Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lenny Kravitz. Let Love Rule. Autobiografia

Lenny Kravitz, David Ritz

Lenny Kravitz. Let Love Rule. Autobiografia

6.4

(35 ocen) wspólnie z

21,50

 

„Moja opowieść to muzyczna suita złożona z magicznie połączonych ze sobą utworów”.

LET LOVE RULE to niezwykle refleksyjne dzieło.

Lenny Kravitz analizuje swoje życie szczerze, szczegółowo i z dużą dozą humoru.

„Moje życie płynie pod znakiem często całkowitych przeciwieństw – pisze. – Czarny i biały, żyd i chrześcijanin, fan The Jackson Five i Led Zeppelin. Zaakceptowałem swoją bliźniaczą duszę. Podobało mi się to. Różne zakamarki mojego serca i umysłu uzupełniały się niczym yin i yang, nadając mojemu życiu równowagę, rozpalając moją ciekawość do życia i zapewniając mi spokój”.

Akcja Let Love Rule rozgrywa się w wielu miejscach – od Upper East Side na Manhattanie i Bedford-Stuyvesant na Brooklynie przez Baldwin Hills i Beverly Hills w Los Angeles po Francję, Anglię i Niemcy.

To historia o niesamowicie kreatywnym dzieciaku, który mimo poważnych problemów w szkole oraz napięć w domu, znajduje zbawienie w muzyce.

Obserwujemy jego muzyczny rozwój – proces, w efekcie którego staje się znakomitym kompozytorem, producentem i wykonawcą. Mamy też jednak okazję przyjrzeć się duchowemu rozwojowi Lenny’ego oraz temu, w jaki sposób przejawia się on w jego twórczości.

Oprócz Lenny’ego w książce pojawiają się nietuzinkowe postaci: jego ojciec, Sy, człowiek mediów; jego matka, Roxie Roker, gwiazda telewizji; oraz Lisa Bonet, młoda aktorka, która zostaje jego muzą.

Oczywiście w centrum wszystkich wydarzeń jest Lenny, który – pomimo wielkich ambicji i olbrzymiej energii – odrzuca kolejne oferty kontraktów płytowych, aż w końcu udaje mu się odnaleźć swój prawdziwy głos.

Narodziny tego głosu – tego samego, który z tak wielkim przekonaniem śpiewa przed międzynarodową publicznością o sile miłości – to podstawa tej opowieści.

„Bez względu na to, czy nagrywam, stoję na scenie, czy piszę książkę – mówi Lenny – moja sztuka opiera się na wsłuchiwaniu się w wewnętrzny głos i dzielenie się nim z innymi. Sztuka musi zbliżać ludzi”.

Lenny Kravitz w trakcie trwającej ponad trzy dekady kariery sprzedał około 50 milionów płyt.

David Ritz współpracował z wieloma artystami, od Raya Charlesa po Arethę Franklin.

Miłość jest delikatna niczym róża

Może zakończyć każdą wojnę

Czas zabrać głos

Bracia i siostry, chwyćmy się za ręce

Musimy pozwolić, by miłość rządziła

Miłość przenika przestrzeń i czas

Miłość wywołuje uśmiech na twarzy dziecka

Czy nie widzicie?

To nie może się nie udać

Ale musimy być silni

Sami nic nie zdziałamy

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-821-0237-6

Tytuł oryginalny: Let Love Rule

Liczba stron: 320

Sine Qua Non

Format: 150x215mm

Cena detaliczna: 42,99 zł

Tłumaczenie: Jakub Michalski

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...