Menu

Jagiełło Jakub

To już drugie wydanie przewodnika z serii "aktywnie" po Beskidzie Niskim. Przewodniki te zawierają propozycje wycieczek pieszych, zarówno okrężnych, jak i z punktu A do punktu B. Trasy są bardzo zróżnicowane pod względem długości, każdy turysta znajdzie więc coś odpowiedniego dla siebie. Są trasy spacerowe na kilka godzin, prawdziwe wyrypy, propozycje eksploracji mało znanych szczytów, jak i zestaw wycieczek dla dzieci z większą ilością atrakcji. Przy każdej z tras podaliśmy trudności orientacyjne, długość trasy, przewyższenia, czas przejścia, oznakowanie szlaków oraz krótki opis, dlaczego warto się tu wybrać. W aktualnym wydaniu przewodnika umieściliśmy aż 34 propozycje wycieczek i poszerzyliśmy zasięg książki o słowacką część Beskidu Niskiego.
Prezentujemy Państwu pierwszy przewodnik po najwybitniejszych szczytach Polski. Pomysł na jego realizację wziął się stąd, że skoro mamy już przewodnik po dobrze rozpoznawalnych najwyższych górach Polski, to może wypadałoby docenić te, które najwyższe nie są, ale wybitne z całą pewnością. A należą do nich choćby 9. i 10. w naszym zestawieniu Luboń Wielki i Wielka Rawka. Czasami zdarza się bowiem, że to właśnie nie najwyższy szczyt, ale ten najbardziej oddalony od reszty, jest najwybitniejszy w danym paśmie. I, o ile najwyższe szczyty pasm czasem nie są pięknymi górami, o tyle trudno to powiedzieć o zwalistych, odosobnionych wybitnych wierzchołkach. W przewodniku zawarliśmy aż 50 najwybitniejszych szczytów w Polsce. Do każdego opisu dodaliśmy ciekawostki historyczne oraz trasy dojściowe. Na końcu prezentujemy też listę znanych, aczkolwiek w ogóle niewybitnych szczytów. Czy wiesz, że Najwybitniejszym szczytem polskich Tatr jest... Kominiarski Wierch (1829 m n.p.m.). I znajduje się on dopiero na 25. miejscu naszego zestawienia
Tego przewodnika nie trzeba reklamować. Wystarczy napisać, że opisano w nim 157 opuszczonych miejsc na Dolnym Śląsku między Świdnicą a Głogowem.Jest to już 3. tom poświęcony zrujnowanym zabytkom Dolnego Śląska (planowane są jeszcze 2). Obejmuje północno-zachodni obszar województwa dolnośląskiego. Przewodnik poprowadzi Ciebie do miejsc, których „się nie zwiedza” i „się nie opisuje”. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, opuszczone kościoły, cmentarze żydowskie, fortyfikacje, bunkry Armii Radzieckiej, dziwne pomniki, zabytki techniki.
Bardzo dokładny przewodnik kajakowy po Wieprzy i jej dopływach: Pokrzywnej, Studnicy i Grabowej. Nowy kilometraż, kolorowe mapy i zdjęcia, opisane trudności szlaku kajakowego oraz nadrzeczne zabytki.