Menu

Zadrożna Dorota

Podręcznik Wykonywanie przekazu reklamowego. Kwalifikacja PGF.07. Część 2 to bogato ilustrowana pozycja przygotowująca do pracy w zawodzie technik reklamy. Skupia się ona na kwestiach praktycznych, takich jak: specyfika poszczególnych typów przekazu reklamowego, oprogramowanie wykorzystywane w pracy, dokumentacja reklamowa oraz współdziałanie w małym zespole kreatywnym. Zawarte w nim ćwiczenia i przykłady pomogą w nauce zarówno zagadnień teoretycznych, jak i umiejętności potrzebnych w zawodzie. Ciekawe rozwiązania graficzne tj. ilustracje, wykresy i infografiki pomogą sprawnie opanować wiedzę w zakresie tworzenia tekstów reklamowych, zasad projektowania graficznego, typografii, technik grafiki komputerowej, technik fotograficznych i multimedialnych. Podręcznik pozwala też zdobyć wiedzę z zakresu wykonywania projektów reklam, tworzenia reklamy zewnętrznej, dokumentacji dotyczącej przygotowania reklamy oraz produkcji środków reklamowych.
Podręcznik skierowany do uczniów kształcących się w zawodzie technik organizacji reklamy. Realizuje treści z zakresu czwartej części kwalifikacji A.27 (Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej).Publikacja wyczerpująco omawia między innymi zagadnienia związane z planowaniem etapów produkcji środków reklamowych. Autorzy wskazują metody i techniki tworzenia reklamy. Przedstawiają sposoby obsługi urządzeń technicznych i korzystania z programów komputerowych do prezentowania środków reklamowych. Pokazują, jak prowadzić dokumentację dotyczącą branży. W szczególny sposób podkreślają znaczenie przestrzegania zasad etyki zawodowej i przepisów prawa podczas produkcji środków reklamowych.Wiele informacji ujęto w przejrzystych schematach i tabelach, aby pomóc uczniowi uporządkować wiedzę. W celu umożliwienia mu samodzielnej oceny znajomości tematyki wprowadzono pytania kontrolne dotyczące wszystkich poruszanych w książce zagadnień.
Podręcznik skierowany do uczniów kształcących się w zawodzie technik organizacji reklamy. Realizuje treści z zakresu drugiej części kwalifikacji A.27 (Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej). Publikacja rzetelnie omawia formy, środki i narzędzia promocji niezbędne do przygotowania skutecznej kampanii reklamowej oraz przybliża sposoby projektowania elementów systemu wizualnej identyfikacji firmy. Autorzy kładą szczególny nacisk na obowiązek przestrzegania przepisów prawa autorskiego i własności intelektualnej. Przedstawiają możliwości wykorzystania programów komputerowych w trakcie prac projektowych. Zwięźle opisują także metody prezentowania projektów reklamy produktów i usług. Wiele informacji ujęto w przejrzystych schematach i tabelach, aby pomóc uczniowi uporządkować wiedzę. W celu umożliwienia mu samodzielnej oceny znajomości tematyki wprowadzono pytania kontrolne dotyczące wszystkich poruszanych w książce zagadnień.
Publikacja opracowana zgodnie z podstawą programową dla zawodu technik logistyk do kształcenia w zakresie kwalifikacji SPL.01 (Obsługa magazynów) to kompendium wiedzy na temat organizacji gospodarki zapasami. W podręczniku Obsługa magazynów. Część 1. SPL.01 będą dodane następujące treści: bezpieczeństwo i higiena pracy, podstawy logistyki (podstawowe pojęcia z zakresu logistyki, przepisy prawa dotyczące tajemnicy służbowej i ochrony danych osobowych, miary statystyczne w logistyce, systemy i procesy logistyczne, punkty rozdziału w procesie logistycznym); zapasy (podatność naturalna i techniczna zapasów na magazynowanie, cechy zapasów decydujące o sposobie i warunkach magazynowania, stan i struktura zapasów w magazynie, zamawianie towarów, wielkość i termin dostawy zapasów do magazynu, czynniki wpływające na lokalizacje magazynów); organizowanie procesów transportowych (transport i gałęzie transportu, infrastruktura transportowa, realizacja usług transportowych, przepisy prawa krajowego i międzynarodowego dotyczące realizacji usługi przewozu, oznaczenia środków transportu, systemy monitorowania ładunków i środków transportu, harmonogram wykonania procesu transportowego, przepisy prawa dotyczące odpowiedzialności nadawcy, przewoźnika i odbiorcy); zagospodarowanie przestrzeni magazynowej (zarządzenie magazynem); koszty i dokumentacja (dokumentowanie realizacji procesów transportowych); zabezpieczanie majątku (zabezpieczanie majątku przedsiębiorstwa (magazynu) i majątku powierzonego, kontrola stanu ilościowego i jakościowego majątku magazynu oraz zapasów magazynowych); kompetencje personalne i społeczne.
Znakomita pomoc dla osób przygotowujących się do egzaminu zawodowego z kwalifikacji A.30. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesie produkcji, dystrybucji i magazynowania. Pigułka wiedzy i doskonały sposób powtórzenia materiału! Repetytorium systematyzuje wszystkie wiadomości, których znajomość jest wymagana na egzaminie. Omawia m.in. zagadnienia związane z procesem produkcji, organizacją i harmonogramem prac, gospodarką zapasami, procesem magazynowania, dystrybucją. W skondensowanej formie przedstawia procesy informatyczne w logistyce, koszty i ich kalkulację, dokumentację w procesie logistycznym. Dzięki testom i zadaniom praktycznym zawartym w publikacji absolwenci kierunków technik logistyk i technik spedytor rzetelnie powtórzą wiadomości i sprawdzą swoje przygotowanie do egzaminu
Doskonała propozycja do nauki w zawodach technik logistyk i magazynier. Podręcznik zawiera materiał z zakresu kwalifikacji AU.22. Obsługa magazynów (1. część kwalifikacji Realizacja procesów magazynowych). Autorzy dokładnie i przystępnie przedstawili takie zagadnienia jak: zapasy w przedsiębiorstwie i zarządzanie nimi, procesy w magazynie, transportowe czynności magazynowe, zagospodarowanie przestrzeni magazynowej, informatyka w magazynie, koszty i dokumentacja oraz ewidencja w gospodarce magazynowej. Uczniowie przygotowujący się do egzaminu zawodowego znajdą tu wszystkie potrzebne wiadomości z zakresu kwalifikacji AU.22. Zdjęcia, schematy, liczne przykłady – to wszystko sprawia, że łatwiej zrozumieć i zapamiętać nawet najtrudniejsze tematy.
Podręcznik do nauki zawodów technik logistyk i magazynier, zawierający materiał z zakresu kwalifikacji AU.22. Obsługa magazynów (2. część kwalifikacji Obsługa magazynów przyprodukcyjnych i 3. część kwalifikacji Obsługa magazynów dystrybucji). Część 2. publikacji przedstawia takie zagadnienia jak: organizacja produkcji, materiały i surowce w działalności produkcyjnej, jakość w produkcji, normy i procedury oceny jakości, przepływ zasobów, zapasy produkcji w toku, organizacja procesów magazynowych i systemy informatyczne wykorzystywane w produkcji, odpady w procesie produkcji, ich rodzaje oraz system odprowadzania i neutralizacji, dokumentacja przepływu materiałów w procesie produkcji, obsługa magazynów dystrybucji. Atutami podręcznika są dokładność, z jaką autorzy omawiają materiał, a także wiele schematów, tabel i zdjęć pomocnych w nauce.