Menu

Magnus

Magnus
Książka „Abecadło rymy skradło” jest edukacyjną, zabawną rymowanką opartą na abecadle, zawierającą ciekawostki z różnych dziedzin – od matematyki, przez przyrodę i chemię, a na historii czy geografii kończąc. Można ją uznać za symboliczną, współczesną kontynuację klasyki – „Abecadła” Juliana Tuwima. Z drugiej strony, wpisuje się w silnie zakorzenioną i popularną wśród starszych dzieci kulturę hip-hopu, czyli opisywania rzeczywistości w melodyjny, rymowany sposób. Książka ma wzbudzić w dziecku ciekawość, wywołać falę pytań, z odpowiedzią na które niejeden rodzic będzie musiał posiłkować się zewnętrznymi źródłami wiedzy.
Kapitan Timothy Cuthrow i załoga Silver Stag powracają! W New Providence powoli formuje się Republika Piratów. Sprawująca rządy Rada, w skład której wchodzą dowódcy cumujących w porcie Nassau niezależnych jednostek, podniosła wyspę z ruin. Handel uprawiany na niebezpiecznych wodach pomiędzy wyspami Bahama kwitnie, a apatyt morskich rabusiów rośnie. Na jednym z posiedzeń samozwańczych władców Republiki ujawniony zostaje zrabowany kilka dni wcześniej list, który daje nadzieje na pomnożenie majątku i mocno rozbudza piracką wyobraźnię. Z dokumentu wynika, że pewien zamożny kupiec z okolic Panamy planuje przenieść swój interes na Florydę, a część majątku odesłać do Kadyksu, do głównej siedziby rodzinnej faktorii. I nie byłoby w tej wiadomości nic specjalnie interesującego, gdyby nie fakt, że trasa wynajętej przez kupca jednostki El Espectro łączy się z trasą Srebrnej Floty – silnie chronionego konwoju, który raz do roku przewozi kosztowności z Nowego Świata do Europy. Taka obstawa i środki bezpieczeństwa mogą oznaczać tylko jedno. Na pokładzie El Espectro muszą znajdować się przedmioty niebywałej wartości... Przygodowo-piracka powieść osadzona w realiach historycznych. Kolonialna rywalizacja, zaskakujące zwroty akcji, barwne postaci, efektowne bitwy i niebezpieczne abordaże. Zapach morza i prochu. Kapitan Cuthrow zaprasza na pokład!
Przez lata Kolumbia była „narkopaństwem”. Dziś uważa się ją za jedną ze wschodzących gwiazd na gospodarczej mapie świata. Gdzie leży prawda? Pisarz i dziennikarz, Tom Feiling, przemierzył ją wzdłuż i wszerz. Dotarł do miejsc, jeszcze do niedawna zbyt niebezpiecznych, ażeby doń podróżować. Rozmawiał z wieloma Kolumbijczykami, od byłych partyzantów FARC przez tamtejszych nomadów aż po milionerów. W swojej ważnej, szokującej, bywa, że ironicznej, nigdy zaś powierzchownej opowieści, którą zatytułował „Drogami wokół Bogoty”, udało się mu rozsupłać gmatwaninę potarganego krajobrazu kolumbijskiego i stworzyć urzekającą syntezę reportażu, książki podróżniczej i historycznej. „Najlepsi brytyjscy autorzy literatury podróżniczej, tacy jak Norman Lewis czy Bruce Chatwin, potrafią podzielić się z czytelnikiem więcej niż samą przygodą podróżniczą. Feiling jest jednym z nich (...) błyskotliwa, wnikliwa i niezmiernie przyjemna lektura”. Robert Carver, „Spectator” „Najbardziej poruszającymi historiami w książce dzielą się z Feilingiem ci, których spotyka on w drodze. Ich portrety zapadają głęboko w pamięć. (…) jest to przemyślana i dobrze napisana opowieść”. David Gallagher, „The Times Literary Supplement” „Doskonała, ważna pozycja (...) wyjaśnia skomplikowaną historię Kolumbii tym, którym kojarzy się ona jedynie z kokainą i przemocą”. Rachel Asden, „Observer” „Docierająca do sedna problemu i napisana stylem eleganckim. Feiling pisze piórem zaprawionego dziennikarza i pisarza-podróżnika”. Carl Wilkinson, „Financial Times”
Szesnaście rozmów z uczestnikami i obserwatorami wszystkich mundiali, na których grali biało-czerwoni. To zarówno odtworzenie ich ówczesnych gorących emocji, jak i chłodne oceny po czasie. To przywołanie wydarzeń, które dla kibiców były niedostępne, a dla sprawozdawców pozostały niezauważone. To słodkie opisy sukcesów i gorzkie bilanse niepowodzeń. „Mistrzowskie rozmowy” zabierają czytelnika na spacer po mundialowych boiskach, szatniach i hotelach, w których przebywały reprezentacje Polski z roczników 1938, 1974, 1978, 1982, 1986, 2002 oraz 2006. W rolę przewodników tych spacerów wcielają się uczestnicy tamtych turniejów – zarówno postacie pierwszoplanowe, jak i ci z dalszego planu. Prowadzący rozmowy i autor książki, Nikodem Chinowski, porusza sprawy przyjemne i trudne, pyta o wydarzenia publicznie znane, jak i o te do tej pory pozostające w zamkniętej szufladzie. Publikacja wzbogacona jest o znakomite grafiki, tworzące całościowy obraz polskich mundiali z lat 1938-2006.
