Menu

Gajus Agencja Wydawnicza

Gajus Agencja Wydawnicza
Wewnątrz Emma pozostaje dzieckiem – jest ciekawa świata, uwielbia otaczać się naturą, we wszystkich ludziach dostrzega coś dobrego. Większość czasu spędza w świecie marzeń i stara się czerpać z dobrych chwil jak najwięcej może. Tej życiowej beztroski i miłości do świata nauczyła ją mama, która od zawsze była jej jedyną przyjaciółką.Grono bliskich Emmie osób poszerza się jednak pierwszego dnia w nowej szkole, kiedy to poznaje Jaya, skrytego bruneta chłonącego lekturę, którą właśnie sama planowała wypożyczyć. Chwila rozmowy uświadamia im, jak wiele mają wspólnego. Czytają te same książki, słuchają tej samej muzyki, oboje starają się pojąć (chociaż w zupełnie inny sposób), dlaczego czas przemija.Z upływem dni udaje się im pokonać dzielące ich różnice i uczą się od siebie nawzajem, jak wejść w dorosłość, by nie przejęła ona nad nimi kontroli. Sięgają wspomnieniami w przeszłość, by na przykładzie rodziców zrozumieć, jak stworzyć życie, od którego nie trzeba uciekać. Czy jednak możliwe jest, by równocześnie dorosnąć i zachować pamięć o swoim wewnętrznym dziecku?Nena Mandziak – początkująca pisarka, miłośniczka natury, zielonej herbaty i starych książek. W wieku 16 lat postanowiła napisać własną powieść, która pozwoliła jej samej zrozumieć proces, jakim jest wchodzenie w dorosłość. Sięgając po jej pierwszą książkę, Czytelnicy mają szansę lepiej zrozumieć problemy doskwierające im samym – szukanie swojego miejsca w świecie pochłoniętym zbyt skomplikowanymi sprawami.
Tomik „Naucz mnie fruwać” to […] zbiór wierszy tak różnych, jak różnorodne są ludzkie przeżycia, tęsknoty i marzenia. Spaja je motto: miłość uszlachetnia – poezja uskrzydla. Wierzę zatem, że każdy znajdzie tu coś, co będzie harmonizować z jego chwilowym nastrojem lub sprowadzi czytelnika na drogę refleksji.Autorka, Wacława Leokadia Adelstein, urodziła się w Pasłęku, ale od lat mieszka w Westfalii, w Bielefeld. Jest członkiem warsztatów pisarskich tamtejszej uczelni. „Naucz mnie fruwać” to jej polski debiut literacki, jednak wiele jej opowiadań i wierszy ukazało się już drukiem w antologiach.
„Tak, tutaj mieszkam” to tomik wierszy, których tematyka związana jest z wydarzeniami dziejącymi się w Polsce – współcześnie i w czasach odległych. Wśród nich są te, które znacząco wpłynęły na losy Polski i te, które charakteryzują naszą, polską rzeczywistość. Całość została podzielona na części: „A to Polska właśnie”, „Z pól bitewnych”. „Grudniowe noce, sierpniowe dni”, „Jak media donoszą”.Autorka, z bibliotekarską przeszłością, jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, od lat na emeryturze. Po pierwszych, szkolnych próbach poetyckich, po kilkudziesięciu latach, powróciła do pisania wierszy. Od 7 lat publikowane są na jednym z portali poetyckich. W 2023 roku zadebiutowała tomikiem „Album domowy”; w tym samym roku ukazał się zbiór wierszy religijnych „Mam bowiem nadzieję…”.
Wiewiórcza rodzina z Krakowa, Mamma Wiewiórka i Pappa Wiewiór wraz z dziećmi: Bezą, Pistacją i Waflem, prowadzi cukiernię „Nugatowa Pianka” w okolicy krakowskiego zoo. Jednak dzieci nie do końca radzą sobie z powierzonymi im obowiązkami. By to zmienić, rodzina wyrusza w podróż do Włoch, gdzie odwiedza swoją kocią krewną, Wielką Szarlotę, która również prowadzi cukiernię, słynną „Buon Appetito!”. Wiewiórki odkrywają tam, w jakiej roli naprawdę dobrze sobie radzą i zgłębiają tym samym tajemnicę, dlaczego jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.Marcelina Pyszny – urodzona w 1986 roku – Mama, kocia mama, germanistka. Kocha Włochy, jazdę samochodem i dobre książki. Kilka lat mieszkała w Krakowie, obecnie pracuje w Goleszowie na Śląsku. „Nugatowa Pianka” to jej trzecia książka na rynku wydawniczym. Ilustracje do książki wykonała Monika Leosz.
