Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kolekcjoner

Tatiana Polakowa

Kolekcjoner

6.5

(11 ocen) wspólnie z

29,90

 

Lena, Joker, Poeta i Wojownik – prywatni detektywi – zajmują się wykrywaniem sprawców przestępstw. Często zwracają się do nich ludzie rozczarowani pracą policji. Tak było i tym razem. Zamordowano znanego malarza i kolekcjonera, Natana Lotmana oraz członków jego najbliższej rodziny. Przy życiu została tylko wnuczka Nadia. Kto i za co pozbawił ich życia w tak okrutny sposób? Po rozmowach z przyjaciółmi i znajomymi ofiar stało się
jasne - Lotmanowi nie był raczej aniołem i bez wątpienia narobił sobie wielu wrogów. W dodatku dwie noce z rzędu ktoś wiesza na oknach Maksymiliana Bergmana, pseudo Joker, martwe ptaki. To jawne ostrzeżenie! Ale przed czym? Lenę ogarnia paniczny lęk. Usiłując przeniknąć przeszłość Jokera, wpada w pułapkę. Jej życie zawisło na włosku…


O Tatianie Polakowej można powiedzieć krótko – maksymalnie spełnione życie! Skromna wychowawczyni przedszkolna marzyła o pisaniu kryminałów. Spróbowała – i odniosła sukces. Przygodę ma we krwi, dlatego jej kryminały czyta się jak powieści awanturnicze. Bohaterki Polakowej są inteligentne, piękne i przewrotne. Uporczywie dążą do celu. Ich życie to niemal kolejka górska - niebezpieczna gra, podjęta z własnej inicjatywy.
Pisarka umiejętnie buduje skomplikowaną intrygę, obfitującą w zaskakujące zwroty akcji i niewiarygodne wręcz przygody bohaterek. Okrasza swoje historie subtelnym humorem, wzbogaca w głębokie przeżycia duchowe oraz, naturalnie, pasjonujące wątki miłosne.

Rea
Oprawa: Kartonowa

ISBN: 978-83-799-3163-7

Liczba stron: 256

Format: 21.5x13.6

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...