Jesteśmy na Karaibach w roku Pańskim 1715, w czasie zmieniających się sojuszy i ciągłej rywalizacji o wpływy w regionie korony hiszpańskiej i Królestwa Wielkiej Brytanii. Między głównymi aktorami krwawych morskich bitew i wzajemnych najazdów na skolonizowane przez Anglików lub Hiszpanów wyspy i wysepki, trudno czasem rozróżnić kto jest „parszywym piratem”, a kto wysoko wykwalifikowanym dowódcą regularnej floty. Pełna zaskakujących zwrotów akcji, brawurowa mieszanka powieści historycznej, awanturniczej, obyczajowej i przygodowej. "Silver Stag A.M. Rosner przynosi nam wszystko, czego wymagają reguły przygodowo-pirackiego gatunku. Otrzymujemy świetnie opowiedziane dzieje kolonialnej rywalizacji na morzu i lądzie. Na tle autentycznych wydarzeń pojawiają się barwne i charakterystyczne dla epoki postaci. Poznajemy historię męskiej przyjaźni i lojalności oraz tajemnicę, która się z nią wiąże; szalone projekty i niespełnione plany matrymonialne; uczestniczymy w bitwach i morskich abordażach, efektownych pojedynkach, napadach i ucieczkach. Spotykamy ludzi złych i okrutnych, równocześnie mądrych i szlachetnych, choć niekoniecznie urodzonych pod szczęśliwą gwiazdą. Przede wszystkim zaś odkrywamy sekrety angielskich dżentelmenów, których mądrość, ogłada i humanitaryzm wystawione zostaną na ogniową próbę dramatycznych wydarzeń". prof. Tadeusz Cegielski
Zjawisko, jakim jest futbol, doczekało się wielu opracowań i publikacji - poczynając od naukowych i historycznych, przez powieści fabularne po publicystykę i reportaż. Jednak takiej książki na rynku polskim jeszcze nie było! „Fultbolowa rewolucja” opowiada o zmianach, jakie dokonały się w mateczniku piłki nożnej, którym jest Wielka Brytania. Jest to historia oddolnego ruchu społecznego mającego na celu uzdrowienie współczesnego futbolu poprzez zaangażowanie kibiców w samodzielne tworzenie klubów sportowych. Jim Keoghan w sposób fascynujący przedstawia narodziny i rozkwit niesamowitego ruchu społecznego, który przerodził się w wyjątkową siłę rewolucyjną, budując podwaliny nowoczesnego i niezależnego sportu. Taka historia może się również zdarzyć w Polsce.
Jak bardzo polskiemu światkowi piłkarskiemu zaszkodzi coming out jednego z kluczowych piłkarzy? Czy pogłoski o sabotażu mistrzostw są prawdziwe? Skąd biorą się afrykańscy piłkarze w polskiej lidze? Przed naszą reprezentacją kilka naprawdę trudnych pytań! "Futbol to mikrokosmos z siusiakiem. Miejsce kadry jest w nim szczególne. To sam czubek siusiaka". "Pressing" Rafała Lipskiego to powieść z gatunku political fiction, która dotyka jednego z najbardziej wrażliwych obszarów męskiej rywalizacji. Sprawdź, czy obiecujący polski napastnik przezwycięży presję społeczną. Jak ekscentryczny selekcjoner poradzi sobie z "czarną owcą" w drużynie? Co na mistrzostwa planują hackerzy? Czy dziennikarska obsesja przekraczania kolejnych granic moralnych jest uleczalna? To najgorętsze wydarzenie tego sezonu! Nieważne, czy jesteś kibicem, czy też futbol jest Ci obojętny – ta książka sprawi, że inaczej spojrzysz na męską szatnię i zgrupowania zespołu. Przygotuj się na bardzo niewygodne odpowiedzi!
