Menu

Paulina Braiter

NOMINACJE DO CZTERECH NAGRÓD EISNERA 2017. W drugim tomie bestsellerowej serii Brubakera i Phillipsa sytuacja głównego bohatera wyraźnie się pogarsza. Policja już wie, że w mieście pojawił się ktoś, kto strzela do złych ludzi. Podczas gdy władze tworzą specjalną grupę operacyjną mającą schwytać człowieka w masce, Dylan coraz bardziej wikła się w mroczny pakt który zawarł z nawiedzającym go demonem... „Zabijaj dla mnie albo zgin". "Połączenie kryminału z horrorem (zarówno psychologicznym, jak i paranormalnym) nadaje tej klasycznej opowieści o zamaskowanym mścicielu unikalnego charakteru. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. Zdecydowanie nie dla dzieci, cała reszta nie może tego przegapić". - Library Journal
Księga trzecia cyklu "Dziedzictwo" "Nowy numer jeden wśród literatury dziecięcej". U.S. News & World Report
Doc Horror i spółka wracają do Pacific City, lecz nie dane jest im zaznać spokoju. Ulicami miasta, w poszukiwaniu ofiar, wędrują żywe trupy. Czy ma to jakiś związek z tajemniczą starożytną jaskinią, którą bada Doc? Jakie sekrety kryją za sobą masywne wrota znajdujące się pod warstwą litej skały? Nocturnals to gwarancja fantastycznego klimatu i genialnych rysunków. Charakterystyczna pulpowa stylistyka miesza się tym razem z silnymi inspiracjami prozą Lovecrafta. W drugim tomie, oprócz zamkniętych historii o kryjących się w mrokach nocy obrońcach porządku, dostajemy całą masę grafik, projektów, szkiców i niezrealizowanych scenariuszy. Istna gratka dla każdego fana okołogotyckich klimatów.
Odkryjcie, jak narastał konflikt między ulubionymi bohaterami i odrażającymi czarnymi charakterami! Dowiedzcie się, jak złożone i brutalne machinacje rodu Harkonnenów kształtowały od dziecka przyszłość ikonicznych postaci – Gurneya Hallecka, lady Jessiki i Lieta Kynesa! Jak trudnych wyborów musi dokonać Leto, gdy baron Harkonnen spiskuje nie tylko przeciw rodowi Atrydów, ale też Bene Gesserit i samemu imperatorowi? I kto z daleka obserwuje młodego księcia? Ta niebezpieczna postać wywrze ogromny wpływ na jego ród i przyszłość... Drugi oficjalny prequel Diuny, bestsellerowy Ród Harkonnenów po raz pierwszy w wersji komiksowej, w adaptacji nagradzanych pisarzy Briana Herberta i Kevina J. Andersona, z ilustracjami Michaela Shelfera (Domino).
Czwarty i ostatni tom serii rozgrywającej się w wymyślonym przez Neila Gaimana uniwersum Sandmana. Głównym bohaterem tej opowieści jest zarówno okrutny, jak i miłosierny Lucyfer. Niosący Światło wyrusza w dalszą wędrówkę – do krainy umarłych i do niezwykłego ogrodu Losu, starszego brata Snu. Wtedy Lucyfer ostatecznie dochodzi do wniosku, że należy coś zmienić. Coś bardzo ważnego, co wywróci całą rzeczywistość do góry nogami. Zmieni się wszystko, ale czy na lepsze i czy ten stan ma szansę się utrzymać? Scenariusz serii tworzy specjalizujący się w horrorach brytyjski autor Dan Watters, znany z takich cykli jak „Limbo”, „The Shadow” czy „Deep Roots”. Rysunki są dziełem kilku grafików, przede wszystkim dwóch Argentyńczyków, braci Maxa i Sebastiana Fiumarów, którzy przebojem zdobyli amerykański rynek, ilustrując opowieści o superbohaterach, a także historie ze świata Hellboya czy Czarnego Młota. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie jako „Lucifer: Devil at Heart”( #20–24). Komiks dla dorosłych.