„Wspomnienia 1937-1944” - Irena Łucyk Chcielibyśmy poinformować, że w naszym sklepie internetowym nie ma jeszcze opisu produktu Wspomnienia 1937-1944. Pracujemy intensywnie nad uzupełnieniem opisu Wspomnienia 1937-1944 i jak najszybszym udostępnieniem go na stronie sklepu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z brakiem pełnej informacji o produkcie. Jeśli mają Państwo jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące produktu, zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.
Gdy w klasie Amelki pojawia się nowa dziewczynka – Iga, nie spotyka się z miłym przyjęciem ze strony rówieśników. Okazuje się również, że w małym miasteczku nikt nie zauważył przybycia nowej rodziny. Mama Amelki, zasmucona postawą córki, nie zamierza jednak przejść obojętnie… Jaką tajemnicę skrywa rodzina Igi i jak nowa znajomość wpłynie na Amelkę?
Czym jest smog i dlaczego kwaśne deszcze są niebezpieczne; dlaczego powinniśmy segregować odpady i oszczędzać wodę; czy efekt cieplarniany i dziura ozonowa to realne zagrożenia? – odpowiedzi na takie i podobne pytania znajdziemy w książce „Za co kochamy przyrodę” Justyny Małetki. Ta książeczka wprowadzi dzieci w trudne, ale niezwykle ważne zagadnienia z dziedziny ekologii i ochrony przyrody; może stanowić uzupełnienie zajęć edukacyjnych prowadzonych w przedszkolach i szkołach, a pytania zamieszczone na końcu rozdziałów ułatwią prowadzenie z dziećmi rozmów o tym, jak dbać o naszą planetę.
„Chcę widzieć twój uśmiech” to historia rodzinna, w której dwóch mężczyzn kocha tę samą kobietę. Zdrada, rozłąka, cierpienie, problem z alkoholem, niepewność, prawdziwa miłość i poświęcenie – to uczucia, jakie towarzyszą bohaterom, trzymając czytelnika w ciągłym napięciu. Czy ojciec i syn znajdą nitkę porozumienia? Czy Lena, po tym jak jej życie legło w gruzach, potrafi się podnieść, a może ktoś jej w tym pomoże? A Wojtek, czy już zawsze będzie ukrywać swoje uczucia i żyć ze świadomością, że zakochał się w niewłaściwej kobiecie? Wszystkiego dowiecie się, czytając o ciepłej, zwykłej rodzinie z Lublina. Gwarantuję, że bohaterowie na długo pozostaną w Waszej pamięci, a opowieść wciągnie Was jak chrupanie chipsów.Monika Gutek (ur. 1973 r.) – zodiakalny Wodnik. Mieszka w podlubelskiej wiosce, jest żoną i matką trójki dzieci. Na co dzień zajmuje się kosmetyką w swoim gabinecie. Lubi swoją pracę, poznawać nowych ludzi, muzykę i czytać książki. Zadebiutowała wiosną 2023 r. poruszającą książką obyczajową pt. „Twarze samotności”. Twierdzi, że ma bogate doświadczenie życiowe, a to co tworzy, klikając na klawiaturze, staje się jej pasją i daje pozytywną energię. Marzy, że na emeryturze będzie mogła zrealizować swoje szerokie plany pisarskie. 
„Między niebem a ziemią” to ostatni tom trylogii opowiadającej historię miłości Ewy i Zbyszka, na którą składają się wcześniej wydane książki: „Gdybym miłości nie przeżyła…” i „Trzysta sześćdziesiąt pięć dni jętki jednodniówki. Dzień po dniu bez Zbyszka”. Zawarte w książce listy to nie tylko poruszające świadectwo niezwykłego uczucia, jakie połączyło dwoje ludzi należących do różnych światów, ale i swoisty kronikarski zapis pięciu lat ich życia, gdy uczyli się swojej miłości i dojrzewali do decyzji, by być razem. Ostatnia część książki to listy niewysłane, powstałe po śmierci Zbyszka – szczera rozmowa o samotności, bólu rozstania i pogodzeniu się z życiem.
