do ich prosperity. Mary Roberts Rinehart, nazywana amerykańską Agathą Christie, urodziła się w 1876 roku. Zaczęła pisać książki, by zapewnić dochody po dotkliwych stratach na giełdzie. Kręcone schody, jej pierwsza powieść, powstała w 1908 roku. Książka sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy i zapewniła autorce sławę i pieniądze. Rinehart jest autorką setek opowiadań, poematów, wspomnień podróżniczych i artykułów, a także książek oraz sztuk teatralnych. Na podstawie wielu z nich powstały filmy, np. obraz I Take This Woman z Garym Cooperem i Carole Lombard (1931). Mary Roberts Rinehart zmarła w 1958 roku.
Bajki naszej babuni to zbiór bajek, które zapisały się w pamięci odbiorców na długie lata. Dzięki nim dziecko odkrywa najważniejsze wartości w życiu, m.in.: skromność, miłość i wrażliwość na drugiego człowieka. Wchodzi do krainy baśni, razem z bohaterami uczestniczy we wszystkich wydarzeniach, przeżywa je, śmieje się i płacze. Bajki naszej babuni to także powrót do czasów, kiedy czytały nam nasze babcie.
Adam, porządkując mieszkanie po śmierci ojca, znajduje dokumenty i listy, które odkrywają przed nim tajemnice rodzinne: niektóre wstydliwe i wstrząsające, niektóre wręcz zabawne, albo będące powodem do dumy. Opowieści o członkach rodzin Leńskich i Kozarynów tworząc barwny patchwork polskich losów na Kresach – od I wojny, przez rewolucję październikową, dwudziestolecie międzywojenne, radziecką i niemiecką okupację Lwowa, rzeź Polaków na Wołyniu, dokonaną przez ukraińskich nacjonalistów, po lata wojenne. To pasjonujące, opowiedziane barwnym językiem historie, bez patosu i afektacji, w które łatwo popaść przy tak trudnych tematach. Czyta się je z zapartym tchem, autorka umie zagrać na emocjach czytelnika, wzruszyć i wstrząsnąć do głębi.
Nora Garrel jest młodziutką, piękną i bogatą hrabianką. Zakochuje się z wzajemnością w młodym, przystojnym lekarzu – Lucjanie Darby, dziedziczy spadek po zmarłym ojcu i wydaje się, że nic nie stanie na drodze do jej szczęścia. A jednak… Odziedziczone miliony są powodem nieszczęść, które jak lawina spadają na Norę i jej ukochanego. Zmuszona do poślubienia hrabiego Noirville, w dniu ślubu traci męża i zostaje wdową. Nie wie, że motorem wszelkiego zła jest jej przyrodnia siostra, pragnąca za wszelką cenę odebrać jej cały majątek. Wspólnie ze swoim narzeczonym i jego bratem knuje intrygę za intrygą. Chciwość popycha złoczyńców do kolejnych zbrodni, za które niewinnie trafiają do więzienia Nora i Lucjan. Czy uda im się udowodnić swoją niewinność? Czy prawdziwi sprawcy zapłacą za swoje zbrodnie? Jak zakończy się tytułowa pogoń za milionami? Kolejna powieść Ksawerego de Montepin będąca barwnym obrazem XIX-wiecznego Paryża. Doskonała znajomość ówczesnego życia średnich i niższych warstw społecznych, ukazanego na tle wiernie odtworzonych paryskich ulic, a także umiejętność wyrazistego przedstawiania postaci, czyni z tej książki zajmującą lekturę. Montepin również i tym razem pokazuje anatomię zbrodni, od momentu zrodzenia się w chorym umyśle złoczyńcy, poprzez jej ewolucję w trakcie układania zbrodniczych planów, aż do unicestwienia kolejnej ofiary.