Po bitwie o Arrakin zbrojmistrz rodu Atrydów, Gurney Halleck, chroni się u przemytników przyprawy, przysięgając Harkonnenom zemstę. Aby wdrożyć plan w życie, Gurney podejmuje walkę nie tylko z wrogim rodem, ale i z samą Gildią Kosmiczną! Opowieść zarówno dla fanów książkowego cyklu, jak i niedawnego hitu filmowego.
Ostatni album zbiorczy legendarnej serii Granta Morrisona, jednego z brytyjskich twórców, którzy pod koniec XX wieku zmienili oblicze komiksu amerykańskiego. Niewidzialni to anarchistyczne grupy walczące z odrażającymi siłami rządzącymi światem. Ich celem jest pokonanie istot kierujących z cienia rządami i korporacjami. Ale czy misja Niewidzialnych ma szanse powodzenia w starciu z tak potężnymi przybyszami z innego wymiaru? W tym tomie Niewidzialni rozpoczynają atak na podziemnie laboratorium w Nowym Meksyku, aby zdobyć lekarstwo na wirusa HIV, a ostateczny los ludzkości zostanie rozstrzygnięty w apokaliptycznym międzywymiarowym starciu! Autorem scenariusza jest sławny Szkot Grant Morrison, twórca takich dzieł jak „Doom Patrol” i „Multiwersum” czy opowieści o Batmanie, Supermanie i Animal Manie. Za rysunki odpowiada wielu wybitnych grafików amerykańskiego rynku komiksowego. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach serii „The Invisibles”, vol. 2, #14-22 i vol. 3 #12-1. Komiks dla dorosłych.
Szorstka i brutalna, ale pięknie namalowana baśniowa opowieść fantasy osadzona w, zamieszkałych przez czarownice i inne magiczne istoty, Apallachach. Eric Powell to twórca jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii we współczesnym komiksie - The Goon. Zamiłowanie i głęboka znajomość amerykańskiego folkloru pozwala tworzyć Powellowi wspaniałe, czasem straszne, czasem zabawne, ale zawsze niezwykle wyraziste historie. Hillbilly jest tego najlepszym dowodem.
Najsłynniejsza powieść Neila Gaimana. Zdobyła serca czytelników na całym świecie. Opowieść o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe a tradycjami, które powstawały przez wieki. Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas ludzi na początku nowego tysiąclecia. Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach – wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój... „Amerykańscy bogowie” zdobyli najważniejsze nagrody w 2002 r.: Hugo, Nebula, Locus oraz Bram Stoker Award, wszystkie w kategorii "Najlepsza Powieść". Byli też nominowani do nagrody BSFA. „Amerykańscy bogowie”, to prawdziwy cud. Gaiman opowiada w nich całkowicie nieprawdopodobną historię, historię iście mityczną w sposób przejmujący i wiarygodny. To bardzo ważna książka. - Jonathan Caroroll Opowieść przejmująca, chwilami straszna, chwilami magiczna, głęboka, mądra, szlachetna i bogata - prawdziwe dzieło mistrza. - Peter Straub
Nocturnals to seria łącząca elementy dark fantasy, horroru i komiksu suprerbohaterskiego. Fabuła komiksu obraca się wokół grupy nadnaturalnych istot, które chronią świat przed niewyobrażalnymi, nadnaturalnymi zagrożeniami. Pierwsze, co rzuca się w oczy to niesamowite rysunki. Wystarczy otworzyć na przypadkowej stronie, żeby stwierdzić, że Dan Brereton, autor Nocturnals, to niekwestionowany arcymistrz współczesnego komiksu. Już sama warstwa graficzna sprawia, że obok komiksu nie da się przejść obojętnie. A wystarczy zacząć czytać, żeby przekonać się, że scenariusz w niczym nie ustępuje rysunkom.
