Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Geografia 7-8 Atlas Szkoła podstawowa

Geografia 7-8 Atlas Szkoła podstawowa

37,57

 

Atlas jest przeznaczony dla uczniów klas 7–8 szkoły podstawowej. Zawiera nowocześnie zaprojektowane mapy i wykresy, których treść dodatkowo ilustrują atrakcyjne zdjęcia. W formie graficznej zgromadzono w nim zagadnienia dotyczące wydarzeń z początku XXI wieku. Podstawą wszystkich informacji są najnowsze dane i badania. Publikacja zawiera mapy uwzględniające treści nowej podstawy programowej, w tym ukazujące relacje przyczynowo-skutkowe oraz czasowo-przestrzenne pomiędzy różnymi elementami i procesami zachodzącymi w środowisku geograficznym (np. zasięgi powodzi, przyroda Kenii).

Szczegółowe mapy tematyczne pozwalają na realizację podstawowego celu nauczania geografii na tym poziomie edukacji, którym według twórców podstawy programowej jest interpretacja treści map. Mapy regionów fizycznogeograficznych Polski według prof. Kondrackiego z krótkimi opisami pomagają uczniom lepiej poznać własny region i uzupełniają lukę powstałą w wyniku zamieszczenia w nowej podstawie programowej wyłącznie wyboru regionów, które uczeń powinien obowiązkowo poznać w trakcie nauki w klasie 7. Na końcu publikacji znajdują się zestawienia tabelaryczne z najczęściej wykorzystywanymi danymi statystycznymi z zakresu geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej.

Atlas dzieli się na następujące tematy: Geografia Polski, Geografia fizyczna świata, Geografia społeczno-gospodarcza, Geografia regionalna, Tablice statystyczne.

WSiP
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-021-6895-6

Liczba stron: 120

Format: 210x295mm

Cena detaliczna: 49,20 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...