Menu

Sonia Fernández-Vidal

Sonia Fernández-Vidal urodziła się 8 marca 1978 roku w Barcelonie w Hiszpanii. To pisarka i doktor nauk optycznych oraz informacji kwantowych. Autorka ukończyła Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie, gdzie obecnie jest profesorem na wydziale fizyki. Pisarka zajmuje się literaturą dziecięcą. Pracowała w prestiżowych ośrodkach, takich jak CERN, ICFO. Autorka jest współzałożycielką i dyrektorem ds. innowacji w firmie konsultingowej Gauss & Neumann. W 2017 roku czasopismo „Forbes” uznało Fernἁndez-Vidal za jedną z najbardziej kreatywnych osób na świecie.

Sonia Fernandez-Vidal – autorka trylogii, która odmieniła świat

Hiszpańska pisarka ma na swoim koncie trylogię „La puerta de los tres cerrojos”. W Polsce odnaleźć można ją pod tytułem „Drzwi o trzech zamkach”, w tłumaczeniu Joanny Ostrowskiej. Książka wydana była w 2022 roku przez wydawnictwo Znak emotikon. Jest to pierwszy tom trylogii publikowanej już w 17 krajach. W Hiszpanii została wydana w 2011 roku i utrzymywała się na liście bestsellerów wiele miesięcy. Kolejne części to: „La puerta de los tres cerrojos 2. La senda de las Quatro fuerzas” i „La puerta de los tres cerrojos 3. Los cinco reinos enteros”.

Sonia Fernandez-Vidal– inne powieści

Autorka ma również na swoim koncie książkę pt. „Quantic Love”, wydaną w 2012 roku. Powieść ta także znajdowała się na listach bestsellerów. Wydana została przez wydawnictwo Editorial La Galera. Trzecią pozycją, jaką opublikowała ta autorka w 2013 roku, jest „Desayuno con Particulas”. Książka powstała we współpracy z dziennikarzem Francesc Miralles. W Polsce dostępna jest pod tytułem „Przygody w kwantowej krainie”. Wydana została 26 września 2013 przez wydawnictwo Bellona.
Śniadanie z cząstkami. Opowieść o nauce, jakiej jeszcze nie było Sonia Fernandez-Vidal, Francesc Miralles Ta książka to niezwykła opowieść… o fizyce kwantowej. Chwila, chwila, poczekajcie! Nie odkładajcie jej na półkę, naprawdę nie ma się czego obawiać. Po prostu przyjmijcie nasze zaproszenie na wyjątkowe śniadanie – i zobaczcie, co się na nim wydarzy! Jeśli zdecydujecie się zagłębić w lekturze, odkryjecie cudowną i zagadkową krainę. Teoria kwantowa to jedna z najpiękniejszych i najbardziej zdumiewających teorii w nauce. Zawarte w niej prawa w porównaniu z naszymi doświadczeniami z życia codziennego są sprzeczne z intuicją, przez co wydają się zupełnie szalone. Kiedy tylko zanurzymy się w świat kwantów, nasze wyobrażenia o rzeczywistości, nawet tej najpowszedniejszej, zaczynają się chwiać. Sonia Fernández-Vidal, pisarka i doktorka fizyki kwantowej, oraz Francesc Miralles, pisarz i dziennikarz, zapraszają nas na niezwykłe, zaskakujące i przesympatyczne śniadanie, na które przybędą również Newton, Einstein, Heisenberg i inni słynni fizycy. Przy pysznych muffinkach i pączkach popijanych kawą z mlekiem i sokiem pomarańczowym wyruszymy w fascynującą i pełną niesamowitych odkryć podróż do początków wszechświata i w głąb ludzkiego umysłu. Dowiemy się, o co naprawdę chodzi w teleportacji, czym jest tak zwana boska cząstka, jak to możliwe, że jedna rzecz może być w dwóch miejscach jednocześnie… i spróbujemy odsłonić rąbek tajemnicy istnienia.
Książka Soni Fernández-Vidal "Drzwi o trzech zamkach" Najpierw na suficie w pokoju Nika wyświetliła się tajemnicza wiadomość. Potem po drodze do szkoły chłopak dostrzegł dziwny dom z drzwiami o trzech zamkach. Przeczuwał, że dzieje się coś nietypowego, ale nie przypuszczał, że opuszczona rudera skrywa przejście do innego świata. Takiego, w którym można się teleportować, podróżować z prędkością światła, kot Schrödingera pomaga rozwiązywać zagadki, a na troski pije się herbatkę radioaktywną. Z pomocą wróżki Quiony, elfa Eldwena i Mistrza Zen-O Niko odkrywa, że jego pojawienie się w tym świecie nie było przypadkowe. Jako jedyny człowiek widzi superpozycję. Ale co to dla niego oznacza? I dlaczego ścigają go czarne zjawy, straszliwe stworzenia zrobione z samej esencji czarnych dziur? "Drzwi o trzech zamkach" - książka Fernández-Vidal „W swojej powieści Sonia Fernández-Vidal po raz pierwszy zmieszała fantasy z fizyką kwantową i zmieniła naukę w coś przyjemnego i atrakcyjnego dla każdego czytelnika”. Dr Muhammad Yunus, laureat Pokojowej Nagrody Nobla „Drzwi o trzech zamkach to książka przygodowa o równoległym, fantastycznym świecie. Chciałabym, żeby rzeczy w niej opisywane mogły się wydarzyć naprawdę – żebym mogła zobaczyć atomy albo odbyć jazdę z prędkością światła. Dzięki wycieczkom do takich miejsc jak Centrum Nauki Kopernik poznałam wiele z opisywanych w książce zjawisk, ale teraz dokładnie rozumiem zasadę ich działania. Chętnie przeczytałabym tę książkę drugi raz, bo podoba mi się połączenie świata fantazji z nauką”. Józia Lubera, lat 11 Ponad 300 000 sprzedanych egzemplarzy! Pierwszy tom trylogii, która została wydana w 17 krajach!