Odwaga, heroizm, spryt i waleczność. Niesamowite przygody żołnierza wojsk napoleońskich. Powieść historyczna, osadzona w czasach napoleońskich. Kolejne wielkie kampanie, krwawe bitwy, tajne misje i karkołomne potyczki, przeplatane swoistym humorem i z finezją opowiedziane przez Etienne’a Gerarda –żołnierza armii cesarskiej. W 1970 roku na podstawie tej powieści powstał film Przygody Gerarda, w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. „…) Słuchaliście długich opowieści starego, sterowanego życiem żołnierza. Rosja, Italia, Niemcy, Hiszpania, Portugalia i Anglia –wędrowaliście ze mną po tych wszystkich krajach i widzieliście moimi oczami wspaniałość tamtych wielkich dni. Pozwoliłem też wam ujrzeć choćby cień ludzi, którzy wtedy deptali ziemię. Zachowajcie ich w pamięci i przekażcie ich sylwetki swoim dzieciom, bowiem pamięć o wielkiej epoce, to najcenniejszy skarb, jaki ten naród posiada (…)”.
Edyta Amalfi, nieślubna córka i spadkobierczyni fortuny hrabiego Mirafiore, traci swojego ukochanego Rodriga. Dziewczyna musi opuścić Wenecję, ale odważnie podejmuje walkę przeciwko najwyższej władzy – okrutnym inkwizytorom. Wyławiacz trupów i jego ułomna córka pomagają jej walczyć o sprawiedliwość, jednak potężni członkowie tajnego trybunału wydają kolejne wyroki… Senator Brabantino knuje intrygę za intrygą, pragnąc niepodzielnie panować w Pałacu Dożów. W realizacji morderczych planów wspiera go jego przyjaciel Jingo Foscari, oszust i nikczemnik. Kim jest tajemnicze widmo ukazujące się na Moście Westchnień? Czy Królowa Nocy zdoła ocalić mnichów z Bractwa Św. Czaszy? Czy Edycie Amalfi uda się pomścić śmierć ukochanego i odzyskać spadek? Sensacyjny wątek, przeplatający się z miłosnym, wartka akcja i interesująco przedstawione główne postaci powieści, na tle barwnego obrazu życia średniowiecznej Wenecji – to tylko niektóre zalety tej porywającej opowieści.
Dziennik lekcyjny to niezastąpiony rekwizyt do uwielbianej przez dzieci zabawy w szkołę. Przypomina do złudzenia prawdziwy dziennik, do którego można wpisywać oceny, tematy lekcji, uwagi, sprawdzać listę obecności, czy zaznaczać spóźnienia.
Eksperymenty to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim poznawanie otaczającego nas świata i pobudzanie ciekawości poznawczej u dziecka. W książce zaprezentowano łatwe w wykonaniu i inspirujące do dalszych poszukiwań doświadczenia.
Hrabina de Lagarde wie, czego chce. W imię pieniędzy i życia w luksusie jest w stanie popełnić każdą zbrodnię. Co robić, gdy mąż dowiaduje się o kompromitujących błędach młodości i grozi skandalem? Jak uniknąć rozwodu i obronić własną pozycję? Zręczna intrygantka ma plan... Czy ktoś jest w stanie jej przeszkodzić? I czy miłość będzie miała w tym wszystkim coś do powiedzenia... Pasjonująca intryga, zbrodnia, wielkie namiętności i równie wielkie pieniądze... Barwne typy, wartka akcja i paryski światek XIX wieku, zręcznie pokazane przez autora.
Kontynuacja "Pensjonatu na wrzosowisku", który spotkał się z ogromną przychylnością Czytelników. W życiu Basi zachodzą spore zmiany. Przeprowadza się do uroczego angielskiego miasteczka, otwiera wymarzoną kawiarnię, remontuje dom, opiekuje się synkiem, przeżywa kłopoty dorastających córek, stara się być oparciem dla męża. Nie zawsze jest łatwo, ale wszystko wskazuje na to, że trudności związane z odnalezieniem się w emigracyjnej rzeczywistości ma już za sobą, a Haworth to jej miejsce na Ziemi. Poznaje sąsiadów, ich sekrety, kłopoty, ich romantyczne historie sprzed lat...