Kochamy powieści! Kobiety, mężczyźni, dorośli, dzieci... właściwie wszyscy. Różni nas tylko ulubiona tematyka. Lubimy czytać, ale pewnie wielu z nas zamarzyło kiedyś choć raz, przez chwilę, gdzieś w głębi serca, aby powieść napisać. Dwa sympatyczne mole książkowe Tomik i Powiastka wprowadzają czytelnika-autora w świat podstawowych terminów literackich i towarzyszą mu podczas pisania opowieści. Podpowiadają, jak krok po kroku: zbudować akcję powieści, wprowadzać i charakteryzować bohaterów czy napisać ciekawe dialogi. Czytelnik, słuchając dobrych rad i stosując się do instrukcji, a jednocześnie wykorzystując własne pomysły, staje się autorem. Tomik i Powiastka dają know-how, a jednocześnie zostawiają autorom dużo swobody artystycznej. W efekcie powstaje niebanalne dzieło wymarzona powieść czytelnika. Powieść krok po kroku przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy pragną napisać książkę, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Teoretycznie to literatura dla starszych dzieci lub młodszej młodzieży (wiek 9-12 lat), jednak Powieść krok po kroku to książka otwarta opiera się na interakcji z czytelnikiem. Im więcej w nią włożymy, tym więcej dostaniemy: wysiłek, wiedza, starania i doświadczenie przekładają się na bogate i wartościowe dzieło. Pisanie książki to świetna zabawa dla każdego, bez względu na wiek.
Jak trudno położyć dziecko do łóżka wie chyba każdy. Wspólne czytanie to sprawdzone rozwiązanie. Przedsenny rytuał z książką jest najlepszym sposobem na wyciszenie i łagodne wejście do krainy snu. Czyż sami kiedyś nie chcieliśmy, by nam czytano do snu? Ach ci nasi rodzice! Tak czekali na tę chwilę, kiedy już zaśniemy. Cykl „Usypianki” został stworzony z myślą chwilach, kiedy przytulając malucha, dajemy sobie wspólny czas na zamknięcie dnia. Historia „O Łosiu, który szukał przyjaciela” to opowieść o potrzebie znalezienia miejsca dla siebie. Tytułowy bohater, nie pasując do przestrzeni, w której się znalazł, szuka kogoś, kto zechce go dostrzec i zaprosić do wspólnego spędzania czasu, do wspólnej zabawy. Niestety, świat nie jest dla niego przyjazny, a instytucje, w których zazwyczaj funkcjonują ludzie odrzucają go ze względu na „inność”. Dopiero miłość dziecka sprawia, że Łoś znajduje, to czego tak bardzo pragnął. Opowieść o Niebieskim Łosiu jest także wędrówką przez miasto. Szczegółowo wymienione miejsca i przedmioty pokazują, jak bogate i zazwyczaj niezauważane jest miejskie otoczenia. To nie tylko ulice, budynki i samochody, ale także drzewa, ptaki, a nawet żaby i ryby. Kolejno wymieniane nazwy, sprawiają, że mały czytelnik powoli wycisza się, a jego powieki stają się cięższe i cięższe.
Moje dziecko nie chce spać, co robić? To pytanie zadajemy psychologom, lekarzom, Internetowi. Czy jest uniwersalna rada? Jak trudno położyć dziecko do łóżka wie chyba każdy. My praktykujemy sprawdzone rozwiązanie - wspólne czytanie. Wieczorny rytuał przedsenny z książką to najlepszy sposób na wyciszenie i łagodne wejście do krainy snu. Czyż sami nie zasypiamy nad książką, mając tuż pod powiekami obrazy i słowa, przeżywając emocje bohaterów? Seria „Usypianki” została stworzona z myślą o tych chwilach, kiedy przytulając malucha, dajemy sobie wspólny czas na zamknięcie dnia. Opowieść „O pociągu, którego nikt nie chciał” to rozpisana na obrazki historia porzuconego przedmiotu, który ożywa i staje się znów piękny dzięki marzeniu dziecka. Wystarczy dostrzec wartość, tam gdzie inni jej nie dostrzegają. Wystarczy pokochać to, czego inni nie kochają. Historia starego pociągu porzuconego na bocznicy kolejowej odnosi nie tylko do emocji, ale uczy też, jak zmienia się funkcja przedmiotów, jak stają się niepotrzebne, mimo że mogłyby wciąż być wykorzystywane. Wyrzucanie, niszczenie i kupowanie wciąż nowych rzeczy to zagrożenie, o którym na co dzień nie myślimy. Ileż jeszcze zniesie nasza planeta? Ile składowisk rzeczy niepotrzebnych wyrośnie wokół nas?
