Menu

Gajus Agencja Wydawnicza

Gajus Agencja Wydawnicza
Tomik „Naucz mnie fruwać” to […] zbiór wierszy tak różnych, jak różnorodne są ludzkie przeżycia, tęsknoty i marzenia. Spaja je motto: miłość uszlachetnia – poezja uskrzydla. Wierzę zatem, że każdy znajdzie tu coś, co będzie harmonizować z jego chwilowym nastrojem lub sprowadzi czytelnika na drogę refleksji.Autorka, Wacława Leokadia Adelstein, urodziła się w Pasłęku, ale od lat mieszka w Westfalii, w Bielefeld. Jest członkiem warsztatów pisarskich tamtejszej uczelni. „Naucz mnie fruwać” to jej polski debiut literacki, jednak wiele jej opowiadań i wierszy ukazało się już drukiem w antologiach.
„Tak, tutaj mieszkam” to tomik wierszy, których tematyka związana jest z wydarzeniami dziejącymi się w Polsce – współcześnie i w czasach odległych. Wśród nich są te, które znacząco wpłynęły na losy Polski i te, które charakteryzują naszą, polską rzeczywistość. Całość została podzielona na części: „A to Polska właśnie”, „Z pól bitewnych”. „Grudniowe noce, sierpniowe dni”, „Jak media donoszą”.Autorka, z bibliotekarską przeszłością, jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, od lat na emeryturze. Po pierwszych, szkolnych próbach poetyckich, po kilkudziesięciu latach, powróciła do pisania wierszy. Od 7 lat publikowane są na jednym z portali poetyckich. W 2023 roku zadebiutowała tomikiem „Album domowy”; w tym samym roku ukazał się zbiór wierszy religijnych „Mam bowiem nadzieję…”.
Wiewiórcza rodzina z Krakowa, Mamma Wiewiórka i Pappa Wiewiór wraz z dziećmi: Bezą, Pistacją i Waflem, prowadzi cukiernię „Nugatowa Pianka” w okolicy krakowskiego zoo. Jednak dzieci nie do końca radzą sobie z powierzonymi im obowiązkami. By to zmienić, rodzina wyrusza w podróż do Włoch, gdzie odwiedza swoją kocią krewną, Wielką Szarlotę, która również prowadzi cukiernię, słynną „Buon Appetito!”. Wiewiórki odkrywają tam, w jakiej roli naprawdę dobrze sobie radzą i zgłębiają tym samym tajemnicę, dlaczego jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.Marcelina Pyszny – urodzona w 1986 roku – Mama, kocia mama, germanistka. Kocha Włochy, jazdę samochodem i dobre książki. Kilka lat mieszkała w Krakowie, obecnie pracuje w Goleszowie na Śląsku. „Nugatowa Pianka” to jej trzecia książka na rynku wydawniczym. Ilustracje do książki wykonała Monika Leosz.
„Wspomnienia 1937-1944” - Irena Łucyk Chcielibyśmy poinformować, że w naszym sklepie internetowym nie ma jeszcze opisu produktu Wspomnienia 1937-1944. Pracujemy intensywnie nad uzupełnieniem opisu Wspomnienia 1937-1944 i jak najszybszym udostępnieniem go na stronie sklepu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z brakiem pełnej informacji o produkcie. Jeśli mają Państwo jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące produktu, zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.
Gdy w klasie Amelki pojawia się nowa dziewczynka – Iga, nie spotyka się z miłym przyjęciem ze strony rówieśników. Okazuje się również, że w małym miasteczku nikt nie zauważył przybycia nowej rodziny. Mama Amelki, zasmucona postawą córki, nie zamierza jednak przejść obojętnie… Jaką tajemnicę skrywa rodzina Igi i jak nowa znajomość wpłynie na Amelkę?
Czym jest smog i dlaczego kwaśne deszcze są niebezpieczne; dlaczego powinniśmy segregować odpady i oszczędzać wodę; czy efekt cieplarniany i dziura ozonowa to realne zagrożenia? – odpowiedzi na takie i podobne pytania znajdziemy w książce „Za co kochamy przyrodę” Justyny Małetki. Ta książeczka wprowadzi dzieci w trudne, ale niezwykle ważne zagadnienia z dziedziny ekologii i ochrony przyrody; może stanowić uzupełnienie zajęć edukacyjnych prowadzonych w przedszkolach i szkołach, a pytania zamieszczone na końcu rozdziałów ułatwią prowadzenie z dziećmi rozmów o tym, jak dbać o naszą planetę.
“Raj utraconych” to poetycki debiut Kingi Hryc, tegorocznej maturzystki, która od ośmiu lat maluje, a od czterech próbuje swoich sił w różnych formach literackich. Jest to zbiór wierszy ujętych w cztery cykle: „Latawiec”, Psychopatologie”, „Beznamiętność” i „Kim jesteś?”, które nawiązują do kolejnych etapów przechodzenia przez żałobę. Każdy wiersz zmusza do refleksji i wzbudza u czytelnika głębokie emocje, zapadając w pamięć. Powstały z myślą o tym, aby zachęcić ludzi do reagowania na zło, bo zło wzrasta w ukryciu.