OPOWIEDZIANA PO RAZ PIERWSZY PASJONUJĄCA HISTORIA WZLOTU I UPADKU WYSPIARSKIEGO KRÓLESTWA NÚMENOR J.R.R. Tolkien powiedział kiedyś o Drugiej Erze Śródziemia, że "to mroczne czasy, i nie opisuję (ani nie potrzebuję opisywać) zbyt wielu epizodów z jej historii". I przez wiele lat czytelnicy musieli się zadowolić jedynie intrygującymi wzmiankami o niej na stronach Władcy Pierścieni i dodatków, wspominających o wykuciu Pierścieni Władzy, wzniesieniu Barad-duru i rosnących wpływach Saurona. Dopiero gdy Christopher Tolkien po śmierci ojca opublikował Silmarillion, pojawiła się możliwość opowiedzenia pełniejszej historii Drugiej Ery. Jeszcze więcej informacji na ten temat pojawiło się w kolejnych publikacjach, najpierw w Niedokończonych opowieściach Śródziemia i Númenoru, a potem w monumentalnej dwunastotomowej Historii Śródziemia, w której syn pisarza zgromadził i omówił liczne dalsze opowieści ojca, często zachowane jedynie w formie brudnopisów. Teraz zaś Brian Sibley, trzymając się chronologii z "Rachuby lat", zamieszczonej w dodatkach do Władcy Pierścieni, skompilował nową kronikę Drugiej Ery Śródziemia, opowiedzianą głównie słowami samego J.R.R. Tolkiena, pochodzącymi z różnych publikowanych tekstów i zilustrowaną zupełnie nowymi akwarelami i szkicami nestora grafiki tolkienowskiej, Alana Lee. "Książka ta, fizycznie piękna i wręcz oszałamiająca swą mocą, to wielkie kompendium wszystkiego, co Tolkien napisał na temat okresu, w którym położono podwaliny Władcy Pierścieni”. John Garth, autor książki Tolkien i pierwsza wojna światowa
„Lot Ikara. Stranger Things” - Caitlin Schneiderhan Historia Eddiego Munsona na dwa lata przed makabrycznymi wydarzeniami z 4. sezonu serialu. Ciężkie brzmienia, riffy i przesterowane gitary to znak rozpoznawczy Eddiego. Ten długowłosy, wytatuowany, niemogący ukończyć szkoły chłopak – wyrzutek z zamiłowaniem do makabry, heavy metalu i gry RPG Dungeons & Dragons oskarżanej o powiązania z satanizmem – przez przypadek zostaje świadkiem nadprzyrodzonego morderstwa i bardzo szybko staje się głównym podejrzanym… Tak było w 4. Sezonie serialu „Stranger Things”. Co jednak wydarzyło się przed starciem Eddiego z Vecną? Jaka jest historia zespołu Trupia Trumna? Kim jest Eddie Munson? Hawkins w stanie Indiana to typowe wyczesane amerykańskie miasteczko. Nie dla Eddiego, metalowca i społecznego wyrzutka. Chłopak czuje się tu, jakby nieustannie przebywał w Grobowcach Grozy z Dungeons and Dragons. Całe szczęście, że do końca liceum zostało mu tylko kilka miesięcy i może zabijać czas, grając w RPG w Klubie Ognia Piekielnego i występując w zespole Trupia Trumna. Ale kiedy pewnego dnia spotyka Paige – dziewczynę, która uciekła z Hawkins i została producentką muzyczną w Los Angeles – czuje, że ma szansę na nowe życie. Wystarczy nagrać taśmę demo z najlepszymi kawałkami Trupiej Trumny i wysłać producentce. Proste! Niestety nagranie kosztuje, a Eddie jest spłukany. Stawka jest jednak zbyt wysoka, aby tak po prostu zrezygnować…. Zrobi wszystko, byle uciec jak najdalej od Hawkins… Dwa lata przed makabrycznymi wydarzeniami z czwartego sezonu „Stranger Things” Eddie Munson ma przeczucie, że 1984 to będzie jego rok. Lecę. Moje życie to jedna wielka wtopa. Wszędzie tylko płać albo płacz, płyń albo giń, sukces albo śmierć… Powinienem budzić się w nocy, zlany potem. Dostawać ataku paniki za każdym razem, gdy muszę podjąć decyzję ważniejszą od tego, co jem na obiad. A ja? Lecę… Coraz wyżej i wyżej… Fragment książki
Przygoda, humor i zaskakujące pomysły – to cechy charakterystyczne tego zbioru opowieści! Alan Moore przedstawia swoje wizje dziwnej przyszłości! Jakie opowieści przyniesie jutro? Osobliwe odkrycia naukowe Jacka B. Quicka w wiejskim Queerwater w stanie Kansas; zabójstwa, zamęt i zagadki Greyshirta i Cobweb w Indigo City; szalone wybryki Pierwszego Amerykanina i US Aniołka w całym kraju, a także pokryte kleksami przygody Splasha Brannigana w Coffeeburgu. Scenariusze wszystkich historii napisał wybitny brytyjski autor Alan Moore, twórca tak słynnych dzieł komiksowych, jak „Strażnicy”, „Liga Niezwykłych Dżentelmenów”, „V jak vendetta”, „Marvelman”. Rysunki wykonali: Jim Baikie, Hilary Barta, Joyce Chin, Dame Darcy, Melinda Gebbie, Kevin Nowlan Rick Veitch. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Tomorrow Stories” #1–12.