O czym jest ta książka? O cudach! O czułości Nieba, o nadziei, tęsknocie i drobinkach łez... To książka – droga do miłości i spełnienia marzeń, do pokoju serca, do światła, obfitości, zaufania. Książka, która pokazuje, jak zmienia się świat wartości bohaterki pod wpływem spotkania Pana Jezusa i jak zmienia się ona sama. Wreszcie książka, która uchyla zakładkę nieba, żebyśmy mogli zobaczyć, jak bardzo jesteśmy przez Pana Boga kochani i jak musimy być uważni, aby dostrzegać znaki… To druga część mojej niebiańskiej trylogii w skład której wchodzą: Bóg daje znaki (Wyd. KOS) – książka, która jest sprawdzonym przepisem, co zrobić, żeby marzenia się spełniły i zawiera przekazy oraz Peonie od Boga i Pocałunek Nieba, książka przedstawiająca cuda w życiu bohaterki, które zapierają dech w piersiach i wydarzyły się naprawdę”. Kinga Plisko
MIŁOŚĆ NIE ZAWSZE JEST ŁATWA, ZWŁASZCZA JEŚLI CHODZI O DILERA KOKAINY. Emma i niewidoma Anna od lat mieszkają i pracują w Madrycie, gdzie Anna usiłuje też odnaleźć dawno zaginionego ojca. Pewnego dnia przyjaciółki nawiązują romans z przystojnymi Hiszpanami – Diego i Mateo – nie zdając sobie sprawy z tego, z kim tak naprawdę mają do czynienia. Gdy interesy mężczyzn się komplikują, a ich wspólnicy postanawiają się zemścić, dziewczynom zaczyna grozić niebezpieczeństwo. Ale czy na pewno chodzi tylko o zemstę? Czy uczucia Anny i Emmy przetrwają, gdy na światło dzienne wyjdzie prawda o ich partnerach? I czy miłość może odmienić każdego? Laura Jaśkiewicz mieszka w Norwegii, ale urodziła się i wychowała w Polsce. Książki – ich pisanie, jak i czytanie – są jej największą pasją i towarzyszą jej od najmłodszych lat. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła już w wieku 7 lat od tworzenia tekstów piosenek i krótkich opowiadań, aż w końcu powstała trylogia „White roses”, której pierwszą częścią jest „Chłopak z kokainą”.
W książce zamieszczonych jest 666 pism (w całości lub niewielkim skrócie), wybranych spośród ponad 6 tysięcy, jakie powstały w Biurze Pisania Podań w Białymstoku, prowadzonym w latach 1968–1986 przez Pawła Łucyka. Większość pism (podań) kierowana była do urzędów. Dokumenty dotyczyły konkretnych spraw i znajdowały się w nich wszystkie potrzebne informacje. Siłą rzeczy, w każdym takim piśmie opisany był kawałek czyjegoś życia. W części I książki znalazły się podania wybrane ze względu na kategorie (tematy), a w części II – pisma osób korzystających z usług Biura Pisania Podań wielokrotnie.
„O kondycji dzisiejszego społeczeństwa” to kolejna porcja rozważań filozoficznych Autora „Nihil novi sub sole” ukrywającego się od pseudonimem R.K. Yans (L’Alchimiste). W swoim piśmie polemicznym Autor porusza zagadnienia znaczenia tradycji, wiary, moralności i piękna w życiu współczesnego człowieka. Celem omówionych w tej rozprawie szeregu tematów i zagadnień jest dążenie na drodze rozwoju do osiągnięcia i wyklarowania się „wyższego typu człowieka”, a przy tym i samego człowieczeństwa. „Wyższy typ” – aby on zaistniał, musi zaistnieć w sensie ogólnym (a nie tak, jak chciał tego chociażby Nietzsche – nic nam po tym bowiem, jak poucza nas przyroda, w takiej postaci byłby tylko wypaczeniem i wynaturzeniem jej idei i ogólnego sensu). Przyroda dąży do doskonałości jako całość, jako całość zatem i my dążmy do doskonałości.
