Menu

Śliżewska Joanna

Podręcznik Wykonywanie przekazu reklamowego. Kwalifikacja PGF.07. Część 2 to bogato ilustrowana pozycja przygotowująca do pracy w zawodzie technik reklamy. Skupia się ona na kwestiach praktycznych, takich jak: specyfika poszczególnych typów przekazu reklamowego, oprogramowanie wykorzystywane w pracy, dokumentacja reklamowa oraz współdziałanie w małym zespole kreatywnym. Zawarte w nim ćwiczenia i przykłady pomogą w nauce zarówno zagadnień teoretycznych, jak i umiejętności potrzebnych w zawodzie. Ciekawe rozwiązania graficzne tj. ilustracje, wykresy i infografiki pomogą sprawnie opanować wiedzę w zakresie tworzenia tekstów reklamowych, zasad projektowania graficznego, typografii, technik grafiki komputerowej, technik fotograficznych i multimedialnych. Podręcznik pozwala też zdobyć wiedzę z zakresu wykonywania projektów reklam, tworzenia reklamy zewnętrznej, dokumentacji dotyczącej przygotowania reklamy oraz produkcji środków reklamowych.
Podręcznik do nauki zawodu technik logistyk - zawiera treści z zakresu kwalifikacji AU.32 (Organizacja transportu). Prezentuje wiedzę na temat planowania i organizowania procesów spedycyjnych oraz dokumentowania realizacji procesów transportowo-spedycyjnych. Przedstawia funkcjonowanie rynku transportowo-spedycyjnego, rodzaje ładunków transportowych i jednostek ładunkowych, zasady oznaczeń ładunku i środków transportu, sposoby zabezpieczania ładunku, przepisy prawa dotyczące przewozów, przygotowania i zabezpieczania ładunku w transporcie oraz przepisy dotyczące dokumentacji transportowo-spedycyjnej. Zawiera również przykłady dokumentów spedycyjno-transportowych w językach polskim i angielskim. Treści teoretyczne wsparto licznymi przykładami i ćwiczeniami. Podręcznik jest dostosowany językowo i merytorycznie do wieku odbiorcy. Zawiera podstawową terminologię stosowaną w zawodzie technik logistyk. Na końcu publikacji zamieszczono słowniczek pojęć i terminów branżowych oraz wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.
Podręcznik do nauki zawodu technik spedytor - zawiera treści z zakresu kwalifikacji AU.31 (Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów). W publikacji zaprezentowano wiedzę na temat planowania i organizowania procesów transportowych. Przedstawiono m.in. zadania transportowe, rodzaje usług transportowych i środki transportu do ich realizacji, a także przepisy prawa dotyczące przewozu ładunków i dokumentacji transportowej. Wyjaśniono, jak sporządzać plan przebiegu procesu transportowego, rozróżniać infrastrukturę transportu oraz stosować przepisy prawa dotyczące procedur celnych. Omówiono rodzaje ładunków transportowych, jednostki ładunkowe, opakowania transportowe dostosowane do rodzaju ładunku lub potrzeb klienta, zasady oznaczeń ładunku i środków transportu, przepisy prawa i zasady dotyczące przygotowania i zabezpieczania ładunku w transporcie. Treści teoretyczne wsparto licznymi przykładami i ćwiczeniami. Na końcu podręcznika zamieszczono słowniczek pojęć i terminów branżowych oraz wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.