Ostatni tom opowieści o młodym magu Timie Hunterze, która rozgrywa się w stworzonym przez Neila Gaimana uniwersum Sandmana. Choć Timowi przeznaczone jest zostać najpotężniejszym magiem wszechświata, jego przyszłość nie jest jeszcze ostatecznie określona. Chłopak może zarówno stać się największym sojusznikiem dobra w dziejach świata magii, jak i okazać się wcielonym złem. Niestety ta druga opcja zdaje się bliższa rzeczywistości, kiedy w obecnych czasach zjawia się zły Tim Hunter z przyszłości. Cyniczny mag John Constantine – sam nieźle zaznajomiony ze złem – święcie wierzy, że aby powstrzymać złowrogą wersję Tima, obecny Tim musi umrzeć. Ale nastolatek jest przekonany, że tylko on sam może pokonać swoją diabelską kopię. Czy wszechświat jest wystarczająco duży dla dwóch Timów Hunterów? Autorami scenariusza są: amerykańska scenarzystka Kat Howard („Roses and Rot”, „An Unkindness of Magicians”) i angielski pisarz i dziennikarz David Barnett („Eve Stranger”, „Punks Not Dead”), a twórcami rysunków – kanadyjski grafik Tom Fowler („Doom Patrol”, „Green Arrow”, „Hulk”) i Craig Taillefer („Wahoo Morris”, tusz w: #3 i 4 „Refrigerator Full of Heads”, tusz w: „The Sandman Universe: Dead Boy Detectives”). Album zawiera zeszyty 14–22 serii oryginalnej.
Kolejny, dziewiąty już tom niezwykłej serii o Sandmanie – Władcy Snów, autorstwa Neila Gaimana. Panie Łaskawe mają wiele imion: Erynie, Eumenidy, Furie. Są uosobieniem zemsty, nieprzejednanym i niepowstrzymanym. Nie spoczną, dopóki zbrodnie, za które chcą ukarać, nie zostaną zmyte krwią. To do nich zwraca się Lyta Hall, gdy ginie jej synek Daniel. Ich celem staje się wówczas Sen z Nieskończonych. Ale za smutkiem i nieustępliwą wściekłością matki kryją się mroczniejsze siły, a to, co wprawią w ruch, będzie wymagało poświęcenia większego niż wszystko, czego dotychczas doświadczyło Śnienie. Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w opowieści spowodowały, że „Sandman” został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award – nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych, m.in. Marc Hempel („Lucyfer”, „Niewidzialni”) czy Dean Ormston („Sędzia Dredd”, „Lucyfer”).
Ósmy tom niezwykłej serii o Sandmanie – Władcy Snów, autorstwa Neila Gaimana. W „Końcu Światów” wędrowcy z różnych epok, mitów i wyobraźni szukają schronienia przed furią rzeczywistości w gościnnych salach tajemniczej gospody. Przeczekując szalejącą wokół burzę, podróżnicy opowiadają o miejscach, w których byli, o rzeczach, które widzieli i o takich, o których śnili... Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w opowieści spowodowały, że „Sandman” został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award – nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych, m.in. Bryan Talbot („Baśnie”, „Hellblazer”), John Watkiss („Starman”, „Deadman”) czy Michael Allred („Batman Black & White”).