Tematyka wierszy związana jest z treścią Nowego Testamentu; niektóre z nich dotyczą wybranych świętych. Są też refleksje i przemyślenia autorki, związane z wydarzeniami biblijnymi. Całość została podzielona na części: „A w Betlejem…”, „Chleb i Wino”, „Ta, co nie opuści”, „Spotkania z Tobą”, „Święci”, „W cieniu krzyża” i „Wypisy z Ewangelii”.
Na nowy tomik wierszy Janiny Barbary Sokołowskiej składa się 41 utworów w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej, zamieszczonych na sąsiadujących stronach. Głęboko refleksyjne utwory podzielone są na trzy części: Szrama modlitwy/ The Scar of the Prayer, Przebić ciszę/ To Pierce the Silence i Margines snu/ The Margin of Sleep. Janina Barbara Sokołowska jest autorką tomów poetyckich Ciebie nie ma, Maki, Nic, Brzeg cofnięty Barką. Pożegnanie / Das Ufer von Deinem Boot zurückgeschoben. Ein Abschied, Deklinacja, Mój świat odchodzi, Złamana symetria, Wiersze na przemiał, Nikt, Nad tym wszawym życiem / On This Lousy Life. Opublikowała zbiór esejów Krytyka krytyki. Wolność w poezji współczesnej oraz zbiór bajek dla dzieci O ślimaczku, żabce, gąsce i leśnej rodzinie. Otrzymała odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej" w 2013 roku oraz Nagrodę Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za osiągnięcia artystyczne w 2021. Należy do Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego i Stowarzyszenia Autorów Polskich.
Spis treści: - Maciej Siuda Rzeczy w rzeczach - Żaneta Rydzewska Czym może być wyobraźnia muzyczna? Moje pytania dotyczące wyobraźni muzycznej - Marek Sobczyk To, co masz przed oczami - Agnieszka Taborska Ucieczka w wyobraźnię przed powtarzalnością Historii - Joanna Bednarek Odmiany dziwności. Wstęp do definicji i typologii weird fiction - Bartosz Działoszyński Śliskie ścieżki wyobraźni wiktoriańskiej. "Nadchodząca rasa" Edwarda Bulwera-Lyttona kontra "Erewhon" Samuela Butlera - Arkadiusz Żychliński Zakrzywienie. Mechanika literatury - Marcin Gokieli Myślenie i przenikanie - Małgorzata Koronkiewicz Wyobraźnia w praktyce - Lektury Łukasz Kołoczek Nowe wprowadzenie do metafizyki - Anton Marczyński O Nowym wprowadzeniu do metafizyki Łukasza Kołoczko - Łukasz Kołoczek Semper fidelis
„Twarze samotności” to przeplatająca się historia dwójki trzydziestolatków: Oli i Sławka, których szczęśliwe i poukładane życie rodzinne nagle się kończy. Każde z nich na swój sposób próbuje sobie poradzić z rozpaczą, tęsknotą a przede wszystkim dojmującą samotnością, wytrwale szukając nowej miłości. Jak potoczą się ich losy i czy pisany im jest happy end? „Tak wielu ludzi żyje w samotności. Może los tak chciał? Zostałeś porzucony, wyjechałaś, dzieci o tobie zapomniały, nie zdążyłeś założyć rodziny, zostałaś oszukana, ktoś odszedł już na zawsze? To smutne, ale to samotność, która zagościła w twoim życiu. Wyjdź z domu, poszukaj bratniej duszy, nie poddawaj się, może ktoś jest jeszcze bardziej samotny niż ty…?”.
Prezentowany zbiór wierszy zawiera wspomnienia z dzieciństwa i młodości w Łodzi, opowieść o dorosłym życiu autorki i bliskich w Białymstoku. Pozorny chaos w układzie wierszy jest zamierzony, aby nie znużyć czytelnika ciągłością czasu, tematyki i nastroju. Autorka, z bibliotekarską przeszłością, jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, od lat na emeryturze. Po pierwszych, szkolnych próbach poetyckich, po kilkudziesięciu latach, powróciła do pisania wierszy. Od 5 lat są publikowane na jednym z portali poetyckich.