Podręcznik do nauki zawodu technik spedytor zawiera treści z zakresu kwalifikacji AU.31 (Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów). W publikacji zaprezentowano wiedzę na temat kalkulowania cen i dokumentowania realizacji procesów transportowych, prowadzenia korespondencji i negocjacji oraz organizowania procesu załadunkowego i rozładunkowego. Przedstawiono tu przepisy prawa dotyczące pracy w transporcie oraz rozliczeń z kontrahentami, koszty usług transportowo-spedycyjnych i wskaźniki statystyczne stosowane do oceny efektywności tych usług. Omówiono przepisy prawa spedycyjnego i reguły handlu międzynarodowego. Zapoznano ucznia z dokumentami rozliczeniowymi spedycyjno-transportowymi i korespondencją handlową w językach polskim i angielskim oraz z metodami negocjacji w kontaktach z kontrahentem i procedurami rozpatrywania reklamacji. Treści teoretyczne wsparto licznymi przykładami i ćwiczeniami. Na końcu podręcznika zamieszczono słowniczek pojęć i terminów branżowych oraz wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.
Podręcznik do nauki zawodu technik eksploatacji portów i terminali – zawiera treści z zakresu kwalifikacji AU.33 (Obsługa podróżnych w portach i terminalach). Autorki zaprezentowały wiedzę na temat procesu obsługi podróżnych w portach i terminalach. Przedstawiły m.in. sposoby przygotowania materiałów informacyjnych dla podróżnych, udzielania im informacji w terminalach pasażerskich i sporządzania dokumentacji związanej z obsługą. Wskazały dokumenty wymagane od podróżnych w terminalach pasażerskich, omówiły obsługę pasażerów zgodnie z obowiązującymi procedurami, także w sytuacjach kryzysowych. Szczegółowo opisały działania związane z przewozem osób chorych, niepełnosprawnych i wymagających szczególnej opieki. Podręcznik pozwala także zapoznać się z obsługą urządzeń do kontroli osób i bagażu w portach lotniczych. Treści teoretyczne wsparto licznymi przykładami i ćwiczeniami. Na końcu podręcznika zamieszczono słowniczek pojęć i terminów branżowych oraz wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.
Podręcznik do nauki zawodu technik eksploatacji portów i terminali zawiera treści z zakresu kwalifikacji AU.34 (Organizacja i prowadzenie prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów). Prezentuje wiedzę na temat obsługi ładunków w portach i terminalach, omawia zagadnienia szczegółowe dotyczące organizacji i działalności portów i terminali oraz zarządzania nimi. Zamieszczono tu również ogólne wiadomości z zakresu przepisów prawa dotyczących funkcjonowania tych miejsc oraz zwrócono uwagę na zarządzanie nimi. Problematykę obsługi ładunków przedstawiono w ujęciu teoretycznym i praktycznym. Książka składa się z trzynastu części podzielonych na rozdziały. Jest bogata w definicje, zadania i przykłady. Każda część zaczyna się krótką informacją o jej zawartości, co ułatwia szybkie odnalezienie poszukiwanych treści. Na końcu podręcznika zamieszczono wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.
Podręcznik do nauki zawodu technik eksploatacji portów i terminali zawiera treści z zakresu kwalifikacji AU.34 (Organizacja i prowadzenie prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów). W publikacji przedstawiono ogólne wiadomości na temat ładunków w transporcie, organizacji procesu magazynowania oraz obsługi procesu transportowego. Szczególną uwagę poświęcono dokumentacji dotyczącej organizacji i realizacji działalności transportowej w portach i terminalach. Zagadnieniom związanym z problematyką ładunków nadano formę teoretyczno-praktyczną. Podręcznik składa się z trzynastu części podzielonych na rozdziały. Zawiera definicje, przykłady oraz ćwiczenia do wykonania na zajęciach lekcyjnych lub w domu, a także propozycje tematów do dyskusji. Na końcu książki zamieszczono wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.