Postać Śmierci z Nieskończonych – znana wszystkim wielbicielom Neila Gaimana – wyłoniła się z kart jego bestsellerowego arcydzieła „Sandman”, i w krótkim czasie stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych bohaterek tego autora. W interpretacji Gaimana starsza siostra Snu jest atrakcyjną brunetką, stylizowaną na gotkę. Jest wesoła, dowcipna i ironiczna, kocha ludzi i… życie. Niniejsze wydanie „Śmierci” zawiera wszystkie historie Gaimana, w których Śmierć występuje w roli głównej: „Śmierć – wysoka cena życia”, „Śmierć – pełnia życia”, zeszyty „Sandmana” – „Odgłos jej skrzydeł” i „Fasada”, rozdział „Śmierć i Wenecja” z „Sandmana – nocy nieskończonych” oraz „Zimową opowieść”, „Koło” i „Śmierć mówi o życiu”. Zbiór zawiera również bogatą galerię portretów Śmierci autorstwa najwybitniejszych artystów komiksowych. Miniseria „Wysoka cena życia w 1994 roku została uhonorowana dwoma Nagrodami Eisnera. Autorem scenariuszy wszystkich zamieszczonych w zbiorze opowieści jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych, m.in. Mike Dringenberg, Malcolm Jones III, Jeff Jones, Chris Bachalo, P. Craig Russel i Dave McKean.
Trzecia i ostatnia część rozgrywającej się w uniwersum Sandmana opowieści o bogini wudu Erzulie i jej staraniach o odzyskanie magicznego Domu Szeptów. Klucz do powodzenia Erzulie może spoczywać w dłoniach dziewczynki Poquity, która zaprzyjaźnia się z pozornie miłą istotą, a tak naprawdę najgroźniejszym mieszkańcem Śnienia – Koryntczykiem! Demon ten usiłuje przejąć władzę nad Domem Obserwatorów. Niestety nie wszystko idzie po jego myśli, a w konsekwencji zaraża złem miliony wyznawców Erzulie. Bogini będzie musiała go powstrzymać. Tymczasem jest ktoś, kto po stuleciach dąży do zemsty na strasznym pająku Anansim... Scenariusz serii stworzyli kanadyjska pisarka Nalo Hopkinson, znana z opowieści korzystających z duchowej tradycji ludów karaibskich, oraz brytyjski scenarzysta Dan Watters, specjalista od horrorów („Coffin Bound”, „The Shadow”). Rysunki są dziełem przede wszystkim Dominike „Domo” Stantona, amerykańskiego grafika znanego z takich serii jak „Doctor Strange/Punisher” czy „Pregnant Bitches of War”. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „House of Whispers” #13–22. Komiks dla dorosłych.
Prequel niezwykłej sagi o Władcy Snów – Sandmanie – w nowej edycji. Sandman wraz z szóstką ponadczasowych sióstr i braci kieruje siłami, które kształtują istnienie. Nadchodzi jednak rok 1915 i wszechświat zaraz się skończy. Co zrobią Pan Snów i jego krewni? Czy będą ingerować w bieg wydarzeń, czy wręcz przeciwnie – postanowią z wyżyn nieskończoności obserwować rozwój sytuacji? Scenarzystą serii jest Neil Gaiman, autor wielu bestsellerowych powieści i zbiorów opowiadań z gatunków fantasy i grozy („Koralina”, „Nigdziebądź”, „Amerykańscy bogowie”, „Gwiezdny pył”), za które otrzymał wiele nagród: Eisnera, Hugo, Nebulę, World Fantasy i Brama Stokera. Opowieść zilustrowali laureaci Nagrody Eisnera: rysownik J. H. Williamsa III (BATMAN, JONAH HEX, PROMETHEA, DETECTIVE COMICS) i kolorysta Dave Stewart (Star Wars, BBPO, SUPERMAN).