"Pensjonat na wrzosowisku" to pełna ciepła i refleksji, momentami gorzka opowieść o dylematach i samotności niepracującej kobiety, rzuconej w sam środek Anglii, oderwanej od przyjaciół, rodziny i pracy zawodowej, o jej tęsknocie za dawnym życiem. Powieść o pokoleniu, które we wczesnych latach 90 budowało niezdarnie nową gospodarkę w Polsce, przenosząc swoje stoiska z łóżek polowych na stragany, a później do sklepów i salonów handlowych. W tych rozchwianych, mało romantycznych czasach, dwoje dojrzałych ludzi próbuje odnaleźć miłość i pasję, a może tylko spełnienie pożądania... "Pensjonat na wrzosowisku" to równocześnie książka o nowej emigracji. Basia, bohaterka powieści, jest Polką mieszkającą w Ashford. Ma wszystko: kochającego męża, trójkę dzieci, dom, pieniądze... A jednak pewnego dnia wsiada do samochodu i z trzyletnim synkiem rusza na wakacje w przeciwnym kierunku, niż reszta rodziny. Zatrzymuje się w pensjonacie prowadzonym przez tajemniczą Charoll... A żeby było jeszcze bardziej tajemniczo, bohaterka książki otrzymuje niewielką, zapieczętowaną przesyłkę od dalekiej kuzynki z Polski. Kuzynka od kilku miesięcy nie żyje...
O dzielnej Wandzie O smoku wawelskim i szewcu Skubie O Piaście Kołodzieju O Popielu, którego myszy zjadły Pan Twardowski Warszawska syrenka Złota kaczka Diabeł Boruta Szklana góra Szewczyk Dratewka Kwiat paproci Śpiący rycerze
Pasjonująca intryga, zbrodnia, wielkie namiętności i rówież wielkie pieniądze... Hrabia Albert de Lussan pojawia się jak duch z przeszłości - bardzo bogaty duch - natomiast hrabina de Lagarde po śmierci męża jest zrujnowana. W jaki sposób można usunąć przeszkody, które stoją na drodze do fortuny? Czy można zmusić kogoś do miłości? Sprytna kobieta uważa, że ma wszystko pod kontrolą, ale czy tak jest w istocie, w świecie, którym rządzi przypadek? Akcja tej wielowątkowej powieści w malowniczy sposób ukazuje przekrój społeczeństwa XIX- wiecznego Paryża, od drobnych złodziejaszków, aż po osoby z najwyższych sfer. Czy ci ludzie rzeczywiście, tak się od siebie różnią?
Fascynująca intryga, zbrodnia, wielkie fortuny i finezyjny wątek miłosny to główne zalety tomu pierwszego „Czerwonego testamentu”, którego akcja toczy się w dziewiętnastowiecznym Paryżu. Zamożny filantrop hrabia de Thonnerieux cierpiąc po utracie ukochanej żony i córki, spisuje swoją ostatnią wolę. Postanawia obdarzyć majątkiem wszystkie dzieci, które przyszły na świat w okręgu paryskim tego samego dnia co jego córka. Każde z sześciorga dzieci otrzymuje złoty medalion, z wygrawerowanym logogryfem. Medaliony dadzą każdemu z nich fortunę, kiedy ich właściciele staną się pełnoletni. Bohaterów poznajemy, gdy mają dziewiętnaście lat. Zanim to jednak nastąpi, napisany czerwonym atramentem testament, zostaje skradziony. Dwaj złoczyńcy obmyślają swój zbrodniczy plan i realizują go krok po kroku... Jest to nie tylko barwny obraz Paryża u schyłku XIX wieku, ale także interesujące studium portretów psychologicznych poszczególnych bohaterów, należących do różnych warstw społecznych. Zawiera wnikliwą analizę ich zachowań, szczególnie tych patologicznych. Autor z chłodnym obiektywizmem i głęboką znajomością ludzkiej natury próbuje przeniknąć umysł zabójcy, dopuszczającego się najbardziej makabrycznych zbrodni.