Publikacja opracowana zgodnie z podstawą programową dla zawodu technik logistyk do kształcenia w zakresie kwalifikacji AU.22 (Obsługa magazynów) stanowi materiał przygotowujący do egzaminu zawodowego z tej kwalifikacji. Jest to kompendium wiedzy na temat organizacji gospodarki zapasami. Zawiera część repetytoryjną i testową.Część repetytoryjna składa się z dwunastu części podzielonych na rozdziały, w których oprócz informacji kształtujących wiedzę znajdują się liczne przykłady jej wykorzystania. Publikacja jest dostosowana językowo i merytorycznie do wieku odbiorcy. Zawiera kluczową terminologię stosowaną w zawodzie technik logistyk.W części testowej zamieszczono pięć zestawów pytań z kluczami odpowiedzi, przygotowujących do egzaminu pisemnego, i pięć zadań praktycznych z rozwiązaniami, aby oswoić uczniów z wymogami egzaminu praktycznego, a także przykładowy arkusz egzaminacyjny.
Podręcznik znanych autorów przeznaczony dla uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk, opracowany zgodnie z podstawą programową 2019. Niezbędny, by dobrze przygotować się do obowiązkowego egzaminu zawodowego z kwalifikacji SPL.04.Podręcznik składa się z szesnastu części podzielonych na rozdziały. Zawiera wiadomości dotyczące m.in. bhp, podstaw logistyki i transportu, omówiono w nim także przepisy prawa dotyczące transportu i obrotu handlowego oraz procedur celnych i czasu pracy w poszczególnych rodzajach transportu. W podręczniku przedstawiono formuły handlowe w procesie transportowym, a także planowanie przebiegu procesu transportowego i zasady sporządzania harmonogramu tego procesu, omówiono zagadnienia związane z ładunkami transportowymi, opakowaniami w transporcie, ładunkami ponadnormatywnymi i niebezpiecznymi, szybko psującymi się artykułami żywnościowymi oraz żywymi zwierzętami, przedstawiono organizowanie środków technicznych w celu realizacji procesów transportowych. Podręcznik zawiera definicje, przykłady oraz ćwiczenia do wykonania na zajęciach lekcyjnych lub w domu, a także propozycje tematów do dyskusji. Po każdym rozdziale zamieszczono pytania, polecenia i zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności.
Podręcznik znanych autorów przeznaczony dla uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk, opracowany zgodnie z podstawą programową 2019. Niezbędny, by dobrze przygotować się do obowiązkowego egzaminu zawodowego z kwalifikacji SPL.04.Podręcznik składa się z trzynastu części podzielonych na rozdziały. Zawiera wiadomości na temat rynku transportowego i rynku spedycyjnego, czynności manipulacyjnych, kosztów i kalkulacji kosztów w transporcie i spedycji. Podręcznik przedstawia ceny usług transportowych i ceny użytkowania środków technicznych, omawia zagadnienia związane z odpowiedzialnością cywilną przewoźnika i spedytora, przedstawia dokumentację dotyczącą transportu i spedycji oraz dokumentację środków technicznych. Autorzy sporo miejsca poświęcają również zasadom pracy z dokumentami w transporcie i spedycji, omawiają podstawy statystyki, programy komputerowe wspomagające wykonywanie zadań, a także kompetencje personalne i społeczne oraz organizację pracy małych zespołów.Podręcznik zawiera definicje, przykłady oraz ćwiczenia do wykonania na zajęciach lekcyjnych lub w domu, a także propozycje tematów do dyskusji. Po każdym rozdziale pytania, polecenia i zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności.