Przełomowa seria Granta Morrisona, jednego z brytyjskich twórców, którzy pod koniec XX wieku zmienili oblicze komiksu amerykańskiego. Od tysiącleci siły z innego wymiaru dążą do zapanowania nad naszą rzeczywistością i uczynienia z ludzi niewolników. Na szczęście od równie dawna działają Niewidzialni – grupki świadomych zagrożenia osób o nadnaturalnych zdolnościach. Jednym z tych oddziałów dowodzi King Mob. W tej chwili jego najważniejszym celem jest odnalezienia pewnego nastolatka, od którego zależy przyszłość walki z zakulisową dyktaturą. Misteria szamańskie, magia chaosu, bóstwa rodem z mitologii Lovecrafta – to wszystko jest w opowieści o Niewidzialnych. A do tego szczypta humoru i optymizmu. Autorem scenariusza jest sławny Szkot Grant Morrison, twórca takich dzieł jak „Doom Patrol” i „Multiwersum” czy opowieści o Batmanie, Supermanie i Animal Manie. Rysunki są dziełem najlepszych artystów z amerykańskiego rynku komiksowego. Album zawiera zeszyty 13-25 serii oryginalnej. Komiks dla dorosłych.
„Nemo. Trylogia” to zbiorcze wydanie trzech opowieści znakomitego duetu autorskiego, Alana Moore’a i Kevina O’Neilla, którzy brawurowo przedstawiają przygody córki legendarnego kapitana Nemo, członka Ligi Niezwykłych Dżentelmenów. Janni Dakkar znana jest przede wszystkim jako dziedziczka spuścizny swojego ojca i nowa kapitan „Nautilusa”, okrętu siejącego postrach wśród ludzi morza. W opowieściach zebranych w tym tomie poznajemy bohaterkę na przestrzeni wielu lat. W pierwszej z nich, zatytułowanej „Serce z lodu”, przemierzymy z księżniczką Antarktydę śladami ostatniej wyprawy jej ojca. Trafimy w okolice, o których pisali Edgar Allan Poe („Opowieść Artura Gordona Pyma z Nantucket”) oraz Howard Phillips Lovecraft („W Górach Szaleństwa”). W „Berlińskich różach” akcja przenosi się do roku 1941. Janni wraz z mężem Jackiem Strzałą spieszą na ratunek córce i trafiają w samo serce Rzeszy. W upiornej metropolii czekają na nich nie tylko wojska wroga, ale także pozostałości niesławnych Bohaterów Zmierzchu, niemieckiej odpowiedzi na Ligę Niezwykłych Dżentelmenów. Ostatni rozdział trylogii, noszący tytuł „Rzeka duchów”, ukazuje osiemdziesięcioletnią Janni Nemo w roku 1975. Bohaterka wyrusza „Nautilusem” na swoją ostatnią wyprawę w górę Amazonki, aby jeszcze raz zmierzyć się z dawnym wrogiem. Czy jednak ów cień z przeszłości istnieje naprawdę, czy to tylko jeden z duchów towarzyszących starej kapitan? Scenarzystą serii jest słynny brytyjski twórca Alan Moore, autor takich bestsellerów jak „Strażnicy”, „Promethea”, „V jak vendetta”, „Providence”. Rysunki są dziełem stałego grafika cyklu, Kevina O’Neilla („Nemezis the Warlock”, „Marshal Law”), zdobywcy wielu wyróżnień komiksowych, w tym dwóch Nagród Eisnera. Lektura trylogii nie wymaga dokładnej znajomości fabuły „Ligi Niezwykłych Dżentelmenów”. Album zawiera materiały wydane pierwotnie jako „Nemo: Heart of Ice”, „Nemo: Roses of Berlin” i „Nemo: River of Ghosts”. Komiks dla dorosłych.
