Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Historia 4 Podręcznik Szkoła podstawowa

Lis Małgorzata

Historia 4 Podręcznik Szkoła podstawowa

39,46

 

Podręcznik Historia do klasy 4 szkoły podstawowej ma charakter propedeutyczny, zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej:

wyjaśnia, czym się zajmuje historia jako nauka oraz na czym polega praca historyka;
uczy posługiwania się podstawowymi pojęciami historycznymi;
rozbudza zainteresowanie dzieci historią rodzinną i regionalną;
wskazuje na ważne elementy polskiego dziedzictwa kulturowego (symbole i święta państwowe, legendy, zabytki);
prezentuje wybrane postacie i wydarzenia o doniosłym znaczeniu dla polskiej tożsamości kulturowej.

Podręcznik w przyjazny sposób wprowadza 10–11-letnich uczniów w nowy dla nich przedmiot nauczania.

Tradycyjną narrację autorską uzupełniają opowiadania historyczne, które nie tylko pomagają poznać i zrozumieć wydarzenia z przeszłości, lecz także pozwalają uczniom wcielić się w postacie historyczne, zrozumieć motywy ich działania i towarzyszące im uczucia.
Duże ilustracje – wykonane przez wybitnych polskich grafików z myślą o dzieciach rozpoczynających naukę historii – sprawiają, że lekcje w klasie 4 stają się fascynującą podróżą w przeszłość.
Rekonstrukcje ubiorów z dawnych epok oraz przygotowane w technice 3D modele obiektów historycznych przybliżają uczniom realia życia w minionych czasach.
Zamieszczone w kolejnych rozdziałach Słowniczki uczą posługiwania się pojęciami historycznymi i wyjaśniają trudniejsze terminy pojawiające się w tekście lekcji.
Czytelne osie czasu pomagają w chronologicznym porządkowaniu wydarzeń, obliczaniu czasu oraz posługiwaniu się pojęciami z zakresu chronologii.
Polecenia polegające na pracy z mapą lub planem uczą lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni.
Bogaty zestaw tekstów źródłowych, fotografii, rysunków i schematów wraz z towarzyszącymi im poleceniami pozwala na kształcenie umiejętności odczytywania i analizowania różnorodnych źródeł informacji.
Zwięzłe podsumowania lekcji (Zapamiętaj) oraz lekcje powtórzeniowe (To już znamy, powtarzamy) systematyzują wiedzę i ułatwiają przygotowanie się do sprawdzianów.
Pytania, polecenia i zadania zamieszczone po kolejnych lekcjach oraz na zakończenie każdego działu to świetna forma sprawdzenia wiedzy i umiejętności.
Dodatkowe materiały Warto wiedzieć oraz Poznaj to, co nieznane rozbudzają ciekawość uczniów i zachęcają ich do odkrywania tajemnic z przeszłości, w tym samodzielnego poznawania historii własnej rodziny, lokalnej społeczności czy regionu.

WSiP
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-021-6718-8

Liczba stron: 184

Format: 200x260mm

Cena detaliczna: 55,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...