Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cisza białego miasta

Eva García Sáenz de Urturi

Cisza białego miasta

7.7

(4300 ocen) wspólnie z

49,90

 

„Cisza białego domu” stanowiąca pierwszą część fenomenalnej trylogii, opowieść pełna mrocznych tajemnic baskijskiej kultury i historii.
Hiszpańska Vitoria, mieszkańcami wstrząsa doniesienie o podwójnym morderstwie, które okazuje się być łudząco podobne do seryjnych zbrodni sprzed dwudziestu lat. Obawy są tym bardziej podsycane przez zbliżające się wyjście z więzienia skazanego Tasio Ortiza de Zárate, odsiadującego wyrok za tamte zabójstwa.
Zapobiec kolejnym tragediom stara się śledczy Unai López de Ayala, którego metody pracy nie podobają się podkomisarz Albie. Wyścig z czasem trwa, a niebezpieczeństwo czai się za każdym krokiem.
Tylko jedna osoba może wyjść z tego zwycięsko, seryjny morderca lub profiler. „Fascynowała mnie dziwna symetria wydarzeń. Podwójne ofiary, w wieku kończącym się na zero albo na pięć… Zabójca i policjant o identycznym wyglądzie… To, że morderstwa ustały, kiedy Tasio trafił do więzienia, i to, że zostały wznowione, kiedy miał z niego wyjść… Fascynowała mnie i – przyznam szczerze – spędzała mi sen z powiek”.

Muza SA
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-287-1142-6

Tytuł oryginalny: El silencio de la ciudad blanca

Liczba stron: 576

Muza SA

Format: 130x205mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Audiobook książki

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...