Drugie wydanie wyjątkowego albumu Alana Moore’a i Kevina O’Neilla. Dzieło pełne aluzyjnego humoru i nawiązań do współczesnej i dawnej sztuki, a jednocześnie, dzięki dołączonym okularom i specjalnej technice druku, oferujące ciekawe efekty wizualne. Akcja komiksu rozpoczyna się w Wielkiej Brytanii pod koniec lat 50. XX wieku. Powróciwszy do Londynu po długiej nieobecności, dwoje członków dawno rozwiązanej Grupy Murray szuka ściśle tajnej książki opisującej wszystkie fakty związane z ich niezwykłą Ligą, legendarnego tomu znanego jako „Czarne Akta”. Czy mogą liczyć na sukces w jakże obcym XX wieku... i czy w ogóle zdołają ujść z życiem z Anglii? Album „Czarne Akta” zawiera nie tylko komiks, w którym ukazuje przygody Miny i Alana, ale także jest zbiorem tekstów, notatek, map, rysunków, które pozwalają czytelnikom poznać członków Ligi Niezwykłych Dżentelmenów i ich niezwykły świat. Scenarzystą serii jest słynny brytyjski twórca Alan Moore, autor takich bestsellerów jak „Strażnicy”, „Promethea”, „V jak vendetta”, „Providence”. Rysunki są dziełem stałego grafika cyklu, Kevina O’Neilla („Nemezis the Warlock”, „Marshal Law”), zdobywcy wielu wyróżnień komiksowych, w tym dwóch Nagród Eisnera. Album zawiera materiały wydane pierwotnie jako „The League of Extraordinary Gentlemen: Black Dossier”. Komiks dla dorosłych.
„Sandman” – wielokrotnie nagradzana, jedna z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów – stworzyła nowy standard dojrzałej, literackiej fantastyki we współczesnym komiksie. Seria, zilustrowana przez najwybitniejszych artystów komiksowych, obfituje w nawiązania kulturowe i religioznawcze, a w fabule płynnie przeplatają się wątki współczesne, fikcja, dramaty historyczne i legendy. W „Ulotnych życiach”, siódmym tomie serii, Maligna, najmłodsza z rodzeństwa Nieskończonych, skłania Władcę Snów, aby pomógł jej znaleźć ich zaginionego brata – Zniszczenie. Ich podróż poprzez świat i – ostatecznie – spotkanie ze Zniszczeniem oraz naprawienie związku Władcy Snów z jego synem Orfeuszem – zmienią Nieskończonych na zawsze. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za rysunki do tego tomu odpowiada dwoje wybitnych artystów komiksowych: Jill Thompson („Czarna orchidea”, „Niewidzialni”, „Transmetropolitan”) i Vince Locke („Sędzia Dredd”), znany z charakterystycznych okładek albumów death metalowej grupy Cannibal Corpse.
Trzeci i ostatni tom edycji zbiorczej bestsellerowej serii wymyślonej przez Alana Moore’a. W tym albumie swój talent scenopisarski i ilustracyjny pokazało wielu autorów amerykańskich i europejskich, którzy doprowadzili do końca sagę o Tomie Strongu. Wychowany w niezwykłych warunkach Tom wraz z żoną Dhaluą, córką Teslą oraz towarzyszami – inteligentną małpą Królem Salomon i mechanicznym służącym Pneumanem – stawiają czoło kolejnym porywającym wyzwaniom! Wyjaśnią sprawę zagrożenia z przestworzy, przeciwstawią się młodej kobiecie, która odmienia rzeczywistość, pokonają niezwykłą złodziejkę dzieł sztuki, dotrą do pradawnej świątyni, wyzwolą się z zaklęcia świata alternatywnego... Przeżyją jeszcze mnóstwo innych przygód nie tylko w Millennium City, ale także w innych częściach świata! Serię brytyjskiego giganta komiksu Alana Moore’a („Strażnicy”, „Promethea”, „V jak vendetta”, „Liga Niezwykłych Dżentelmenów”, „Prosto z piekła”, „Marvelman”) i amerykańskiego grafika Chrisa Sprouse’a („Batman”, „Hammerlocke”) kontynuują w tym tomie tak znani twórcy jak Brian Vaughan, Michael Moorcock, Peter Snejbjerg czy Duncan Fegredo. Tom zawiera zeszyty 25–36 serii oryginalnej.
1 2
z 2
skocz do z 2