Spenser otrzymuje zlecenie od klientki, której zamordowano męża. W poszukiwaniu sprawcy udaje się do małego miasteczka Potshot. Rządzi tam niejaki Kaznodzieja przewodzący bandzie zbirów. Śledztwo posuwa się wolno, Spenser zaś, mając do czynienia z przeważającymi siłami wroga, organizuje grupę bojową złożoną z dawnych przyjaciół. Wraca na ich czele do Potshot, by stanąć do ostatecznej konfrontacji z gangiem Kaznodziei i rozwikłać zagadkę zabójstwa – tajemnicę kryjącą się za fasadą sennego miasteczka.
Do detektywa Spensera zgłasza się niejaki Ashton Prince, wykładowca na Wydziale Sztuk Pięknych miejscowego uniwersytetu. Z muzeum skradziono obraz mistrza holenderskiego Fransa Hermenszoona „Dama z ziarnojadem”. Złodzieje żądają okupu, i to właśnie Prince ma go dostarczyć. Prosi Spensera o ochronę podczas wymiany. Ginie jednak rozerwany materiałem wybuchowym. Nie wiadomo, czy w paczce odebranej od złodziei znajdował się obraz. Spenser zaczyna prywatne śledztwo. W epoce wątpliwych bohaterów o chwiejnych wartościach Parker stworzył bohatera, który wciąż potrafi walczyć o siebie – i o nas. „The New York Times Book Review”
Kiedy w zamkniętym domu zostają odnalezione zwłoki, sierżant Jessica Daniel z wydziału dochodzeniowo-śledczego otrzymuje zadanie: musi nie tylko znaleźć mordercę, ale także dowiedzieć się, w jaki sposób udało mu się niepostrzeżenie wejść i wyjść z budynku. Mając do dyspozycji nieliczne poszlaki oraz dziennikarza, który wydaje się wiedzieć na temat tej sprawy więcej od niej, Jessica zaczyna odczuwać presję – i to zanim na światło dzienne wyjdzie kolejne morderstwo, popełnione w tych samych okolicznościach. W jaki sposób zabójcy udało się dopaść swoje ofiary w teoretycznie niemożliwych sytuacjach i co – jeśli w ogóle – te ofiary łączy?
Stary hrabia de Thonnerieux, zamożny filantrop, cierpiąc po utracie ukochanej żony i córki, spisuje swoją ostatnią wolę… Postanawia obdarować majątkiem wszystkie dzieci, które przyszły na świat w okręgu paryskim tego samego dnia, co jego córka. Każde z sześciorga dzieci otrzymuje złoty medalion, z wygrawerowanym logogryfem. Medaliony dadzą każdemu z nich fortunę, kiedy ich właściciele staną się pełnoletni. Bohaterów poznajemy, gdy mają dziewiętnaście lat. Zanim to jednak nastąpi, napisany czerwonym atramentem testament, zostaje skradziony. Dwaj złoczyńcy obmyślają swój zbrodniczy plan i realizują go krok po kroku… Jest to nie tylko barwny obraz Paryża u schyłku XIX wieku, ale także interesujące studium portretów psychologicznych poszczególnych bohaterów, należących do różnych warstw społecznych. Zawiera wnikliwą analizę ich zachowań, szczególnie tych patologicznych. Autor z chłodnym obiektywizmem i głęboką znajomością ludzkiej natury próbuje przeniknąć umysł zabójcy, dopuszczającego się najbardziej makabrycznych zbrodni.