Podręcznik realizuje efekty kształcenia z zakresu kwalifikacji SPL.01. (Obsługa magazynów). Przedstawia między innymi takie zagadnienia, jak: organizacja produkcji, materiały i surowce w działalności produkcyjnej, jakość w produkcji, normy i procedury oceny jakości, przepływ zasobów, zapasy produkcji w toku, organizacja procesów magazynowych w produkcji, systemy informatyczne wykorzystywane w produkcji, odpady w procesie produkcji, rodzaje odpadów, system odprowadzania i neutralizacji odpadów, dokumentacja przepływu materiałów w procesie produkcji, obsługa magazynów dystrybucji. Zawiera wiele schematów, tabel i zdjęć, które wzbogacają prezentowane treści. Stanowi dobrą propozycję do nauki w zawodzie technik logistyk i magazynier-logistyk. W podręczniku Obsługa magazynów. Część 2. SPL.01 będą dodane następujące treści: organizacja produkcji (przepływy i procesy logistyczne w produkcji); normy i procedury oceny jakości (normalizacja w logistyce, normy i procedury oceny zgodności podczas realizacji zadań zawodowych); dystrybucja i jej elementy (przepływy i procesy logistyczne w dystrybucji, obsługa klienta i etapy obsługi klienta i kontrahentów); proces magazynowania w centrach dystrybucji (centrum dystrybucji i centrum logistyczne, czynniki wpływające na lokalizację centrum dystrybucji); dokumentacja w procesach dystrybucji (przepisy prawa dotyczące procedur celnych i dokumentacja celna, zabezpieczanie dokumentacji przeznaczonej do przechowywania); organizacja pracy małych zespołów. Obowiązkowa pozycja w przygotowaniach do egzaminu zawodowego! Wiadomości teoretyczne wsparte licznymi przykładami, ćwiczeniami i ilustracjami przybliżającymi praktyczne zastosowanie wiedzy.
Nowoczesny podręcznik niezbędny do nauki zawodów technik logistyk i technik spedytor. Logistyka i spedycja w najbliższych latach będą się rozwijać bardzo dynamicznie. Absolwenci tych kierunków są dziś poszukiwani przez pracodawców na polskim i europejskim rynku. Publikacja dostarcza podstawowej wiedzy potrzebnej do wykonywania zawodu. Przygotowuje do podjęcia takich zadań, jak: planowanie i organizacja prac związanych z procesem logistycznym w łańcuchach dostaw; zarządzanie zapasami; organizacja prac związanych z gospodarką magazynową; zarządzanie gospodarką odpadami; planowanie i organizacja prac związanych z procesem logistycznym w jednostkach gospodarczych i administracyjnych. Liczne zdjęcia, ćwiczenia i pytania do tekstu. Kompendium wiedzy dla wszystkich zainteresowanych logistyką. Podręcznik zapewnia doskonałe wsparcie dla nauczycieli – w zespole autorskim dr Joanna Śliżewska, metodyk i nauczyciel praktyk oraz dr Justyna Stochaj.
Wszystko, co potrzebne, by dobrze przygotować się do egzaminu zawodowego z kwalifikacji A.31. Zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych: wymagane wiadomości, zadania praktyczne i testy, za pomocą których można sprawdzić swoją wiedzę. Repetytorium w zwięzłej formie przedstawia wszystkie zagadnienia, których znajomość jest sprawdzana podczas egzaminu. Osoby przygotowujące się do zawodu technik logistyk gruntownie powtórzą m.in. kwestie związane z klasyfikacją środków transportu i ładunków, kalkulacją kosztów, oceną procesów transportowych, dokumentacją i przepisami prawa, instytucjami nadzoru i kontroli w transporcie. Przygotowania warto zakończyć rozwiązaniem testów egzaminacyjnych, które pomogą odpowiedzieć na pytanie: co już umiem, a co jeszcze muszę powtórzyć? Sukces gwarantowany!
Repetytorium stworzone z myślą o osobach przygotowujących się do egzaminu z kwalifikacji A.32. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych. Publikacja pomoże przyszłym technikom logistykom powtórzyć wszystkie zagadnienia, które mogą pojawić się na egzaminie z kwalifikacji A.32. W zwięzłej formie omówiono m.in. podstawowe zagadnienia dotyczące przepływu informacji i zasobów, infrastruktury i dokumentacji logistycznej oraz zasad gospodarowania odpadami w jednostkach administracyjnych. Przedstawiono kwestie związane z logistyką miejską, obsługą imprez masowych i innymi tematami poruszanymi w toku nauki w zawodzie technik logistyk. Zamieszczone w repetytorium testy egzaminacyjne i zadania praktyczne to najlepszy sposób na sprawdzenie swojej wiedzy.