Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

ich und du neu 5 Podręcznik + CD Szkoła podstawowa

Ewa Krawczyk, Kozubska Marta, Zastapiło Lucyna

ich und du neu 5 Podręcznik + CD Szkoła podstawowa

45,60

 

Wieloletni podręcznik "ich und du neu" dla klasy piątej, dzięki modułowemu podziałowi treści w rozdziałach, daje nauczycielom swobodę pracy i umożliwia dobór treści odpowiadających predyspozycjom uczniów. Kurs jest ceniony przez nauczycieli za ciekawą tematykę, dostosowaną do zainteresowań uczniów oraz liczne gry, zabawy dydaktyczne i piosenki.

"ich und du neu" dla klasy piątej to podręcznik dla uczniów szkół podstawowych, którzy w klasie czwartej rozpoczęli naukę języka niemieckiego z tą serią. Podręcznik jest dostosowany do nowej podstawy programowej obowiązującej od września 2017 roku.

Nowe elementy w podręczniku "ich und du neu":
• dwie gry planszowe utrwalające znajomość słownictwa i zagadnień gramatycznych,
• nowe zadania rozwijające sprawność pisania.

Podręcznik "ich und du neu" składa się z 6 rozdziałów tematycznych: Zu Hause, "Tatort" Schule, Essen und Trinken, Klassenfahrt, Geburtstagsparty, Teenager von heute.

Na początku każdego rozdziału wymienione są cele nauczania dla ucznia. Rozdziały podzielone są na 12 jednostek oznaczonych kolejnymi literami alfabetu, od A do L. Każdej literze przypisane jest konkretne zagadnienie metodyczne:
A. wprowadzenie do tematu z wykorzystaniem obrazu i charakterystycznego dla całej serii minisłuchowiska prezentującego zagadnienia leksykalno-gramatyczne,
B. zadania stymulujące wypowiedzi ustne na bazie wprowadzonego materiału leksykalnego,
C. zadania na praktyczne zastosowanie zagadnień wprowadzonych w części A i B,
D. ćwiczenia utrwalające poznane wcześniej struktury gramatyczne,
E. ćwiczenia rozwijające sprawność rozumienia ze słuchu,
F. teksty rozwijające sprawność czytania ze zrozumieniem, z zastosowaniem technik umożliwiających globalne bądź selektywne rozumienie czytanego tekstu,
G. zabawy w odgrywanie ról, stanowiące dodatkową atrakcję i okazję do wykazania się zdobytą wiedzą,
H. piosenka tematycznie związana z rozdziałem,
I. ćwiczenia ułatwiające opanowanie prawidłowej wymowy,
J. stymulowane obrazem ćwiczenia przygotowujące do prawidłowego reagowania językowego,
K. praca projektowa,
L. uporządkowane zestawienie zjawisk gramatycznych, które wystąpiły w danym rozdziale.


Siódmy rozdział - Feste und Feiertage - zawiera teksty związane ze świętami i obyczajami w krajach niemieckiego obszaru językowego: Karneval, Stille Nacht, Grüne Eierköpfe.

W podręczniku wykorzystywana jest metoda dramy polegająca na odgrywaniu przez dzieci krótkich scenek i przygotowywaniu inscenizacji (Theaterstück: Aschenputtel).


Na końcu podręcznika znajdują się praktyczne dodatki:
• 2 gry planszowe,
• lista gotowych zwrotów i wyrażeń,
• słownik niemiecko-polski,
• lista czasowników mocnych i nieregularnych.

Do podręcznika dołączona jest płyta audio z nagraniami wszystkich tekstów przeznaczonych do ćwiczenia rozumienia ze słuchu i wymowy, a także minisłuchowisk i piosenek.

Wydawnictwo Szkolne PWN
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-262-2787-5

Liczba stron: 92

Format: 20.5x28.5cm

Cena detaliczna: 47,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...