„Gdybym miłości nie przeżyła…” Ewy Malinowskiej to subtelna opowieść o miłości na pozór niemożliwej – o związku dwojga ludzi, których dzieli wszystko: wiek, środowisko, życiowe konieczności i wybory. Po latach przyjaźni otwierają się na uczucie i decydują się, wbrew okolicznościom, trwać przy sobie, odkrywając starą prawdę, że dopiero gdy znajdziemy swoją drugą połówkę, życie nabiera sensu, staje się pełniejsze i ciekawsze.
Ta książka nie jest przewodnikiem po świecie autyzmu, choć znajdziemy tu wiele praktycznych porad i odwołań do specjalistycznych pozycji. „Żółte przedmioty” to opowieść o tym, jak zmienia się życie rodziny, w której pojawia się dziecko ze spektrum. Od szoku jaki przeżywają rodzice, gdy słyszą diagnozę, przez mozolne godzenie codziennych obowiązków ze stymulacją jego rozwoju aż po fascynację niezwykłym światem autyka i jego pełną akceptację. Marcelina Pyszny – urodzona w 1986 roku. Ukończyła filologię germańską w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Cieszynie oraz w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Przez siedem lat związana zawodowo z ukochanym Krakowem. Uwielbia teatr, poezję, zwierzęta, książki, Włochy, morze i jazdę samochodem. Właścicielka sześciu uroczych kotów.
„Zanim odejdę” to oparta na faktach historia kobiety uzależnionej od alkoholu. Dziewczyna w wieku licealnym po śmierci matki pozostaje z niewydolnym społecznie i emocjonalnie ojcem alkoholikiem, który wciąga ją w swój sposób radzenia sobie z życiem ? wódkę. Alkohol szybko przejmuje kontrolę nad bohaterką, której los nie szczędzi kolejnych traum. To bardzo przejmująca i trudna historia kobiety, która bez wsparcia ze strony rodziny nie miała możliwości rozwinąć i prowadzić normalnego życia. Pokazuje, jak czynniki społeczne i rodzinne determinują nasze życie. Anna Piotrowska – absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, na której zdobyła licencjat z administracji samorządowej, oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, którą ukończyła z tytułem magistra zarządzania i inżynierii produkcji o specjalności zarządzanie jakością. Od wielu lat pracuje jako redaktor gazety lokalnej, na łamach której ukazują się jej artykuły przeznaczone dla młodzieży. Stara się poruszać tematy związane z problemami współczesnej młodzieży, jak również przedstawia sylwetki nadzwyczaj utalentowanych młodych ludzi. Jest również autorką książki „Bo we mnie jest lęk – moje zmagania z nerwicą”, w której przedstawiła swoją walkę z chorobą.
Kiedy jedenastoletni Rafał wyrusza z rodziną do USA, nie przypuszcza, że czeka go prawdziwa przygoda. Tymczasem, w wyniku katastrofy lotniczej, wraz z innymi pasażerami trafia w środek amerykańskiej prerii, do zapomnianego miasteczka leżącego przy tajemniczej i opuszczonej Drodze 66. Czy w miejscu pozbawionym zasięgu i odciętym od świata ktoś ich odnajdzie? I jaką tajemnicę skrywa miejscowa stara kopalnia? „Brak sygnału” to debiutancka książka Witolda Stefanowicza (ur. 2010), którą napisał w wieku lat jedenastu. Autor mieszka w Olsztynie, jest uczniem szkoły podstawowej, pasjonuje się lotnictwem, motoryzacją i historią. Lubi książki Edmunda Niziurskiego i jazdę na nartach.
Kiedy malutki piesek trafia do nowego miejsca, jest bardzo przerażony. Okazuje się jednak, że z nową rodziną może być naprawdę bardzo fajnie. Pimpuś cieszy się każdym dniem i delektuje dobrym jedzeniem, a jego dobrego nastroju nie jest w stanie zepsuć ani weterynarz, ani straszny odkurzacz? To zabawna opowieść małego pieska, który próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Ta rozweselająca historia przeznaczona jest dla każdego dziecka, które kocha zwierzęta i zastanawia się nad przygarnięciem jakiegoś.
„Pandemiczny pamiętnik pani Kasi” to bardzo osobista relacja młodej kobiety, matki i żony, z pierwszych tygodni pandemii COVID-19. Książka stanowi zbiór luźnych przemyśleń i zapisów emocji, jakie towarzyszyły Autorce w nowej rzeczywistości, na którą nikt nas nie przygotował.  
1 2 3
z 3
skocz do z 3