Spokojnym życiem trójki piętnastolatków wstrząsa seria tajemniczych i niepokojących wydarzeń. Spotkanie z osobliwym profesorem teologii uświadamia im nadzwyczajne powody tego, co się dzieje. Jedno z nich jest aniołem, lecz o tym nie wie. Przede wszystkim jednak nie wie, że przechowuje w sercu Płomień Życia, jeden z dwóch Bytów Fundamentalnych, które pozwalają na kierowanie Wszechświatem. Ale które z trojga nastolatków jest aniołem? Jaka jest jego historia? Dlaczego nosi w sercu Płomień? Jakie będzie jego przeznaczenie? Dwie dziwne istoty porywają ich i prowadzą w inny wymiar – do Sefiry, cudownej doliny zamieszkiwanej przez anioły. W Sefirze młodzi odkryją, które z nich strzeże Płomienia Życia, poznają świat aniołów i zostaną wciągnięci w niesamowitą, pełną tajemnic historię Uniki: fascynującej anielskiej wojowniczki, która poświęciła swoje życie dla dobra ludzkości. Przeżyją ekscytującą przygodę, która zakończy się Adlivun, epicką bitwą Dobra ze Złem, o niepewnym wyniku i nieprzewidywalnym finale. Wizjonerska historia zapierająca dech w piersiach. Podróż przez emocje. Thriller fantasy z prawdziwego zdarzenia, w którym miłość, przyjaźń, żądza władzy i wierność ideałom przedstawione są w szybkim rytmie narracji zdolnej wprawić w drgania najgłębsze struny. Płomień Życia to pierwszy akt sagi Unika.
Niedaleko miasta Bisbee, na pustyni, zostają znalezione zwłoki dyrektorki miejscowej szkoły średniej, Debry Highsmith, którą zastrzelono. Śledztwo w tej sprawie prowadzi szeryf Joanna Brady. Początkowo trop prowadzi do jednego z uczniów szkoły, Marty’ego, który miał zatarg z dyrektorką i któy zamieścił w Internecie niepochlebny filmik na jej temat. Chłpak ma jednak alibi, co więcej, okazuje się że Debra Highsmith występował pod przybranym nazwiskiem, a o jej przeszłości nic nie wiadomo…
Akcja trzeciej części cyklu Anny Łajkowskiej rozpoczyna się po śmierci Jamesa, ukochanego Basi. Zastajemy ją w sytuacji z pozoru ustabilizowanej. Kawiarnia, czyli jej rodzinny biznes, bardzo dobrze prosperuje, starsze córki kontynuują naukę, a zdradzany mąż, z którym Basia pozostaje w separacji, nadal pracuje w domu. Basia staje jednak przed dylematem jak przyznać się własnym rodzicom do prawdziwego powodu separacji z Markiem. Niespodziewanie znajduje się w trudnym położeniu, gdyż jej przyjaciółka Sonia zaczyna rozpowiadać wśród sąsiadów historię jej pozamałżeńskiej miłości, której i tak prawie wszyscy się domyślali. Pogorszeniu ulegają też stosunki z córkami, które mają żal do matki głównie o to, że dowiedziały się o jej romansie ostatnie, i dają matce do zrozumienia, że powinna ratować rodzinę. Kiedy Basia pod koniec wakacji jest już na skraju wytrzymałości, niespodziewanie dostaje od Charoll list Jamesa, w którym zawarte są jego prawdziwe uczucia. Basia dowiaduje się, że kochanek miał wobec niej poważne zamiary i zamierzał związać się z nią na zawsze...
Smok Wawelski i inne legendy to zbiór opowieści powstały z myślą o przybliżeniu dzieciom odległych czasów. To również prezent dla rodziców, aby przypomnieli sobie własne dzieciństwo. Książka zawiera bardzo znane legendy i jest pięknie zilustrowana przez Ewę Sosnowską, co doskonale dopełnia ten piękny zbiór.
Ptaki to bogato zilustrowana książka przedstawiająca najbardziej znane ptaki w ich codziennym środowisku życia. Książka zawiera mnóstwo rzetelnej wiedzy i ciekawostek na temat zwierząt uzupełnionych ilustracjami Macieja Pomorskiego. Dzięki temu nasz sześciolatek się nie znudzi.
1 2 3 4 5
z 6
skocz do z 6