Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kwiatki św. Franciszka z Asyżu

Kwiatki św. Franciszka z Asyżu

5.8

(596 ocen) wspólnie z

29,00

 

„Co nam dziś mówi św. Franciszek? Droga Franciszka ku Chrystusowi wychodzi od spojrzenia na Krzyż. A druga rzecz, o której świadczy Franciszek jest taka: kto idzie za Chrystusem, otrzymuje prawdziwy pokój, ten pokój, który tylko On, a nie świat mogą nam dać”.
Ojciec Święty Franciszek w Asyżu, 4 października 2013 r.

Jeśli więc mamy się uczyć tej postawy Franciszkowego zaangażowania i oddania Panu Jezusowi, to trudno o lekturę bardziej podstawową, bardziej przybliżającą postać Świętego i pierwszych Jego towarzyszy, niż napisana w średniowieczu przez anonimowego autora historia Biedaczyny z Asyżu, nosząca tytuł: „Kwiatki św. Franciszka”. Oto ona.

„Jest to jedna z najczarowniejszych, najczystszych, najradośniejszych książek, jakie zna literatura. Jest ona pociechą i nadzieją. Jej drugim mianem mogłaby być: wolność. To uskrzydlony kielich wezbranego serca ludzkiego. Wdzięk i prostota podały tu sobie ręce. Tu kwitnie urok szlachetny jak ogień i czysty jak kryształ źródlany” Leopold Staff.


Odbiorcy:
. miłośnicy dobrej książki (w każdym wieku)
. koneserzy literatury światowej i bibliofile
. pragnący zrozumieć „franciszkański charyzmat” i styl bycia (a zatem także wszyscy chcący lepiej zrozumieć wrażliwość, styl, motywy myślenia i działania Franciszka naszych czasów – obecnego Ojca Świętego).

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Przed nami książka ponadczasowa, klasyka literatury światowej (nie tylko chrześcijańskiej). Urzekająca opowieść o życiu św. Franciszka – jednego z największych świętych i, nie bójmy się tego powiedzieć – jednej z największych osobowości w dziejach ludzkości.
Gdzie tkwi źródło wielkości św. Franciszka? W pokorze. W uniżeniu. W oddaniu. W zapale. W życiu „jak Maryja”. W zjednoczeniu z Krzyżem. W oddaniu się bliźnim, w służbie i uniżeniu na wzór i za przykładem Jezusa. Czy św. Franciszkowi się to udało? Przekonajcie się sami. „Kwiatki” są właśnie o tym: o Jego życiu, o słowach, gestach i czynach (bardzo często cudach). Wręczamy je naszym Czytelnikom. W eleganckim, tchnącym naturą, wydaniu. I co ważniejsze, w znakomitym przekładzie i kunsztownej redakcji wybitnego polskiego poety – Leopolda Staffa.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-766-0956-0

Liczba stron: 312

Format: 20.3x14.4

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...