Nazywają je „aniołami śmierci”. Stanowią koszmar dżihadystów wierzących, że zabici przez kobietę, nie wstąpią do raju. W armii kurdyjskich peszmergów, która rzuciła wyzwanie terrorystom z tzw. Państwa Islamskiego, co trzeci bojownik jest kobietą. „Droga w nieznane” to dramatyczny reportaż o rewolucjonistkach z Rożawy – quasi-autonomicznego regionu w rozdartej wojną Syrii. To historia kobiet, które brały czynny udział w wyzwalaniu obszarów na granicy turecko-syryjskiej spod rządów ISIS. Kurdyjskie feministki, chwytając za broń, podejmują walkę – nie tylko w sprzeciwie wobec tzw. Państwa Islamskiego, ale przede wszystkim na rzecz swoich praw społecznych i ekonomicznych.
Apokryf Juliana to powieść o potrzebie miłości, bliskości, odkrycia na nowo i uświęcenia seksu w pornograficznym świecie, o samotności i współczesnych lękach. O traumach – tych ziemskich i tych kosmicznych, szaleństwie i przezwyciężającej mroki sile niewinności i wyobraźni. O poszukiwaniu Piękna i Wolności. O rozpoczynaniu wszystkiego od nowa. „Niezwykła literacko, bardzo współczesna, młoda, odważna i bezkompromisowa próba otwarcia się na łączącą ponad podziałami kulturowymi i religijnymi wizję metafizycznej rzeczywistości i przenikającej całą naturę boskości, do której dotrzeć może każdy. Apokryf Juliana uzmysławia odpowiedzialność za życie, z którym jesteśmy połączeni dużo trwalszą więzią, niż nam się wydaje.” - Xawery Żuławski
ALFABET, KTÓRY KOMPLEKSOWO, RZETELNIE I CIEKAWIE OPISUJE ŚWIAT KOBIECEJ PIŁKI NOŻNEJ Gary Lineker, legendarny angielski piłkarz, powiedział kiedyś, że futbol to taka gra, w której dwudziestu dwóch mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy. I o ile z drugą częścią tej często cytowanej wypowiedzi można polemizować, o tyle pierwsza jest zwyczajnie nieprawdziwa. Nie tylko mężczyźni potrafią biegać za piłką. I choć maskulinizacja piłkarskiego środowiska jest w niektórych krajach nadal bardzo silna, a krzywdzące połowę ludzkości stereotypy są w wielu kulturach mocno zakorzenione, w ostatnich latach wiele się zmieniło. Wkroczyliśmy w epokę dynamicznego rozwoju żeńskiego futbolu, a obejmująca kolejne kraje intensywna ekspansja kobiecej piłki jest już nie do zatrzymania. Jared Burzynski – publicysta, który od niemal dwóch dekad z bliska obserwuje świat kobiecej piłki nożnej w Europie, Azji i Ameryce Północnej – obala mity, rozprawia się z seksizmem komentatorów sportowych, pyta o rolę mediów i sponsorów. Zastanawia się, kto jest najlepszą piłkarką świata i czy w reprezentacji Szwecji jest choć jedna zdeklarowana heteroseksualistka. Wyjaśnia różnice między do bólu fizyczną szkołą amerykańską a zdyscyplinowaną taktycznie piłką azjatycką. Wspomina największe skandalistki, mecze, których nie sposób zapomnieć, eliminacje do Euro 2017 na łódzkim stadionie w budowie i zagląda na boisko do Konina. Wszystko po to, by pokazać, że żeński futbol już od dawna nie jest niszowym hobby, ale dyscypliną, która jest numerem jeden wśród kobiecych sportów zespołowych.
„Edu karty” to nauka przez zabawę. Dwustronne edukacyjne karty zostały opracowane z myślą o dzieciach i młodzieży, które – dzięki prostej karcianej zabawie – będą mogły poszerzyć i utrwalić swoją wiedzę. Seria „Kraje / Flagi państwowe” zawiera 55 dwustronnych kolorowych kart edukacyjnych m.in. z obrazami flag, informacją o kraju, jego powierzchni i liczbie ludności, a także kontynencie, na którym znajduje się dany kraj. Dodatkowo, w zestawie jest 50 kart do gry memo, w którą dziecko może grać samo lub z przyjaciółmi czy rodzicami. Ponadto, komplet zawiera karty in blanco do własnych zapisków pozwalających na utrwalenie wiedzy bądź zapisywanie punktacji w grze memo.